Przepis na koreczki ze śledziem krok po kroku

Składniki dla 9 porcji
Liczba porcji:
To będzie niezbędne
wykałaczki

Filety śledziowe posmaruj serkiem i pokrój w mniejsze kawałki.

Ogórki pokrój w plasterki.

Układaj kolejno warstwami śledzie i ogórki.

Nabij na wykałaczki.

koreczki ze śledziem
koreczki ze śledziem
Koszt przygotowania dania
17.51 zł
Energia w porcji
(liczba kalorii)
308 kcal
Liczba alergenów w daniu
3
10

Koreczki ze śledziem - cechy przepisu

 • Od autora
 • Wartości odżywcze
 • Alergie
 • Koszt potrawy
Od autora

Więcej o koreczkach ze śledziem

Koreczki ze śledziem, to pyszny pomysł na przekąskę na imprezę. Koreczki rybne w oleju najczęściej podawane są jako zagryzka do wódki, ale sprawdzą się równie dobrze bez alkoholu. Są bardzo łatwe i szybkie w przygotowaniu, dlatego bez problemu poradzisz sobie z ich przygotowaniem, nawet nie mając większego doświadczenia w kuchni, ani zaawansowanych umiejętności kulinarnych. Jak zrobić koreczki ze śledziem, aby były dobre i posmakowały wszystkim gościom? Do ich przygotowania potrzebujesz jedynie trzech składników: filetów śledziowych, marynowanej papryki oraz ogórków konserwowych lub kiszonych. Marynowaną paprykę możesz zastąpić papryką świeżą lub grzybkami marynowanymi na przykład w occie i stworzyć ulubioną kombinację smaków i składników, która idealnie trafi w Twoje gusta. Przepis na koreczki ze śledziem jest banalnie prosty – wystarczy, że pokroisz filety śledziowe, ogórki i paprykę w mniejsze kawałki o podobnej wielkości, ułożyć jedno na drugim w dowolnej kolejności i delikatnie nadziejesz na krótkie wykałaczki do koreczków. To wszystko, koreczki ze śledziem gotowe! Możesz podawać je dodatkowo z chrzanem, majonezem lub sosem jogurtowo czosnkowym. Ta przekąska jest nie tylko szybka, prosta i smaczna, ale też bardzo zdrowa. Śledzie są źródłem bardzo ważnych dla zdrowia kwasów omega-3, witamin rozpuszczalnych w tłuszczach oraz jodu, a także białka. Dlatego śmiało możesz przygotowywać koreczki ze śledziem zawsze, kiedy tylko nadarzy się okazja lub najdzie Cię na nie ochota. Koniecznie czytaj dalej aby poznać dokładne szczegóły przepisu na koreczki ze śledziem.

Wartości odżywcze koreczków ze śledziem

na 100g gotowej potrawy

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(100g)
Energia (kalorie)
308.44 kcal
308.44 kcal
Białko
25.67 g
25.67 g

Węglowodany w koreczkach ze śledziem

Na 100g
Na porcję
(100g)
Węglowodany
1.05 g
1.05 g
Węglowodany przyswajalne
0.72 g
0.72 g
Błonnik (nieprzyswajalne)
0.33 g
0.33 g

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(100g)
Tłuszcz
22.54 g
22.54 g
Tłuszcze nasycone
21.49 g
21.49 g
Tłuszcze nienasycone
1.05 g
1.05 g

Witaminy w przepisie na koreczki ze śledziem

Na 100g
Na porcję
(100g)
Tiamina
0.02 mg
0.02 mg
Ryboflawina
1.26 mg
1.26 mg

Składniki mineralne w przepisie na koreczki ze śledziem

Na 100g
Na porcję
(100g)
Fosfor
392.11 mg
392.11 mg
Szacunkowy indeks glikemiczny koreczków ze śledziem 10
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w koreczkach ze śledziem

Lista alergenów dla koreczków ze śledziem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

 • Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
  • Śledź w oleju
 • Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
  • ogórek konserwowy
 • Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
  • serek śmietankowy

Cena przygotowania koreczków ze śledziem

Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Śledź w oleju
500 g
6.00
Za 220.0 g
Liczba opakowań 3
13.64
Za 500 g
Ogórek konserwowy
300 g
6.00
Za 860.0 g
Liczba opakowań 1
2.09
Za 300 g
Serek śmietankowy
100 g
2.40
Za 135.0 g
Liczba opakowań 1
1.78
Za 100 g
Koszt składników
26.40
Jak oceniasz przepis na koreczki ze śledziem
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 100.0% osób