Przepis na kanie w zalewie octowej krok po kroku

Składniki
 • kanie 1000 g
 • Jajko 2 szt.
 • Bułka tarta 100 g
 • Cukier 72 g 6 łyżek
 • Olej rzepakowy 50 ml
 • Cebula 150 g
 • Marchewka 100 g
Przyprawy
sól, pieprz, ocet spirytusowy, ziele angielskie, liść laurowy, gorczyca
To będzie niezbędne
patelnia duża, garnek, słoiki, ściereczka

Umyj i oczyść kanie. Osusz je ściereczką albo ręcznikiem papierowym.

Podziel kanie na mniejsze kawałki, mogą być paski (muszą zmieścić się do słoika).

Rozgrzej na patelni olej.

Jajko roztrzep widelcem z solą i pieprzem.

Panieruj grzyby w jajku, a następnie w bułce tartej.

Smaż grzyby na złoty kolor. Można je odsączyć z nadmiaru tłuszczu układając je na ręczniku papierowym.

Pokrój obraną cebulę i marchewkę w plasterki.

W garnku zagotuj 3 szklanki wody, szklankę octu, cukier, 1,5 łyżki soli, 5 liści laurowych, 7 ziaren ziela angielskiego, marchewkę oraz cebulę.

W tym czasie wyłóż grzyby do słoików.

Grzyby zalej zalewą.

Zakręć słoiki.

W dużym garnku na dnie wyłóż ściereczkę i ułóż słoiki. Gotuj je 20 minut (woda powinna sięgać 3/4 wysokości słoików.

Wyjmij słoiki i układaj wieczkiem do dołu.

Są gotowe do jedzenia po 3 dniach.

Kanie w zalewie octowej
Kanie w zalewie octowej
Koszt przygotowania dania
3.79 zł
Energia w porcji
(liczba kalorii)
174 kcal
Liczba alergenów w daniu
dane niepełne
71

Kanie w zalewie octowej - cechy przepisu

 • Od autora
 • Wartości odżywcze
 • Alergie
 • Koszt potrawy
Od autora

Więcej o kaniach w zalewie octowej

Kanie w zalewie octowej

Panierowane kanie w zalewie octowej do słoików na zimę to fajny sposób na grzyby w innej odsłonie. Ten przepis na kanie w zalewie octowej to dobre danie, które warto znać. Prosty przepis na grzyby zrobione nieco inaczej, ponieważ kanie są uprzednio panierowane i smażone. Kanie w zalewie octowej są łatwe do zrobienia i smaczne. Mają pysznie intensywny smak. Sprawdzą się jako przekąska albo dodatek do innych potraw. Uważać należy na podawanie tej potrawy dzieciom i osobom starszym. Mogą być nie do końca dobrze tolerowane.

Przepis na kanie w zalewie octowej polega przede wszystkim na zamarynowaniu tychże grzybów po to, by można było je podawać w zimie. Zrobienie kani w occie w słoikach jest świetną propozycją na przetwory. Jak zrobić kanie w zalewie octowej, by zaskoczyć wszystkich?

Kanie w zalewie octowej są to inaczej panierowane w jajku i bułce tartej grzyby. Dokładniej, do marynowania używa się sporych rozmiarów kapeluszy. Jest to łatwe w wykonaniu zadanie, ponieważ proces składa się z takich samych działań jak w przypadku zwykłych kotletów. Usmażone kanie w panierce umieszcza się w słoiku i zalewa pyszną, aromatyczną zalewą. Jeżeli jesteś pewny, że taka ilość zostanie zjedzona dość szybko nie musisz ich pasteryzować. W momencie, gdy ilość jest zbyt duża, warto jest je pasteryzować, by cieszyć się smakiem dużo dłużej. Kanie w occie są pyszne, poza tym jest to bardzo prosty przepis.

Jak zrobić kanie w zalewie octowej? Jest to łatwa rzecz. Wykonanie przepisu na kanie w zalewie octowej należy rozpocząć od przygotowania grzybów. Przede wszystkim zostawia się same kapelusze, a nóżki odrzuca. Konieczne jest bardzo dokładne oczyszczenie grzybów ze wszystkich zanieczyszczeń. Po opłukaniu grzybów należy je wysuszyć. Wtedy grzyby będą miały lepszą panierkę. Ilość jajka i bułki tartej jest zmienna. Oznacza to, że może być potrzeba wykorzystania większej lub mniejszej ilości jajka lub bułki.

Kanie w zalewie octowej poleca się jeść około trzeciej doby po zrobieniu. Wcześniej ta przekąska nie byłaby tak dobrze przesiąknięta smakami. Zdecydowanie warto poczekać aż potrawa będzie odpowiednio smaczna.

Jeśli zrobisz kanie w zalewie octowej na zimę do słoików będziesz mógł na długo cieszyć się tym znakomitym smakiem. Kanie w occie pasują bowiem do wielu dań. Dobre są same, ale równie smaczne są także podane na przykład z chlebem albo z mięsem. Przeważnie je się je na zimno, ale możesz je także odgrzać. Takim prostym przepisem możesz pokazać, że da się zrobić coś nowego, a zarazem dobrego.

Wartości odżywcze kani w zalewie octowej

na 100g gotowej potrawy
Szacunkowy indeks glikemiczny kani w zalewie octowej 71
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w kaniach w zalewie octowej

Lista alergenów dla kani w zalewie octowej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

Informacje o alergenach dotyczą tylko i wyłącznie głównych składników potrawy. Nie posiadamy informacji o alergenach zawartych w przyprawach tj. sól, pieprz, ocet spirytusowy, ziele angielskie, liść laurowy, gorczyca.

 • Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
  • Jajko
 • Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
  • Bułka tarta

W przepisie na kanie w zalewie octowej nie posiadamy danych o alergiach dla następujących składników:

 • kanie
Dane na temat potencjalnych alergenów w tych składnikach musisz wyszukać samodzielnie.

Cena przygotowania kani w zalewie octowej

Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Kanie
1000 g
Jajko
2 szt.
6.00
Za 6,0 szt.
Liczba opakowań 1
2.00
Za 2 szt.
Bułka tarta
100 g
2.80
Za 500,0 g
Liczba opakowań 1
0.56
Za 100 g
Cukier
72 g
6 łyżek
2.50
Za 1000,0 g
Liczba opakowań 1
0.18
Za 72 g
Olej rzepakowy
50 ml
7.00
Za 1000,0 ml
Liczba opakowań 1
0.35
Za 50 ml
Cebula
150 g
3.00
Za 1000,0 g
Liczba opakowań 1
0.45
Za 150 g
Marchewka
100 g
2.50
Za 1000,0 g
Liczba opakowań 1
0.25
Za 100 g
Liczba porcji:
Jak oceniasz przepis na kanie w zalewie octowej
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 0,0% osób