Buraczki na zimę z cebulą
Przepis na buraczki na zimę z cebulą
Jako miłośniczka domowych przetworów, chciałabym podzielić się z Wami przepisem na pyszne buraczki na zimę z dodatkiem cebuli. Jest to sprawdzony przepis, który zawsze robi furorę w mojej rodzinie. Dodatkowo, ten przepis jest łatwy do przygotowania i nie wymaga specjalistycznego sprzętu kuchennego.
Przygotowanie buraczków na zimę z cebulą zaczynam od gotowania buraków w mundurkach. Gdy są gotowe, obieram je ze skórki. Następnie przystępuję do obierania cebuli i tarcia buraków wraz z cebulą na tarce o grubych oczkach. Ten krok nie zajmuje zbyt dużo czasu, około 20 minut i składniki są gotowe do dalszego przetwarzania.
Kolejnym krokiem jest przygotowanie zalewy do buraczków. W miseczce mieszam ocet spirytusowy, olej rzepakowy oraz przyprawy takie jak sól, pieprz, ziele angielskie, liść laurowy oraz cukier. Całość gotuję na małym ogniu, aż składniki się połączą i będą gotowe do dalszego użycia.
Następnie, usuwam z zalewy liście laurowe, ziarna ziela angielskiego i pieprz, a do gorącej zalewy dodaję starte buraczki i cebulę. Całość mieszam i podgrzewam przez kilka minut, aby składniki się dobrze połączyły i aromaty się wchłonęły.
Gotowe buraczki na zimę z cebulą lekko studzę, a następnie przekładam do słoików. Przed końcowym etapem pasteryzacji, słoiki z buraczkami należy starannie zakręcić. Pasteryzacja trwa około 15 minut, po czym słoiki należy ostudzić i przechować w chłodnym miejscu.
To pyszne danie może być idealnym dodatkiem do wielu dań głównych. Buraczki na zimę z cebulą są bogate w cenne składniki mineralne i witaminy, co czyni je także dobrym wyborem dla osób dbających o zbilansowaną dietę.
Podsumowując, ten prosty przepis na buraczki na zimę z cebulą jest nie tylko smaczny, ale też zdrowy. Możesz go wypróbować z całą rodziną i cieszyć się aromatycznym dodatkiem do potraw przez całą zimę!
- Buraki gotowane (2500 g)
- Ocet spirytusowy (120 ml)
- Olej rzepakowy (100 ml)
- Cebula (500 g)
- Cukier (100 g)
Przepis na buraczki na zimę z cebulą krok po kroku
Jeśli gotowałeś buraki w mundurkach, ugotowane buraki pozbaw skórki. Cebulę obierz. Następnie zetrzyj buraki wraz z cebulą na tarce o grubych oczkach.
Przygotuj zalewę: wymieszaj ocet, olej oraz przyprawy: kilka listków laurowych, 5 ziarenek ziela angielskiego, cukier, pieprz oraz sól do smaku. Wszystkie składniki zagotuj, co jakiś czas mieszając. Gotuj przez kilka minut.
Następnie wyjmij z zalewy liście laurowe, ziele i pieprz i dodaj starte buraczki, cebulę.
Podgrzej przez kilka minut, często mieszając.
Buraczki lekko ostudź, a następnie przełóż je do słoików i pasteryzuj przez 15 minut.
-
Kiszone buraki
-
Buraczki z papryką
-
Buraczki z papryką na zimę
-
Buraki z papryką na zimę
-
Buraki w zalewie octowej
-
Buraczki w zalewie octowej
-
Kiszenie barszczu czerwonego
-
Buraki do słoików na barszcz
-
Ćwikła na zimę
-
Sałatka z buraków i papryki
-
Buraki z papryką do słoików
-
Buraczki marynowane
-
Buraczki z chrzanem na zimę
-
Ćwikła z chrzanem do słoików
-
Buraczki w zalewie
-
Buraczki z chrzanem do słoików
-
Zakwas z buraków czerwonych
-
Sałatka z kiszonych buraków do słoików
-
Buraki na zimę
Więcej informacji na temat buraczków na zimę z cebulą
Buraczki na zimę z cebulą to szybki i prosty przepis na zdrowy dodatek do dań głównych. Jest to również świetny sposób na przechowanie warzyw na zimę, gdyż surówka ta świetnie się przechowuje w lodówce przez dłuższy czas. Buraki i cebula to warzywa, które są bogate w składniki odżywcze i mają wiele korzyści dla zdrowia. Buraki są źródłem błonnika, witamin i minerałów, takich jak potas, żelazo i magnez, natomiast cebula zawiera przeciwutleniacze i przeciwzapalne właściwości. Pewnie zastanawiasz się, jak się robi przetwory z buraków? Przepis na buraczki na zimę z cebulą jest bardzo prosty i szybki. Więc jak zrobić buraczki na zimę z cebulą ? Warto sięgnąć po nasz sprawdzony przepis. Wystarczy obrać buraki i cebulę, zetrzeć je na tarce o grubych oczkach, dodać "zalewę" do buraczków, czyli odrobinę octu, oliwy z oliwek, soli i pieprzu do smaku. To właśnie ta zalewa do buraczków jest tutaj najważniejsza, to ona nadaje smaku surówce, dlatego ważne jest, aby ją dobrze doprawić. Można także dodać posiekaną natkę pietruszki lub koperek, aby dodać surówce dodatkowego smaku i świeżości. Surówkę warto odstawić na kilka godzin do lodówki, aby smaki się przegryzły i warzywa nabrały intensywnego smaku. Przetwory z buraków i cebuli świetnie komponują się z różnymi potrawami. Można podawać ją jako dodatek do pieczonego mięsa, grillowanych warzyw, czy kanapek z serem. Jej intensywny kolor dodaje też atrakcyjności na talerzu i zachęca do jej spożywania. Ponadto surówka ta jest niskokaloryczna, co sprawia, że jest idealna dla osób dbających o swoją wagę i zdrowie. Warto regularnie sięgać po surówkę z buraków i cebuli, gdyż jest to pyszna i zdrowa alternatywa dla tradycyjnych sałatek. Jej przygotowanie zajmuje niewiele czasu, a korzyści dla zdrowia są nieocenione. Dodatkowo, przechowywanie jej w lodówce pozwala cieszyć się jej smakiem przez długi czas. Warto eksperymentować z różnymi dodatkami i smakami, aby odkryć idealną surówkę z buraków i cebuli na zimę. Wypróbuj nasz sprawdzony przepis i przekonaj się, jaki to pyszny dodatek.
Alergeny w buraczkach na zimę z cebulą
Lista alergenów dla buraczków na zimę z cebulą przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na buraczki na zimę z cebulą
Wartości odżywcze buraczków na zimę z cebulą
To zdrowy dodatek do dań głównych zawiera sporo cennych składników mineralnych i witamin.
Energia i białka
(332g)
Węglowodany
(332g)
Tłuszcze
(332g)
Witaminy
(332g)
Składniki mineralne
(332g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.