Knedle z twarogu
- Ser twarogowy chudy (500 g)
- Jajko (2 szt.)
- Mąka pszenna typ 500 (150 g)
Przepis na knedle z twarogu krok po kroku
Twaróg przeciśnij przez praskę i wymieszaj go z mąką, cukrem i jajkiem.
Z podanej masy wyrób rękami ciasto.
Odrywaj małe porcje ciasta i formuj z niego w dłoniach kulki.
W dużym garnku zagotuj 3 litry wody i wkładaj knedle małymi partiami.
Gotuj 3 minuty od wypłynięcia i wyciągaj delikatnie łyżką cedzakową.
Więcej informacji na temat knedli z twarogu
Knedle z twarogu to doskonała alternatywa dla tradycyjnej wersji przygotowanej na bazie ziemniaków. W takiej opcji mają dużo mniejszy indeks glikemiczny. To doskonały przepis, który przypadnie do gustu zwłaszcza najmłodszym domownikom, ze względu na jego wyjątkowy smak. Całość jest niezwykle prosta, a smakuje po prostu fantastycznie.
Przepis na knedle z twarogu będzie dobrym wyjściem dla osób z insulinoopornością, czy cukrzycą, które kochają mączne przetwory, jednak ze względu na stan zdrowia nie mogą ich spożywać. W tej wersji całość ma znacznie niższy indeks glikemiczny, a ze względu na spory udział białka i tłuszczu nie podnosi poziomu cukru we krwi tak gwałtownie. Te knedle, choć nieco różnią się od tradycyjnej ziemniaczanej wersji, wciąż smakują i prezentują się po prostu wyśmienicie. To dobra baza doskonałego posiłku. Do przygotowania knedli świetnie sprawdzi się chudy twaróg. Ze względu na obniżoną zawartość tłuszczu zawiera znacznie mniejszą ilość nasyconych kwasów tłuszczowych, które mają negatywny wpływ na funkcjonowanie układu krwionośnego i mogą prowadzić do chorób serca. Twaróg dostarcza też sporo białka, które zwiększa sytość całego posiłku. Jest to niezwykle ważne w przypadku dania, które składa się w większości z węglowodanów, jego dodatek sprawi, że całość będzie odżywcza i zaspokoi głód na wiele godzin. Twaróg, podobnie jak ziemniaki, musi być przeciśnięty przez praskę, by lepiej się połączyć z pozostałymi składnikami. To ciasto przypomina nieco, zarówno wyglądem, jak i smakiem, to na pierogi leniwe, na pewno przypadnie więc do gustu ich miłośnikom.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić knedle z twarogu, które będą naprawdę pyszne, a przy okazji proste w przygotowaniu, to ten sprawdzony przepis będzie idealnym rozwiązaniem. Gotowe ciasto na kluski, choć smaczne i proste, to jednak nie wszystko. By całość była niezwykle smaczna, należy przygotować do nich również nadzienie. Najpopularniejsza wersja to ta ze śliwkami, jednak można wypełnić je również truskawkami, czy morelami. To dobre rozwiązanie na proste kluski z białym serem, które stworzą wspaniały pomysł na pyszny obiad.
Alergeny w knedlach z twarogu
Lista alergenów dla knedli z twarogu przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser twarogowy chudy
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
Wartości odżywcze knedli z twarogu
To opcja, która jest zdrowa, jednak zawiera dość wysoki indeks glikemiczny.
Energia i białka
(188g)
Węglowodany
(188g)
Tłuszcze
(188g)
Witaminy
(188g)
Składniki mineralne
(188g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.