Koreczki do wódki
- Ser żółty - 10 kostek (100 g)
- Kabanosy drobiowe - 10 kawałków (100 g)
- Oliwki zielone marynowane konserwowe - 10 oliwek (30 g)
Przepis na koreczki do wódki krok po kroku
Ser i kabanosy pokrój na 10 równych części.
Składniki nadziej na wykałaczki w kolejności ser - kabanos - oliwka.
-
Koreczki
-
Koreczki na sylwestra
-
Koreczki z kabanosem
-
Koreczki z tortilli
-
Koreczki z serem
-
Koreczki śledziowe
-
Koreczki owocowe
-
Koreczki z oliwkami
-
Koreczki z łososiem
-
Koreczki z fetą
-
Koreczki z mozzarellą
-
Koreczki z salami
-
Koreczki z serem pleśniowym
-
Koreczki ze śledziem
-
Koreczki z winogronem
-
Koreczki caprese
-
Koreczki na imprezę
Więcej informacji na temat koreczków do wódki
Smaczne koreczki do wódki to doskonały pomysł na szybkie i tanie przekąski, które idealnie sprawdzą się na imprezę lub na sylwestra. Przekąska jest bardzo łatwa w przygotowaniu, dlatego każdy powinien sobie z nią poradzić. Połączenie sera żółtego, kabanosa drobiowego i oliwek zielonych marynowanych jest bardzo pyszne. Przystawka może być przygotowana z wymieniowych składników, ale oczywiście możesz wzbogacić je o inne wedle uznania. Są to idealne zakąski do alkoholu.
Jak zrobić koreczki do wódki? Na początek należy pokroić ser żółty i kabanosy w równe kawałki. Następnie nadziewamy na wykałaczki składniki w kolejności ser żółty– kabanos – oliwki zielone. Ta przekąska to łatwe danie, które zachwyci każdego. Przed podaniem warto schłodzić w lodówce.
Przepis na koreczki do wódki jest bogaty w dobre wartości odżywcze dla naszego organizmu. Przystawka z serem żółtym to przede wszystkim źródło pełnowartościowego białka, które odpowiada za funkcje budulcowe oraz transportuje tlen, zwiększa uczucie sytości, a także odpowiada za zmniejszanie apetytu. Sery to także bogactwo wapnia, który odpowiada za zmniejszenie ryzyka pojawienia się u kobiet osteoporozy. Ponadto to doskonałe źródło fosforu, który w połączeniu z wapniem wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu kostnego, nerwowego oraz oddechowego. W serach pleśniowych znajdziemy także witaminy z grupy B oraz A. Ser posiada również wysoką zawartość sodu dlatego nie jest wskazany dla osób chorujących na nadciśnienie tętnicze. Dodatkowo należą do produktów wysoko kalorycznych przez co nie są wskazane dla osób przebywających na diecie redukcyjnej.
Pomysł na koreczki idealnie sprawdzi się jako przekąska na imprezę, sylwestra lub spotkanie rodzinne. Ten przepis to pomysł na łatwe i smaczne przystawki, które trzeba koniecznie spróbować. Koreczki z serem na pewno będą Ci smakować, ponieważ kompozycja smaków da połączenie, którym będzie zachwycał się każdy. Ten prosty przepis na przekąski do wódki na pewno ułatwi Ci ich wykonanie.
Alergeny w koreczkach do wódki
Lista alergenów dla koreczków do wódki przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser żółty
Wartości odżywcze koreczków do wódki
Koreczki to doskonały pomysł na zakąskę do wódki, natomiast warto wykorzystać do niej kabanosy drobiowe ze względu na mniejszą ilość tłuszczu.
Energia i białka
(23g)
Węglowodany
(23g)
Tłuszcze
(23g)
Składniki mineralne
(23g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.