Caprese z buraka
- Burak - 1 szt (105 g)
- Ser mozzarella light (70 g)
- Oliwa z oliwek - 2 łyżki (30 ml)
Przepis na caprese z buraka krok po kroku
Buraka dobrze umyj i obierz.
Pokrój go na bardzo cienkie plasterki.
Plastry buraka ułóż na talerzy.
Poukładaj na nim również kulki mozzarelli.
Całość skrop oliwą i przypraw solą, ziołami a także pieprzem.
-
Sałatka gyros
-
Sałatka jarzynowa
-
Sałatka z tuńczykiem
-
Sałatka z winogronem i kurczakiem
-
Sałatka z kurczakiem
-
Sałatka cezar
-
Sałatka z makaronem
-
Sałatka z zupek chińskich
-
Sałatka na grilla
-
Sałatka z burakiem
-
Sałatka z porem
-
Sałatka z cukinii
-
Sałatka z brokułem
-
Sałatki z makaronem ryżowym
-
Sałatka ziemniaczana
-
Sałatka z selera naciowego
-
Sałatka warzywna
-
Sałatka z rukoli
-
Sałatki
Więcej informacji na temat caprese z buraka
Caprese z buraka to świetna alternatywa dla niezwykle popularnej tradycyjnej wersji z pomidorem. Choć smakuje równie smacznie, będzie lepszym pomysłem zwłaszcza na jesień i zimę, kiedy dostępne są niezwykle smaczne buraki. Ma lekko słodkawy smak, który wspaniale komponuje się z mozzarellą. Będzie świetnym wyborem na szybką przystawkę.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić caprese z buraka, by była niezwykle smaczna, a przy tym niezbyt skomplikowana, to ta receptura będzie świetną inspiracją. Całość zabiera niezwykle mało czasu, gdyż w jej przypadku wystarczy tylko pokroić buraki. Dobrze jest używać sera mozzarella w kulkach, dzięki czemu nie trzeba go nawet dzielić na mniejsze kawałki. W tym przypadku zrobienie sałatki zajmuje dosłownie kilka minut i można ją przygotować nawet w awaryjnej sytuacji. Sprawdzi się również dla początkujących kucharzy, którzy szukają sprawdzonych, ale naprawdę łatwych receptur na zdrowe i smaczne dania, a to takie właśnie jest.
Przepis na caprese z buraka jest bardzo prosty, a pozwala stworzyć danie niezwykle efektowne. To dlatego, że burak ze swoją bordową barwą wspaniale kontrastuje z bielą mozzarelli i zielenią ziół. Dzięki temu przyciąga wzrok wszystkich. To dobrze, gdyż jest naprawdę zdrową opcją, po którą warto jest sięgać. Całość można zrobić w kilkanaście chwil, jednak to nie szybkość przygotowania jest jej największym plusem, a jej smak i właściwości zdrowotne. Ta sałatka to prawdziwa skarbnica witamin. Głównie z powodu naprawdę sporej ilości buraka w środku. Można użyć ugotowanego warzywa, ale równie dobrze warto skorzystać z surowego, dzięki czemu zachowa on więcej cennych witamin i składników mineralnych. Burak to świetne źródło magnezu, potasu i cynku, a także witamin z grupy B, w tym także kwasu foliowego i błonnika. Zawiera również betainę i cholinę, które hamują rozwój nowotworów. Dlatego jego obecność w diecie jest tak cenna.
Te domowe caprese z buraka to idealny pomysł na szybką i przepiękną przystawkę. Ta sałatka to dobra opcja na imprezę. Jest pyszna, łatwa i szybka. Ten prosty przepis pozwoli ci przygotować ją w kilka minut.
Alergeny w caprese z buraka
Lista alergenów dla caprese z buraka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser mozzarella light
Wartości odżywcze caprese z buraka
To zdrowa sałatka, która ma niewiele kalorii, a dostarcza sporo witamin i cennych składników.
Energia i białka
(103g)
Węglowodany
(103g)
Tłuszcze
(103g)
Witaminy
(103g)
Składniki mineralne
(103g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.