Jak otworzyć piwo bez otwieracza?

Piwa bardzo często sprzedawane są w butelkach, jednak nie zawsze ma się dostęp do otwieracza, by je otworzyć. A zatem jak otworzyć piwo bez otwieracza? To najprostsze sposoby:

1. Można podważyć kapsel kluczem.

2. Jeśli masz dostęp do samochodu — możesz użyć metalowej części pasa bezpieczeństwa, jako otwieracza.

3. Można też użyć drugiej butelki — wystarczy wsunąć jej górną, gładką krawędź pod zacisk kapsla piwa, które chce się otworzyć, a następnie lekko go podważyć.

4. Świetnie sprawdzi się obrączka lub pierścionek — należy kapsel zahaczyć o obrączkę i wykonać jeden płynny ruch, by go podważyć.

5. Pomocny będzie również widelec — wystarczy wsunąć jeden ząbek pod kapsel, by nieco go podważyć.

Zobacz pytania podobne do jak otworzyć piwo bez otwieracza?

To może wydać Ci się interesujące

Jak otworzyć piwo bez otwieracza? Co jeszcze warto wiedzieć?

Piwo to napój alkoholowy otrzymywany w wyniku fermentacji alkoholowej brzeczki piwnej. Brzeczka stanowi wodny wyciąg ze słodu browarnego z dodatkiem chmielu i ewentualnie innych surowców. Większość rodzajów piwa zawiera 4 - 6 proc. alkoholu, ale jego zawartość może wahać się od 0,5 do 40 proc. Historia piwa sięga starożytności. Wedle różnych źródeł wytwarzane ono było już 5000-6000 lat przed naszą erą. Wówczas piwo wytwarzano z jęczmienia w Sumerze i Babilonii.

Najpopularniejsze rodzaje piwa to:

- lagery,

- portery,

- Pale Ale,

- Belgian Ale,

- Stout.

Piwo wbrew panującym pozorom w swoim składzie posiada pewne składniki odżywcze. Piwo składa się w 90% z wody, rozpuszczalnego błonnika oraz śladowych ilości wapnia, żelaza, magnezu, fosforu, potasu, sodu, cynku, miedzi, manganu, selenu, fluoru i krzemu.

Piwa bardzo często sprzedawane są w butelkach, jednak nie zawsze ma się dostęp do otwieracza, by je otworzyć. A zatem jak otworzyć piwo bez otwieracza? To najprostsze domowe sposoby:

1. Można podważyć kapsel kluczem.

2. Jeśli masz dostęp do samochodu — możesz użyć metalowej części pasa bezpieczeństwa, jako otwieracza.

3. Można też użyć drugiej butelki — wystarczy wsunąć jej górną, gładką krawędź pod zacisk kapsla piwa, które chce się otworzyć, a następnie lekko go podważyć. Metoda pocierania butelką o butelkę sprawdzi się świetnie na imprezie.

4. Świetnie sprawdzi się obrączka lub pierścionek — należy kapsel zahaczyć o obrączkę i wykonać jeden płynny ruch, by go podważyć.

5. Pomocny będzie również widelec — wystarczy wsunąć jeden ząbek pod kapsel, by nieco go podważyć.

Okazuje się, że otwieranie butelki piwa bez użycia otwieracza nie jest aż tak trudne, jak może się wydawać. Jesteśmy otoczeni przedmiotami, które z łatwością można wykorzystać, by otworzyć piwo bez otwieracza. Warto wykazać się kreatywnością, na pewno uda się wtedy odnaleźć najlepszy sposób na otwieranie trunków.

Choć to sprawdzone metody, wciąż należy zachować niezwykłą ostrożność przy ich wykorzystywaniu. Kapsel jest dość ostry, więc łatwo można się nim skaleczyć. Warto też uważać na butelkę, szkło jest dość śliskie, więc łatwo ją upuścić.

Teraz gdy wiesz już czego użyć i jak otworzyć piwo bez otwieracza, z powodzeniem możesz wybierać trunek w butelkach, nawet jeśli planujesz je wypić poza domem. Jeśli zastanawiasz się jakimi przedmiotami zrobić to najbezpieczniej, to wszystko zależy od sprawności, a także od doświadczenia. Piwo można otwierać przeróżnymi przedmiotami, jeśli to Twój pierwszy raz raczej poszukaj tych, które przypominają nieco otwieracz i nie są ostre — obrączka, pas bezpieczeństwa, czy sprzączka od paska świetnie się nadają. Jeśli zamierzasz użyć klucza, uważaj, bo łatwo może się ukruszyć, przez co nie da się go później używać. Raczej nie wykorzystuj do tego celu klucza do domu, zwłaszcza jeśli nie masz zbyt dużo praktyki — może się to skończyć źle.

Warto oczywiście pamiętać, że piwo, tak jak każdy inny alkohol nie jest zdrowym dodatkiem. Ze względu na dużą zawartość alkoholu ma negatywne działanie na cały organizm, dlatego należy spożywać je z umiarem. Nie ma bezpiecznej dawki, obojętnej dla organizmu, dlatego najbezpieczniej pić je jak najrzadziej.

Załóż konto
  • zapisywać ulubione przepisy
  • otrzymywać dopasowane przepisy na maila
  • komentować przepisy pod własnym nickiem
Załóż konto