Kluseczki z serka homogenizowanego
- Serek homogenizowany waniliowy (250 g)
- Jajko (1 szt.)
- Mąka pszenna typ 500 - 5 łyżek (50 g)
Przepis na kluseczki z serka homogenizowanego krok po kroku
Serek wymieszaj z jajkiem i mąką.
W garnku zagotuj wodę.
Za pomocą łyżeczki formuj małe kluseczki i wrzucaj na wrzącą wodę.
Wyjmuj łyżką cedzakową.
-
Kluski śląskie
-
Kluski leniwe
-
Kluski lane
-
Kluski na parze
-
Kluski kładzione
-
Szare kluski
-
Kluseczki ziemniaczane
-
Dango
-
Kluski z makiem
-
Kluski lane na mleku
-
Kluski leniwe z serem
-
Kluski z serem
-
Kartacze z mięsem
-
Kluski leniwe z ziemniaków
-
Kluseczki francuskie
-
Szpecle
-
Kluski łyżką kładzione
-
Kopytka leniwe
-
Kluski i kluseczki
Więcej informacji na temat kluseczek z serka homogenizowanego
Kluseczki z serka homogenizowanego to niezwykle prosty i szybki w przygotowaniu posiłek na słodko, idealny dla całej rodziny, również jej najmłodszych członków - dla dzieci. Sprawdzą się nawet dla niemowlaka na kolejnych etapach rozszerzania diety. Lane kluski z serka waniliowego przygotujesz z wyłącznie 3 składników w niecałe 20 minut, jest to więc ekspresowy pomysł na śniadanie, obiad na słodko, kolację, lub poprostu przekąskę w ciągu dnia. Koniecznie poznaj nasz przepis na kluski z serka homogenizowanego, na pewno poradzisz z nim sobie nawet jeśli nie masz większego doświadczenia w kuchni. Jak przygotować lane kluski z serka waniliowego? Wystarczy ze w misce wymieszasz serek waniliowy homogenizowany z jajkiem, mąką i wrzucisz do gotującej się wody. To wszystko! Proste, prawda? Kluseczki z serka homogenizowanego możesz podawać ze świeżymi owocami, musem owocowym (my szczególnie polecamy musy z owoców jagodowych, na przykład truskawek, malin, wiśni, jagód) lub jogurtem naturalnym i cynamonem. Najlepiej wybieraj serki homogenizowane bez dodanego cukru. Jeśli chcesz uzyskać bardziej słodki smak możesz dodać do kluseczek odrobiny ksylitolu lub erytrytolu, które mają mniejszą kaloryczność oraz indeks glikemiczny. Jednak jeśli przygotowujesz kluseczki z serka homogenizowanego dla niemowlaka warto pamiętać o tym, aby nie przyzwyczajać dzieci do smaku słodkiego od najmłodszych lat. Najbardziej uniwersalne są kluseczki z serka homogenizowanego waniliowego, jednak możesz też przygotować je z serka na przykład truskawkowego.
Kluseczki z serka homogenizowanego to świetny pomysł na szybki i prosty posiłek nie tylko dla dzieci, ale również dorosłych. Jeśli masz ochotę na kluski na słodko to zdecydowanie szybsza alternatywa niż na przykład kopytka czy kluski z ziemniaków.
Koniecznie poznaj nasz przepis na kluseczki z serka homogenizowanego - gwarantujemy, że zostaną w Twojej kuchni na długo.
Alergeny w kluseczkach z serka homogenizowanego
Lista alergenów dla kluseczek z serka homogenizowanego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Serek homogenizowany waniliowy
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
Wartości odżywcze kluseczek z serka homogenizowanego
Najlepiej wybrać serek homogenizowany bez dodatku cukru, zwłaszcza dla dzieci.
Energia i białka
(350g)
Węglowodany
(350g)
Tłuszcze
(350g)
Składniki mineralne
(350g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.