Przepis na kluseczki z serka homogenizowanego krok po kroku

Składniki dla 1 porcji
Liczba porcji:
To będzie niezbędne
garnek, miska

Serek wymieszaj z jajkiem i mąką.

W garnku zagotuj wodę.

Za pomocą łyżeczki formuj małe kluseczki i wrzucaj na wrzącą wodę.

Wyjmuj łyżką cedzakową.

kluseczki
kluseczki z serka homogenizowanego
Koszt przygotowania dania
4.36 zł
Energia w porcji
(liczba kalorii)
517 kcal
Liczba alergenów w daniu
3
45

Kluseczki z serka homogenizowanego - cechy przepisu

Rodzaj dania:
Kuchnia:
Sposób przyrządzenia:
Przepis odpowiedni na:
 • Od autora
 • Wartości odżywcze
 • Alergie
 • Koszt potrawy
Od autora

Więcej o kluseczkach z serka homogenizowanego

Kluseczki z serka homogenizowanego to niezwykle prosty i szybki w przygotowaniu posiłek na słodko, idealny dla całej rodziny, również jej najmłodszych członków - dla dzieci. Sprawdzą się nawet dla niemowlaka na kolejnych etapach rozszerzania diety. Lane kluski z serka waniliowego przygotujesz z wyłącznie 3 składników w niecałe 20 minut, jest to więc ekspresowy pomysł na śniadanie, obiad na słodko, kolację, lub poprostu przekąskę w ciągu dnia. Koniecznie poznaj nasz przepis na kluski z serka homogenizowanego, na pewno poradzisz z nim sobie nawet jeśli nie masz większego doświadczenia w kuchni. Jak przygotować lane kluski z serka waniliowego? Wystarczy ze w misce wymieszasz serek waniliowy homogenizowany z jajkiem, mąką i wrzucisz do gotującej się wody. To wszystko! Proste, prawda? Kluseczki z serka homogenizowanego możesz podawać ze świeżymi owocami, musem owocowym (my szczególnie polecamy musy z owoców jagodowych, na przykład truskawek, malin, wiśni, jagód) lub jogurtem naturalnym i cynamonem. Najlepiej wybieraj serki homogenizowane bez dodanego cukru. Jeśli chcesz uzyskać bardziej słodki smak możesz dodać do kluseczek odrobiny ksylitolu lub erytrytolu, które mają mniejszą kaloryczność oraz indeks glikemiczny. Jednak jeśli przygotowujesz kluseczki z serka homogenizowanego dla niemowlaka warto pamiętać o tym, aby nie przyzwyczajać dzieci do smaku słodkiego od najmłodszych lat. Najbardziej uniwersalne są kluseczki z serka homogenizowanego waniliowego, jednak możesz też przygotować je z serka na przykład truskawkowego.

Kluseczki z serka homogenizowanego to świetny pomysł na szybki i prosty posiłek nie tylko dla dzieci, ale również dorosłych. Jeśli masz ochotę na kluski na słodko to zdecydowanie szybsza alternatywa niż na przykład kopytka czy kluski z ziemniaków.

Koniecznie poznaj nasz przepis na kluseczki z serka homogenizowanego - gwarantujemy, że zostaną w Twojej kuchni na długo.

Wartości odżywcze kluseczek z serka homogenizowanego

na 100g gotowej potrawy

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(350g)
Energia (kalorie)
147.93 kcal
517.75 kcal
Białko
13.38 g
46.84 g

Węglowodany w kluseczkach z serka homogenizowanego

Na 100g
Na porcję
(350g)
Węglowodany
17.31 g
60.58 g
Węglowodany przyswajalne
17.31 g
60.58 g

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(350g)
Tłuszcz
2.70 g
9.45 g
Tłuszcze nasycone
1.84 g
6.43 g

Składniki mineralne w przepisie na kluseczki z serka homogenizowanego

Na 100g
Na porcję
(350g)
Sód
35.10 mg
122.85 mg
Wapń
50.79 mg
177.76 mg
Magnez
76.63 mg
268.22 mg
Żelazo
1.05 mg
3.68 mg
Szacunkowy indeks glikemiczny kluseczek z serka homogenizowanego 45
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w kluseczkach z serka homogenizowanego

Lista alergenów dla kluseczek z serka homogenizowanego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

 • Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
  • Serek homogenizowany waniliowy
 • Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
  • Jajko
 • Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
  • Mąka pszenna typ 500

Cena przygotowania kluseczek z serka homogenizowanego

Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Serek homogenizowany waniliowy
250 g
1.80
Za 140.0 g
Liczba opakowań 2
3.21
Za 250 g
Jajko
1 szt.
6.00
Za 6.0 szt.
Liczba opakowań 1
1.00
Za 1 szt.
Mąka pszenna typ 500
50 g
5 łyżek
3.00
Za 1000.0 g
Liczba opakowań 1
0.15
Za 50 g
Koszt składników
12.60
Jak oceniasz przepis na kluseczki z serka homogenizowanego
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 93.9% osób