Banany w czekoladzie
- Banan (360 g)
- Czekolada gorzka (100 g)
- Olej rzepakowy (10 ml)
Przepis na banany w czekoladzie krok po kroku
Banany obierz i przekrój na pół.
Nabij na drewniany patyczek do szaszłyków.
Wsadź do zamrażarki na minimum 12 h.
Czekoladę rozpuść w kąpieli wodnej, dodaj do niej olej.
Banany wyjmij z zamrażarki i zanurz dokładnie w czekoladzie.
Możesz je ozdobić np. kolorową posypką lub orzechami.
Więcej informacji na temat bananów w czekoladzie
Banany w czekoladzie to wspaniała opcja na smaczny posiłek, który doskonale sprawdzą się na co dzień. Są smaczne, proste i niezwykle ciekawe. Idealne na deser.
Przepis na banany w czekoladzie to pomysł na szybką i odżywczą przekąskę. Banany w czekoladzie to idealna opcja na deser. Większość osób sięga raczej po banany pieczone w piekarniku, jednak to nie jedyna opcja, by wykorzystać te smaczne owoce. Banany są pyszne również w wersji mrożonej. Banany to doskonała opcja dla dzieci. Są lekkostrawne i bardzo słodkie, przez co maluchy je kochają. Nie trzeba też dodawać do nich żadnego cukru. Przez co są również zdrową opcją. Jednak jeśli sięgasz tylko po produkty o niskim indeksie glikemicznym, możesz to danie nieco ulepszyć. Wystarczy, że wybierzesz banany zielone, które mają więcej błonnika i skrobi opornej, przez co są lepsze dla glikemii.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić banany w czekoladzie, by były smaczne i dobre dla zdrowia, to ten prosty przepis sprawdzi się doskonale. Głównym składnikiem tego dania są oczywiście banany. To owoce, które, choć nie rosną w Polsce, cieszą się niezwykłą popularnością. Używa się ich w wielu różnych potrawach. Warto więc sięgnąć również po ten prosty deser. Banany są niezwykle zdrowe. Dostarczają wielu składników prozdrowotnych. Banany posiadają duże ilości potasu, dzięki czemu pomagają w normalizacji poziomu ciśnienia krwi, łagodzą napięcie w żyłach i tętnicach. Banany wpływają pozytywnie na nastrój, to dlatego, że zawierają sporo magnezu. Banany łagodzą również bóle miesiączkowe. Dobrze działają również na układ pokarmowy. Łagodzą zgagę, wzdęcia, mogą być pomocne w zaparciach lub biegunkach. To owoce wysokokaloryczne, ale równocześnie także bardzo odżywcze. W tym przepisie łączy się je z pyszną czekoladą. Możesz użyć dowolnego rodzaju, sprawdzi się zarówno gorzka, czy deserowa, jak i mleczna. Wszystko zależy od własnych preferencji. Świetnie sprawdzi się również specjalna czekolada do fondue. Ta po rozpuszczeniu jest idealnie gładka i tworzy piękną warstwę na owocach po zastygnięciu.
Alergeny w bananach w czekoladzie
Lista alergenów dla bananów w czekoladzie przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na banany w czekoladzie
Wartości odżywcze bananów w czekoladzie
Ten deser ma wysoki indeks glikemiczny, dlatego nie powinien zbyt często gościć w diecie.
Energia i białka
(157g)
Węglowodany
(157g)
Tłuszcze
(157g)
Witaminy
(157g)
Składniki mineralne
(157g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.