Kawa po wietnamsku Ca Phe
- Kawa w proszku (mielone ziarna) - 2 płaskie łyżki stołowe (20 g)
- Mleko skondensowane (zagęszczone) (50 g)
Przepis na kawa po wietnamsku ca phe krok po kroku
Do szklanki wlej ciepłe mleko skondensowane.
Kawę umieść w zaparzaczu, ubij.
Zagotuj 250 ml wody, do zaparzacza wlej odrobinę wody i pozostaw na 0,5 minuty.
Wlej resztę wody i parz kawę przez około 4-5 minut.
Więcej informacji na temat kawy po wietnamsku ca phe
Kawa po wietnamsku Ca Phe to świetna propozycja na słodki napój pochodzący z Wietnamu. Wietnam jest jednym z największych producentów kawy na świecie. Kawa Ca Phe przygotowywana jest w zaparzaczu o nazwie Phin. Wykonany jest on z metalu i pozwala na zaparzenie kawy bez gotowania. Kawa do zaparzacza musi być bardzo drobno zmielona. Przepis na kawę Ca Phe jest bardzo prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby ją przygotować. Do zrobienia kawy potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: kawa mielona, woda, mleko skondensowane. Oprócz produktów potrzebny jest jeszcze odpowiedni zaparzacz.
Jak zrobić kawę po wietnamsku Ca Phe? Do szklanki wlej ciepłe mleko skondensowane. Kawę umieść w zaparzaczu, ubij. Zagotuj wodę, do zaparzacza wlej odrobinę wody i pozostaw na 0,5 minuty. Wlej resztę wody i parz kawę przez około 4-5 minut.
Kawa to ziarna pochodzące z rośliny zwanej kawowcem. Jest wiecznie zielonym krzewem pochodzącym z Etiopii. Najbardziej popularnymi odmianami kawy są Robusta i Arabika. Kawa produkowana jest z palonych ziaren kawowca, przed zaparzeniem należy ją zmielić. Można to zrobić w warunkach domowych lub kupić mieloną kawę w sklepie. Do zaparzania kawy można użyć specjalnych urządzeń takich jak kawiarka, ekspres lub zaparzacz. Kawę można podawać z mlekiem lub czarną, a także przygotowywać desery na jej bazie. Bardzo popularnym deserem jest kawa z gałką lodów waniliowych. Kawa jest bardzo dobrym źródłem kofeiny, czyli substancji pobudzającej. Kofeina zwiększa ciśnienie krwi, może dzięki temu łagodzić bóle głowy, a także znajdować się w suplementach odchudzających lub pobudzających. Zbyt duże ilości kofeiny mają szkodliwy wpływ na pracę serca oraz wartość ciśnienia krwi.
Podsumowując kawa po wietnamsku sprawdzi się idealnie dla fanów kawy z mlekiem. Jeśli nie lubisz mleka skondensowanego, możesz je zamienić na zwykłe mleko krowie lub roślinne. Wietnamska kawa jest bardzo aromatyczna i mocna. Do przygotowania kawy użyć można mleka kondensowanego słodzonego lub bez dodatku cukru.
Alergeny w kawie po wietnamsku ca phe
Lista alergenów dla kawy po wietnamsku Ca Phe przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- mleko skondensowane (zagęszczone)
Wartości odżywcze kawy po wietnamsku ca phe
Kawa po wietnamsku Ca Phe to napój zawierający dużą ilość kofeiny. Mleko skondensowane jest źródłem węglowodanów i tłuszczu mlecznego. Kofeiny nie powinny spożywać kobiety w ciąży i karmiące piersią.
Energia i białka
(300g)
Węglowodany
(300g)
Tłuszcze
(300g)
Witaminy
(300g)
Składniki mineralne
(300g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.