Grzane piwo
- Piwo jasne - 4 butelki lub puszki (2000 ml)
- Syrop malinowy (100 ml)
- Miód - 3 płaskie łyżki stołowe (50 g)
Przepis na grzane piwo krok po kroku
Do garnka wlej piwo, dodaj do niego goździki, gwiazdki anyżu, skórkę z cytryny i sok malinowy.
Podgrzej piwo przez 5-6 minut.
Dodaj miód i wymieszaj.
Wlej do kufli.
Więcej informacji na temat grzanego piwa
Grzane piwo to bardzo dobry pomysł na pyszny napój z alkoholem. Podaje się go najczęściej zimą na różnych imprezach odbywających się na zewnątrz. Grzane piwo powinno być bardzo aromatyczne i lekko słodkie. Piwo przygotować można i przelać do termosu, aby dłużej utrzymało temperaturę. Piwo można przygotować także w wersji bez alkoholowej. Przepis na grzane piwo jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby je przygotować. Do zrobienia napoju potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: piwo jasne, miód, goździki, gwiazdki anyżu, skórka z cytryny, sok malinowy.
Jak zrobić grzane piwo? Do garnka wlej piwo, dodaj do niego goździki, gwiazdki anyżu, skórkę z cytryny i sok malinowy. Podgrzej piwo przez 5-6 minut. Dodaj miód i wymieszaj. Wlej do kufli.
Piwo to najstarszy napój alkoholowy spożywany na świecie. Piwo produkuje się poprzez fermentację słodu jęczmiennego i chmielu oraz drożdży piwnych. Piwo produkuje się ze słodu ciemnego i jasnego, czemu zawdzięcza ono swój kolor. Piwa górnej fermentacji (ale), która zachodzi w wyższych temperaturach oraz piwa niskiej fermentacji (lager), która zachodzi w niższych temperaturach. Lagery mają delikatniejszy, bardziej orzeźwiający smak. Piwa górnej fermentacji dojrzewają nawet do 9 miesięcy w niskich temperaturach dochodzących do 0 stopni. Szkłem, w jakim powinno podawać się piwo, jest kufel lub specjalne szklanki do piwa o różnych kształtach. Kształt szklani zależy od rodzaju piwa, jest stworzony tak, aby, jak najlepiej poczuć aromat piwa. Piwo tak jak wino otwiera się pod wpływem dostępu powietrza.
Podsumowując prosty przepis na pyszne piwo to doskonały napój na chłodne wieczory. Smaczne piwo przygotowane w domu jest bardzo aromatyczne. Do zrobienia grzańca można wykorzystać jasne piwo lub ciemne słodowe piwo o bardziej charakterystycznym smaku. Przyprawy dodane do piwa można dowolnie modyfikować wedle swoich upodobań. To z czym podasz piwo, zależy tylko od ciebie. Łatwe do zrobienia piwo świetnie sprawdzi się także podczas zimowych aktywności na podwórku.
Alergeny w grzanym piwie
Lista alergenów dla grzanego piwa przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Piwo jasne
Wartości odżywcze grzanego piwa
Grzane piwo to słodki napój o wysokim indeksie glikemicznym. Ze względu na zawartość alkoholu nie powinny go spożywać osoby poniżej 18 roku życia oraz kobiety w ciąży. Piwo grzane nie jest odpowiednim napojem dla diabetyków.
Energia i białka
(500g)
Węglowodany
(500g)
Tłuszcze
(500g)
Składniki mineralne
(500g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.