Babeczki serowe
- Ser twarogowy chudy - 1 kostka (250 g)
- Masło - 1/2 kostki (100 g)
- Cukier - 3/4 szklanki (100 g)
- Jajko (3 szt.)
- Cukier waniliowy - 1 łyżeczka (5 g)
- Proszek do pieczenia - 1 łyżeczka (5 g)
- Mąka pszenna typ 500 - 1 szklanka (160 g)
Przepis na babeczki serowe krok po kroku
W misce wymieszaj ser biały, roztopione masło i cukier, aż masa będzie gładka.
Dodaj po jednym jajku, dokładnie mieszając po każdym dodaniu. Włącz ekstrakt waniliowy i ponownie wymieszaj.
W osobnej misce wymieszaj mąkę pszeniczną, proszek do pieczenia i szczyptę soli. Stopniowo dodawaj suche składniki do mokrych, mieszając delikatnie do uzyskania jednolitej masy.
Napełnij foremki na muffiny, wypełniając je do około 2/3 wysokości.
Piecz babeczki w rozgrzanym piekarniku przez około 20-25 minut.
Więcej informacji na temat babeczek serowych
Babeczki serowe to pyszne i puszyste małe ciasteczka, które charakteryzują się delikatnym smakiem sera białego i aromatem wanilii. Do ich przygotowania będziesz potrzebować podstawowe składniki, które zapewne masz w swoim domu. Domowe, twarogowe babeczki będą najlepsze nie tylko dla dzieci, ale też dla dorosłych.
Dlatego koniecznie poznaj mój przepis na babeczki serowe.
W misce wymieszaj ser biały, roztopione masło i cukier, aż masa będzie gładka. Dodaj po jednym jajku, dokładnie mieszając po każdym dodaniu. Włącz ekstrakt waniliowy i ponownie wymieszaj. W osobnej misce wymieszaj mąkę pszeniczną, proszek do pieczenia i szczyptę soli. Stopniowo dodawaj suche składniki do mokrych, mieszając delikatnie do uzyskania jednolitej masy. Napełnij foremki na muffiny, wypełniając je do około 2/3 wysokości. Piecz babeczki w rozgrzanym piekarniku przez około 20-25 minut.
Nasze najlepsze babeczki są już dobre do spożycia i smaczne.
Babeczki serowe mają miękki i puszysty charakter, co sprawia, że są one bardzo przyjemne w konsystencji. Są lekkie, co czyni je idealnym deserem lub przekąską do podania na różne okazje.
Dodatek ekstraktu waniliowego nadaje babeczkom delikatny i słodki aromat wanilii. To aromatyczne połączenie z serem białym sprawia, że każdy kęs jest niezwykle przyjemny dla zmysłów.
Głównym składnikiem smaku jest oczywiście ser biały (twaróg). Jego delikatność w połączeniu z waniliowym akcentem tworzy harmonijną mieszankę, która może zadowolić nawet najbardziej wyrafinowane podniebienia.
Jeśli już wiesz, jak zrobić babeczki serowe koniecznie wykorzystaj mój przepis i przekonaj się, że babeczki są najlepsze dla każdego. Będzie to idealny pomysł na słodką przekąskę.
Alergeny w babeczkach serowych
Lista alergenów dla babeczek serowych przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser twarogowy chudy
- Masło
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Proszek do pieczenia
- Mąka pszenna typ 500
Wartości odżywcze babeczek serowych
Na wierzch babeczek możesz dodać swoje ulubione owoce.
Energia i białka
(40g)
Węglowodany
(40g)
Tłuszcze
(40g)
Witaminy
(40g)
Składniki mineralne
(40g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.