Koreczki ze śledziem
- Śledź w oleju (500 g)
- Ogórek konserwowy (300 g)
- Serek śmietankowy (100 g)
Przepis na koreczki ze śledziem krok po kroku
Filety śledziowe posmaruj serkiem i pokrój w mniejsze kawałki.
Ogórki pokrój w plasterki.
Układaj kolejno warstwami śledzie i ogórki.
Nabij na wykałaczki.
- Koreczki
- Koreczki na sylwestra
- Koreczki z kabanosem
- Koreczki z tortilli
- Koreczki z serem
- Koreczki śledziowe
- Koreczki owocowe
- Koreczki z oliwkami
- Koreczki z łososiem
- Koreczki z fetą
- Koreczki z mozzarellą
- Koreczki z salami
- Koreczki z serem pleśniowym
- Koreczki z winogronem
- Koreczki do wódki
- Koreczki caprese
- Koreczki na imprezę
Więcej informacji na temat koreczków ze śledziem
Koreczki ze śledziem, to pyszny pomysł na przekąskę na imprezę. Koreczki rybne w oleju najczęściej podawane są jako zagryzka do wódki, ale sprawdzą się równie dobrze bez alkoholu. Są bardzo łatwe i szybkie w przygotowaniu, dlatego bez problemu poradzisz sobie z ich przygotowaniem, nawet nie mając większego doświadczenia w kuchni, ani zaawansowanych umiejętności kulinarnych. Jak zrobić koreczki ze śledziem, aby były dobre i posmakowały wszystkim gościom? Do ich przygotowania potrzebujesz jedynie trzech składników: filetów śledziowych, marynowanej papryki oraz ogórków konserwowych lub kiszonych. Marynowaną paprykę możesz zastąpić papryką świeżą lub grzybkami marynowanymi na przykład w occie i stworzyć ulubioną kombinację smaków i składników, która idealnie trafi w Twoje gusta. Przepis na koreczki ze śledziem jest banalnie prosty – wystarczy, że pokroisz filety śledziowe, ogórki i paprykę w mniejsze kawałki o podobnej wielkości, ułożyć jedno na drugim w dowolnej kolejności i delikatnie nadziejesz na krótkie wykałaczki do koreczków. To wszystko, koreczki ze śledziem gotowe! Możesz podawać je dodatkowo z chrzanem, majonezem lub sosem jogurtowo czosnkowym. Ta przekąska jest nie tylko szybka, prosta i smaczna, ale też bardzo zdrowa. Śledzie są źródłem bardzo ważnych dla zdrowia kwasów omega-3, witamin rozpuszczalnych w tłuszczach oraz jodu, a także białka. Dlatego śmiało możesz przygotowywać koreczki ze śledziem zawsze, kiedy tylko nadarzy się okazja lub najdzie Cię na nie ochota. Koniecznie czytaj dalej aby poznać dokładne szczegóły przepisu na koreczki ze śledziem.
Alergeny w koreczkach ze śledziem
Lista alergenów dla koreczków ze śledziem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
- Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Śledź w oleju
- Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- ogórek konserwowy
- Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- serek śmietankowy
Wartości odżywcze koreczków ze śledziem
Osoby z nadciśnieniem tętniczym oraz ograniczające spożycie soli powinny wybrać śledzia z jak najmniejszym dodatkiem soli.
Energia i białka
(100g)
Węglowodany
(100g)
Tłuszcze
(100g)
Witaminy
(100g)
Składniki mineralne
(100g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.