Kisiel malinowy
- Maliny (400 g)
- Cukier (150 g)
- Skrobia ziemniaczana (mąka ziemniaczana) - 4 płaskie łyżki stołowe (40 g)
Przepis na kisiel malinowy krok po kroku
W garnku umieść maliny, wsyp cukier i podduś przez 5 minut.
Wlej wino czerwone i pozwól mu odparować przez 2-3 minuty.
W 500 ml wody rozpuść mąkę ziemniaczaną i wlej do garnka.
Gotuj, co jakiś czas mieszając, aż kisiel zgęstnieje.
Przełóż kisiel do szklanek lub salaterek.
Więcej informacji na temat kisielu malinowego
Kisiel malinowy to sprawdzony przepis, który pozwoli ugotować szybki deser z malin. Do przygotowania kisielu można użyć malin świeżych lub mrożonych. Przepis na kisiel malinowy jest bardzo prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby go ugotować. Do zrobienia kisielu potrzebne ci będą następujące produkty spożywcze: świeże maliny, cukier, wino czerwone, mąka ziemniaczana.
Jak zrobić kisiel malinowy? W garnku umieść maliny, wsyp cukier i podduś przez 5 minut. Wlej wino czerwone i pozwól mu odparować przez 2-3 minuty. W wodzie rozpuść mąkę ziemniaczaną i wlej do garnka. Gotuj, aż kisiel zgęstnieje, co jakiś czas mieszając. Przełóż kisiel do szklanek lub salaterek. Możesz go podać na ciepło i na zimno. Jeśli chcesz podać kisiel na zimno, dodaj do niego ubitą śmietanę mascarpone lub jogurt naturalny z mascarpone.
Maliny to owoce jagodowe rosnące na krzewach. Krzewy malin owocują raz do roku w okresie od września do listopada. Rozróżnić można różne gatunki malin, różnią się one kolorem i smakiem owoców. Maliny zawierają kwasy owocowe, którym zawdzięczają smak. Maliny są niskokaloryczne, dlatego dobrze sprawdzą się w diecie redukcyjnej. Owoce te mają niski indeks glikemiczny, więc mogą być spożywane przez diabetyków. Maliny są także dobrym źródłem błonnika pokarmowego, który wspomaga pracę naszych jelit, zapobiega zaparciom, a także pomaga stabilizować poziom glukozy we krwi. Maliny są dobrym źródłem witaminy C wspomagającej produkcję kolagenu w naszym ciele, wzmacnia naczynia krwionośne. Niedobory witaminy C mogą prowadzić do poważnych zaburzeń funkcjonowania organizmu. Mąka ziemniaczana jest pozbawioną glutenu mąką produkowaną z ziemniaków. Skrobia pozyskiwana z ziemniaka ma właściwości kleikujące, które pozwalają na wykorzystanie w kuchni jako zagęstnika potraw.
Podsumowując najlepszy domowy kisiel możesz przygotować jako deser. Łatwy do zrobienia kisiel w wersji dla dzieci powinien być przygotowany bez dodatku wina czerwonego. Kisiel można przechowywać w lodówce przez 2-3 dni.
Alergeny w kisielu malinowym
Lista alergenów dla kisielu malinowego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na kisiel malinowy
Wartości odżywcze kisielu malinowego
Kisiel malinowy to deser zawierający małą ilość kalorii. Kisiel nie zawiera tłuszczu i może być spożywany przez osoby będące na diecie redukcyjnej. Jeśli chcesz, aby kisiel był dobry dla diabetyków, zamień dodatek cukru na ksylitol.
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Witaminy
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.