Kiszony sok z buraka
- Burak (1000 g)
- Czosnek (35 g)
- Sól (30 g)
Przepis na kiszony sok z buraka krok po kroku
Buraki obierz, pokrój w kostkę.
Ułóż je w dużym, szklanym słoiku, przekładając je plasterkami czosnku, listkami laurowymi oraz kulkami ziela angielskiego.
Buraki zalej 2 litrami zimnej, przegotowanej wody z dodatkiem soli. Woda musi przykryć całość.
Przykryj naczynie talerzem i odstawiamy całość w ciemne, chłodne miejsce. Buraki powinny być gotowe po 7 dniach. Na wierzch możesz położyć kromkę chleba razowego, by cały proces przebiegał sprawniej.
Po tym czasie zakwas odcedź i przelej do czystego słoika.
-
Kimchi
-
Ogórki kiszone
-
Kiszone buraki
-
Sok z kiszonej kapusty
-
Kiszona kapusta
-
Kiszone rzodkiewki
-
Kapusta kiszona w słoikach
-
Zalewa do ogórków kiszonych
-
Kiszone śledzie
-
Kiszony kalafior
-
Kiszone cytryny
-
Cukinia kiszona
-
Pomidory kiszone
-
Kiszenie czerwonej kapusty
-
Czosnek kiszony
-
Kiszona papryka
-
Kiszenie barszczu czerwonego
-
Kiszona cebula
-
Kiszonki
Więcej informacji na temat kiszonego soku z buraka
Kiszony sok z buraka jest świetną opcją dla wszystkich, którzy nie tylko dbają o zdrową dietę, ale również szukają ciekawej i smacznej propozycji na bazie warzyw.
Przepis na kiszony sok z buraka to wspaniały pomysł na zdrowy napój. Powstaje z niego najlepszy sok buraczany. To domowy przepis na prosty napój, który wspiera zdrowie. Ma mnóstwo zdrowotnych właściwości. Sok buraczany, choć bardzo zdrowy, jest pity niezwykle rzadko. Wiele osób obawia się jego smaku. Jednak w po ukiszeniu, buraki smakują nieco kwaskowo i naprawdę bardzo dobrze. Choć sok wydaje się dość nudny, wcale taki nie jest. Odrobina soku z cytryny przełamuje słodycz napoju i dodaje mu charakteru.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić kiszony sok z buraka, który będzie pyszny, dobry dla zdrowia i łatwy to ten przepis będzie doskonałym wyborem. To najlepszy napój z buraka czerwonego. Warto wypijać go codziennie, ze względu na właściwości zdrowotne. Ma świetny smak, a także odpowiednią konsystencję. Dzięki dużej zawartości warzyw jest dobrym pomysłem na dodatek do posiłków, nawet dla osób na diecie. Charakteryzuje się pięknym kolorem, który przyciąga wzrok. Sok z czerwonego buraka jest niezwykle zdrowym napojem. Buraki to warzywa, które są bogate w wiele cennych składników prozdrowotnych, jednak zwykle jadane są po wcześniejszej obróbce termicznej, co wpływa na zmniejszenie ich właściwości. Jednak w tym wypadku używa się surowych buraków, dzięki czemu można skorzystać ze wszystkich witamin i składników mineralnych, które się w nich kryją. Buraki dostarczają sporo witamin, a także pierwiastków, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, takich jak wapń, miedź, molibden czy lit. Swój piękny kolor zawdzięczają antyoksydantom, które chronią organizm przed negatywnymi konsekwencjami stresu oksydacyjnego, w tym przed nowotworami. Buraki mają również bardzo dobry wpływ na układ krwionośny. Substancje zawarte w buraku mają również pozytywne działanie na procesy tworzenia czerwonych krwinek w organizmie. Dlatego warto by to warzywo gościło w codziennej diecie jak najczęściej.
Alergeny w kiszonym soku z buraka
Lista alergenów dla kiszonego soku z buraka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na kiszony sok z buraka
Wartości odżywcze kiszonego soku z buraka
To zdrowa opcja pełna witamin.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.