Krem patissiere
- Mleko 2% - 1 szklanka (250 ml)
- Ksylitol (cukier brzozowy) - 5 łyżek (50 g)
- Mąka ziemniaczana - 3,5 łyżki (35 g)
- Żółtko jajka (3 szt.)
- Masło (15 g)
Przepis na krem patissiere krok po kroku
W małym garnku zagotuj mleko z ziarenkami i laską wanilii.
Żółtka utrzyj z ksylitolem.
Stopniowo dodawaj przesianą mąkę, cały czas mieszając do połączenia składników.
Do tak powstałej masy stopniowo wlewaj wcześniej przygotowane mleko, cały czas mieszając.
Przelej ponownie do garnka i podgrzewaj, cały czas mieszając, aż masa zgęstnieje.
Odstaw do przestudzenia, dodaj miękkie masło i wymieszaj.
-
Krem do tortu
-
Tort dla dziesięciolatki
-
Tort minecraftowy
-
Krem czekoladowy do tortu
-
Masa do tortu
-
Krem do tortu z mascarpone
-
Tort śmietankowy
-
Krem z białej czekolady
-
Karmel
-
Tort malinowy
-
Bita śmietana z mascarpone
-
Ciasto czekoladowe z kremem
-
Masa marcepanowa
-
Krem kokosowy
-
Krem truskawkowy do tortu
-
Tort szwardzwaldzki
-
Tort czekoladowy z malinami
-
Tort kokosowy
-
Krem do tortu
Więcej informacji na temat kremu patissiere
Krem patissiere, czyli francuski krem cukierniczy, do tortów i innych ciast, który znany i popularny jest już na całym świecie. Ma długą historię i tradycje, jego receptura jest znana i wykorzystywana od wieków, mimo to wcale się nie nudzi i wciąż jest wykorzystywany w cukiernictwie na szeroką skalę, również poza Francją. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić krem patissiere, który zachwyci wszystkich miłośników słodkości i będzie dobry na każdą okazję, koniecznie czytaj dalej i poznaj nasz pomysł na prosty przepis, który będzie dla Ciebie świetną inspiracją i wskazówką. Składniki niezbędne do tego, aby przygotować smaczny, francuski krem cukierniczy to mleko, laska i ziarenka wanilii, masło, żółtka jaj, mąka ziemniaczana oraz cukier. Polecamy zastąpić cukier ksylitolem, dzięki czemu krem patissiere będzie dużo mniej kaloryczny i będzie charakteryzował się niższym indeksem glikemicznym, a jego smak będzie równie dobry. Przepis na krem patissiere jest bardzo prosty, jednak wymaga trochę koncentracji, aby żaden ze składników nie przypalił się podczas podgrzewania. Gotowy krem patissiere jest pyszny, kremowy, ma delikatnie waniliowy i słodki smak, a co więcej nadaje się jako dodatek zarówno do ciast, jak i również świeżych owoców. Najlepiej smakuje, kiedy jest świeży, jego konsystencja jest wtedy najbardziej delikatna i kremowa. Patisierre możesz wykorzystać jako krem do tortów, babeczek, deserów owocowych na zimno, a nawet do owsianek, czy tostów na słodko. Jest bardzo uniwersalny i sprawdzi się zarówno do deserów owocowych, jak i również czekoladowych, orzechowych, czy kawowych. To przepis, który po prostu trzeba wypróbować. Koniecznie czytaj dalej, aby dowiedzieć się jak krok po kroku przygotować ten pyszny krem. Nasz przepis będzie dla Ciebie idealną wskazówką i inspiracją.
Alergeny w kremie patissiere
Lista alergenów dla kremu patissiere przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 2%
- Masło
-
Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Żółtko jajka
Wartości odżywcze kremu patissiere
Dzięki zastąpieniu cukru ksylitolem krem ma mniejszą kaloryczność i indeks glikemiczny, a równie słodki smak.
Energia i białka
(0g)
Węglowodany
(0g)
Tłuszcze
(0g)
Witaminy
(0g)
Składniki mineralne
(0g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.