Ile wódki kupić na wesele?

Ilość wódki, którą należy kupić na wesele zależy przede wszystkim od ilości gości oraz od tego czy zamierzasz serwować również inne trunki. Na weselu możesz podać również wino lub zainwestować w drink bar - wtedy część gości całkowicie zrezygnuje ze spożywania czystej wódki. Jeśli na weselu zamierzasz serwować samą wódkę przeliczenie jest bardzo proste, ponieważ na jedną osobę warto przygotować pół litra wódki. Jeśli natomiast zamierzasz serwować również inne trunki to przygotuj pół litra wódki na każdą zaproszoną parę.

Zobacz pytania podobne do ile wódki kupić na wesele?

To może wydać Ci się interesujące

Ile wódki kupić na wesele? Co jeszcze warto wiedzieć?

Wesele to przyjęcie okolicznościowe, które organizowane jest z okazji ślubu. Niegdyś ceremonie weselne miały na celu okazywanie więzi rodzinnych. Obecnie przyjęcie weselne stanowi formę zabawy oraz świętowania razem z zaproszonymi gośćmi. Podczas wesela ważne funkcje odgrywają świadkowie, rodzice a także chrzestni. W dalszej części dowiesz się jak liczyć ile wódki kupić na wesele oraz poprawiny. W tradycji polskiej wesele przebiegać może według następującego schematu:

- Przyjazd pod salę, wzniesienie toastu szampanem oraz stłuczenie kieliszków przez parę młodą.

- Odśpiewanie sto lat młodej parze.

- Spożywanie dań przy stołach oraz wzniesienie toastów.

- Bal przy muzyce wykonywanej przez zespół lub DJ.

- Różne zabawy gości oraz pary młodej, podziękowania dla rodziców i chrzestnych.

- Podzielenie tortu.

- Oczepiny, które najczęściej odbywają się około północy.

A więc ile wódki na wesele kupić? Ilość wódki, którą należy kupić na wesele zależy przede wszystkim od ilości gości oraz od tego czy zamierzasz serwować również inne trunki. Na weselu możesz podać również wino lub zainwestować w drink bar - wtedy część gości całkowicie zrezygnuje ze spożywania czystej wódki. Jeśli na weselu zamierzasz serwować samą wódkę przelicznik jest bardzo prosty, ponieważ na osobę warto przygotować pół litra wódki. Jeśli natomiast zamierzasz serwować również inne trunki to przygotuj pół litra wódki na każdą zaproszoną parę. Na wesele z poprawinami musisz jednak kupić nieco większą ilość alkoholu. A więc ile alkoholu kupić na wesele na 100 osób? Jeśli zamierzasz serwować samą wódkę kup około 50 litrów wódki lub 100 butelek wódki o pojemności 500 ml. Natomiast jeśli zamierzasz kupić również inne alkohole kup 25 litów wódki lub 50 butelek wódki o pojemności 500 ml.

Wódka jest wysokoprocentowym alkoholem powstającym z destylacji zacieru zbożowego lub ziemniaczanego. Wódka jest alkoholem znanym już w czasach średniowiecza. Wódkę wytwarza się ze spirytusu i dodatku wody. Wyróżniamy trzy rodzaje spirytusu: wyborowy, luksusowy i zwykły z czego luksusowy ma najmniej zanieczyszczeń. Odpowiednio do nazwy spirytusu nazwy swe mają także wódki: luksusowa, czysta zwykła i wyborowa. Wyróżnia się także wódki gatunkowe produkowane z dodatkiem fermentowanych owoców świeżych lub suszonych, ziół i przypraw lub soków owocowych. Wódkę często wykorzystuje się do przygotowania drinków lub nalewek. Jako mniej oczywiste wódkę można wykorzystać jako dodatek do ciast, aby były bardziej puszyste. Dodatkowo możemy wykorzystać ją do podkreślenia smaku oraz zapachu sosów.

Podsumowując wiesz już ile butelek wódki kupić oraz jak obliczyć ilość wódki na wesele z różną ilością gości. Wódka jest produktem wysokokalorycznym, ze względu na sporą zawartość alkoholu, która zwykle wynosi około 40%. Dodatkowo niektóre wódki mogą zawierać także dodatek cukru, który dodatkowo zwiększa kaloryczność.

Załóż konto
  • zapisywać ulubione przepisy
  • otrzymywać dopasowane przepisy na maila
  • komentować przepisy pod własnym nickiem
Załóż konto