Kurczak caprese
- Piersi kurczaka bez skóry (400 g)
- Pomidor - 2 szt (360 g)
- Ser mozzarella light - 1 szt (125 g)
- Bazylia świeża - 6 listków (24 g)
- Oliwa z oliwek - 2 łyżki (30 ml)
Przepis na kurczaka caprese krok po kroku
Pierś z kurczaka oczyść z błonek.
Przypraw solą, pieprzem i ziołami prowansalskimi.
Pomidory dokładnie umyj i pokrój na plasterki.
Na każdym kawałku mięsa umieść po 3 plasterki i 2 listki bazyli.
Każdy kawałek mięsa przykryj 2 plastrami mozzarelli.
Mięso włóż do naczynia żaroodpornego i piecz 30 minut.
Więcej informacji na temat kurczaka caprese
Kurczak caprese to naprawdę świetna opcja na pyszny posiłek pełen smaku. Całość jest niezwykle łatwa w przygotowania, dlatego spokojnie poradzi sobie z nią każdy, nawet początkujący kucharz. To idealna inspiracja na smaczny i sycący obiad dla całej rodziny. Mięso upieczone z serem i pomidorami jest niezwykle soczyste. Świetnie komponuje się z warzywnymi frytkami z piekarnika.
Przepis na kurczaka caprese pozwala na przygotowania naprawdę wspaniałej bazy do głównego posiłku. Wszystko to w kilkanaście minut i bez zbędnych dodatków. To nie tylko pięknie się prezentujący i smaczny mięsny posiłek, ale również zdrowa potrawa. To dzięki wyborowi odpowiedniego mięsa i obróbki termicznej. W tym przepisie to mięso gra główną rolę dlatego musi być jak najlepszej jakości. Świetnie to odwzorowania tego dania sprawdza się właśnie drób. W tej opcji został przygotowana pierś z kurczaka, która charakteryzuje się niezwykle wysokim poziomem białka, a bardzo niskim tłuszczów nasyconych, które negatywnie wpływają na układ krwionośny. Został on połączony z naprawdę wspaniałymi dodatkami, dzięki czemu zachwyca smakiem. By całość była jeszcze bardziej wartościowa należy dodać do kurczaka pomidora, który jest wspaniałym źródłem potasu i likopenu. Oba składniki świetnie wpływają na zdrowie układu sercowego. Potas reguluje również pracę mięśni, a likopen jest niezwykle cennych i silnie działającym antyoksydantem. Co więcej podczas obróbki termicznej zyskuje się go jeszcze więcej, dzięki czemu jeszcze lepiej wpływa on na organizm. Całość wspaniale komponuje się z serem mozzarella, w tym wypadku o obniżonej zawartości tłuszczu.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić kurczaka caprese, by był niezwykle smaczny, a przy tym niezbyt skomplikowany, to ten przepis na pewno przypadnie ci do gustu. Całość jest bardzo łatwa i można ją przygotować w kilka chwil. Choć zwykle mięso przysmaża się na patelni, to dla zachowania zdrowszej wersji w tym wypadku piecze się je w piekarniku. To naprawdę świetny pomysł na pysznego kurczaka z piekarnika. Nazywa się on jak popularna włoska sałatka, która była inspiracją do jego przygotowania. Wystarczy tylko pierś z kurczaka, by stworzyć smaczną opcję na obiad i na imprezę. Smaku całości dodaje pyszna bazylia. To naprawdę dobra opcja na szybki posiłek.
Alergeny w kurczaku caprese
Lista alergenów dla kurczaka caprese przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser mozzarella light
Wartości odżywcze kurczaka caprese
To zdrowa opcja na obiad dostarczający sporo białka.
Energia i białka
(235g)
Węglowodany
(235g)
Tłuszcze
(235g)
Witaminy
(235g)
Składniki mineralne
(235g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.