Babka z budyniem
- Jajko (4 szt.)
- Cukier (100 g)
- Budyń (proszek) (160 g)
- Mąka pszenna - typ 450 (tortowa) (45 g)
- Proszek do pieczenia (4 g)
- Olej rzepakowy (125 ml)
Przepis na babkę z budyniem krok po kroku
Do miski przesiej mąkę, budynie i proszek do pieczenia.
W osobnej misce ubij jajka z cukrem na puszystą pianę. Na koniec wlewaj powoli olej.
Jajka połącz z suchymi składnikami, delikatnie mieszając.
Formę wyłóż papierem do pieczenia i przelej do niej ciasto.
Całość piecz w piekarniku nagrzanym do 180 st. C przez 45 minut.
-
Babka piaskowa
-
Babka ziemniaczana
-
Ciasto cytrynowe
-
Babka majonezowa
-
Babka piaskowa wilgotna
-
Babka gotowana
-
Babka cytrynowa wilgotna
-
Babka zebra
-
Babka marmurkowa
-
Babka drożdżowa
-
Babka wielkanocna wilgotna
-
Babka z mikrofali
-
Babka bananowa
-
Babka cytrynowa na oleju
-
Babka wilgotna
-
Babka ucierana
-
Babka z kakao
-
Babka piaskowa cytrynowa
-
Babka piaskowa
Więcej informacji na temat babki z budyniem
Babka z budyniem jest wspaniałą opcją na pyszny deser, który sprawdza się nie tylko na święta. Ma słodki i delikatny smak. Dodatek budyniu sprawia, że jest pyszniejsza. To doskonały wybór dla wszystkich miłośników smacznych, domowych wypieków. Jest prosta i niezwykle szybka.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić babkę z budyniem, która będzie smakować wspaniale, a przy tym będzie też szybka i łatwa, to ten prosty przepis sprawdzi się doskonale. By była bardziej pyszna, dobrze jest wybrać odpowiedni budyń. Idealnie sprawdzi się waniliowy lub śmietankowy. Do jej stworzenia przyda się podstawowy sprzęt kuchenny. Ciasto na babkę nie potrzebuje dodatkowego czasu na wyrastanie, czy nabieranie elastyczności, dlatego w jej przypadku wystarczy tylko połączyć ze sobą składniki i ją upiec. Czas pieczenia nie jest długi, jednak należy pamiętać, że trzeba dostosować go indywidualnie do posiadanego sprzętu. Najlepiej jest więc obserwować, czy zrobiła się rumiana, a także sprawdzić poziom upieczenia, najlepiej przy pomocy drewnianego patyczka.
Przepis na babkę z budyniem to wspaniały pomysł na święta, ale nie tylko. Sprawdzi się również jako dobre ciasto na co dzień. Jest prosta
i szybka, a przy tym smaczna. To pomysł na smaczne ciasto, które nie wymaga dużego wysiłku. Ta babka wielkanocna jest tak dobra, że ciężko jest przejść obok niej obojętnie. Prosta babka z budyniem będzie świetnym pomysłem na ciekawy deser do kawy, ale także na uroczyste przyjęcia. To ze względu na jej wspaniały kolor, a także przepyszny smak. To świetna opcja dla każdego, kto kocha tradycyjne wypieki. Wspaniale udekoruje świąteczny stół. Robi się ją z kilku składników, dzięki czemu nie przysparza żadnych trudności. Do stworzenia ciasta potrzebna jest mąka pszenna, najlepiej o jak najniższym typie, idealnie sprawdzi się 450 lub 500, gdyż sprawi, że ciasto będzie miękkie i delikatne. Ważny jest również dobór jajek, najlepiej sprawdzą się ekologiczne. To idealny pomysł dla tych, którzy szukają inspiracji na święta. Babka wychodzi z niego pyszna.
Alergeny w babce z budyniem
Lista alergenów dla babki z budyniem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna - typ 450 (tortowa)
- Proszek do pieczenia
Wartości odżywcze babki z budyniem
Ten deser zawiera dość sporo cukru, więc nie powinien gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(63g)
Węglowodany
(63g)
Tłuszcze
(63g)
Witaminy
(63g)
Składniki mineralne
(63g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.