Kapusta z fasolą
- Suszone grzyby (50 g)
- Kapusta kiszona (1000 g)
- Bulion warzywny - 2 szklanki (500 ml)
- Cebula - 2 średnie sztuki (300 g)
- Fasola biała w puszce (800 g)
- Olej rzepakowy - 3 łyżki stołowe (30 ml)
- Mąka pszenna typ 500 - 2 płaskie łyżki stołowe (20 g)
Przepis na kapustę z fasolą krok po kroku
Suszone grzyby zalej wodą i pozostaw na noc do namoczenia.
Kapustę kiszoną pokrój na mniejsze kawałki.
Cebulę obierz i pokrój w kostkę.
W garnku na rozgrzanym oleju podsmaż cebulkę. Smaż ją na małym ogniu przez około 10 minut (mieszając co jakiś czas, aby się nie przypaliła).
Następnie do garnka dodaj kapustę kiszoną, 2 liście laurowe, 4 ziela angielskie, 2 łyżki suszonego majeranku. Składniki dokładnie wymieszaj.
Następnie do garnka dodaj grzyby z zalewą oraz dodaj bulion warzywny.
Zawartość garnka dopraw do smaku solą oraz pieprzem i zagotuj.
Garnek przykryj i jego zawartość gotuj przez około 30 minut na małym ogniu.
Następnie do kapusty dodaj fasolę z zalewą, wymieszaj i zagotuj. Całość gotuj jeszcze przez 10 minut.
Na patelnię wlej 2 łyżki oleju i przesmaż na nim mąkę (powinna powstać jasnobrązowa zasmażka).
Do kapusty z fasolą dodaj zasmażkę i dokładnie wymieszaj.
Całość jeszcze raz zagotuj i podawaj bezpośrednio po przygotowaniu na ciepło.
-
Kapuśniak
-
Pierogi z kapustą i grzybami
-
Łazanki
-
Bigos z kiszonej kapusty
-
Kapuśniak z kiszonej kapusty
-
Kapusta wigilijna
-
Kapuśniak z kwaśnej kapusty
-
Kapusta kiszona zasmażana
-
Kulebiak
-
Fuczki
-
Golonka w kapuście
-
Golonki w kapuście
-
Zupa kapuśniak
-
Uszka z kapustą i grzybami
-
Pierogi z kapustą i pieczarkami
-
Kiszona kapusta zasmażana
-
Pierogi wigilijne
-
Łazanki z kapustą kiszoną
-
Dania z kiszonej kapusty
Więcej informacji na temat kapusty z fasolą
Kapusta z fasolą to doskonały pomysł na dodatek do obiadu podawany na ciepło. Smaczna kapusta świetnie sprawdzi się również podczas świąt. Sprawdzony przepis na kapustę z fasolą jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do wykonania potrawy potrzebne będą następujące produkty spożywcze: suszone grzyby, kiszona kapusta, bulion warzywny, cebula, fasola biała konserwowa, olej rzepakowy, mąka pszenna, sól, pieprz, majeranek, ziele angielskie, liść laurowy. Produkty te dostępne są w większości sklepów spożywczych. Do wykonania dania możesz wykorzystać samodzielnie przygotowany bulion lub kupić gotowy w sklepie.
Jak zrobić kapustę z fasolą? Suszone grzyby zalej wodą i pozostaw na noc do namoczenia. Kapustę kiszoną pokrój na mniejsze kawałki. Cebulę obierz i pokrój w kostkę. W garnku na rozgrzanym oleju podsmaż cebulkę. Smaż ją na małym ogniu przez około 10 minut (mieszając co jakiś czas, aby się nie przypaliła). Następnie do garnka dodaj kapustę kiszoną, 2 liście laurowe, 4 ziela angielskie, 2 łyżki suszonego majeranku. Składniki dokładnie wymieszaj. Następnie do garnka dodaj grzyby z zalewą oraz dodaj bulion warzywny. Zawartość garnka dopraw do smaku solą oraz pieprzem i zagotuj. Garnek przykryj i jego zawartość gotuj przez około 30 minut na małym ogniu. Następnie do kapusty dodaj fasolę z zalewą, wymieszaj i zagotuj. Całość gotuj jeszcze przez 10 minut. Na patelnię wlej 2 łyżki oleju i przesmaż na nim mąkę (powinna powstać jasnobrązowa zasmażka). Do kapusty z fasolą dodaj zasmażkę i dokładnie wymieszaj. Całość jeszcze raz zagotuj i podawaj bezpośrednio po przygotowaniu na ciepło.
Kapusta kiszona jest doskonałym źródłem naturalnego probiotyku, jakim jest kwas mlekowy powstający podczas procesu fermentacji. Dobre bakterie odgrywają w naszym jelicie bardzo ważną funkcję. Pozwalają mu prawidłowo pracować i trawić pokarm oraz wzmacniają naszą odporność.
Podsumowując pyszna kapusta z fasolą to doskonała propozycja na dodatek podawany na ciepło. Najlepsza kapusta jest dobra do spożycia bezpośrednio po przygotowaniu.
Alergeny w kapuście z fasolą
Lista alergenów dla kapusty z fasolą przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bulion warzywny
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
Wartości odżywcze kapusty z fasolą
Kapusta z fasolą to doskonała propozycja na bezmięsny posiłek. Kapustę z fasolą i grzybami najczęściej podawane w okresie Świąt Bożego Narodzenia.
Energia i białka
(270g)
Węglowodany
(270g)
Tłuszcze
(270g)
Witaminy
(270g)
Składniki mineralne
(270g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.