Kurki smażone
- Kurki świeże (500 g)
- Masło - 3 łyżki (30 g)
- Cebula - 1 szt (100 g)
Przepis na kurki smażone krok po kroku
Na patelni rozgrzej masło i podsmaż na nim posiekaną cebulę, by się zarumieniła.
Kurki dokładnie oczyść i lekko opłucz. Dodaj je na patelnię.
Smaż całość przez 10 min, do miękkości.
Przypraw solą i pieprzem.
Więcej informacji na temat kurek smażonych
Kurki smażone to wspaniały pomysł na wykorzystanie tych smacznych grzybów w naprawdę wyborny sposób. To idealny dodatek do dania głównego. Są tak dobre, że mogą stanowić także osobny posiłek. Można zajadać je na pieczywie, zwłaszcza tostach. Będą również dobrym dodatkiem do mięsa czy ziemniaków. Smakują tak dobrze, że ciężko jest przejść obok nich obojętnie.
Przepis na smażone kurki jest niezwykle prosty, dlatego poradzi sobie z nim każdy nawet początkujący kucharz. Całość robi się w ekspresowym tempie, dlatego będą dobrym wyborem dla zabieganych osób. Charakteryzują się wspaniałym smakiem i sprawią, że każde nawet najnudniejsze danie stanie się wspaniałe i ciekawe. Dodatkowo, do ich przygotowania wystarczy tylko zwykła prosta patelnia i kilka minut wolnego czasu.
By danie było jak najlepsze dobrze jest wykorzystać świeże kurki. Sezon na nie zaczyna się już pod koniec wakacji i trwa przez całą jesień. To naprawdę sporo czasu, by dobrze się nimi nacieszyć. Mają wspaniały smak, który najlepiej komponuje się bez zbędnych dodatków. Dlatego te smażone na patelni dla wielu są ulubionym sposobem na przygotowanie. Te małe, charakterystyczne grzyby leśne dostarczają naprawdę sporo cennych składników i zachwycają smakiem. To świetne źródło witamin z grupy B, C, D, E i H. Dostarczają również kwasów fenolowych o działaniu antyoksydacyjnym, a także innych prozdrowotnych substancji. W dodatku pięknie się prezentują, dlatego można nimi dekorować przeróżne dania. Takie usmażone z cebulką wspaniale pasują do jajek, tostów czy mięsa. Mogą być również bazą pysznych sosów.
Te pyszne grzyby to idealny pomysł na szybkie i dobre danie, które można jeść osobno lub jako wyśmienity dodatek. Grzyby są tak smaczne, że nie potrzebują zbyt dużej ilości przypraw. Wystarczy sól, pieprz i zioła prowansalskie. Dla osób, które przepadają za innymi ziołami dobrym wyborem będzie również pietruszka, która dostarczy również sporo witaminy C.
Tak przygotowane grzyby można podać na obiad, jako dodatek do głównego dania.
Jeśli zastanawiasz się jak smażyć kurki i ile czasu muszą spędzić na patelni ten przepis na pewno przypadnie ci do gustu. Gdyż choć jest łatwy, to zawsze się i udaje i pozwala stworzyć pyszne danie.
Alergeny w kurkach smażonych
Lista alergenów dla kurek smażonych przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
Wartości odżywcze kurek smażonych
To zdrowy dodatek, który dostarcza sporo selenu.
Energia i białka
(315g)
Węglowodany
(315g)
Tłuszcze
(315g)
Witaminy
(315g)
Składniki mineralne
(315g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.