Zupa z selera naciowego
- Ser parmezan (50 g)
- Seler naciowy (400 g)
- Cebula (100 g)
- Ziemniaki późne (300 g)
- Śmietanka kremowa 30% (250 g)
- Bulion warzywny (1500 ml)
- Seler korzeniowy (60 g)
- Oliwa z oliwek (45 ml)
Przepis na zupę z selera naciowego krok po kroku
W garnku rozgrzej oliwę i podsmaż na niej obraną i posiekaną drobno cebulę.
Ziemniaki i seler korzeniowy obierz i pokrój w kostkę. Seler naciowy pokrój w półksiężyce. Wrzuć je do garnka i podsmaż.
Całość zalej bulionem. Gotuj warzywa 30 minut, do pełnej miękkości.
Do zupy wlej śmietankę i dopraw do smaku.
Zupę ostudź i zblenduj na gładką masę. Gotową zupę podawaj posypaną tartym parmezanem.
Więcej informacji na temat zupy z selera naciowego
Zupa z selera naciowego to wspaniała opcja dla każdego, kto szuka pomysłu na ciekawe i pyszne dania, które na pewno przypadnie do gustu miłośnikom zdrowych opcji.
Przepis na zupę z selera naciowego to doskonały pomysł na dobre danie na obiad lub kolację. Ta zupa wspaniale wspiera cały organizm. To zasługa selera, który jest wspaniałym źródłem wielu cennych substancji. Zawiera sporo witaminy C, E i kwasu foliowego. Dostarcza także glikozydów, które wspierają funkcjonowanie układu sercowo - naczyniowego. To niezwykle cenne warzywo, które powinno gościć w menu jak najczęściej. Seler to wspaniała opcja dla osób na diecie ma bardzo mało kalorii, a przy okazji niski indeks glikemiczny. Dzięki temu całość wspaniale sprawdza się na co dzień. Może stanowić pomysł na lekki obiad lub ciekawą kolację. Zupę można przygotować wcześniej, wraz z oczekiwaniem zyskuje na lepszym smaku.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić zupę z selera naciowego, która będzie smaczna i łatwa, to ten sprawdzony przepis będzie doskonałym wyborem. To najlepsza opcja dla osób, które dbają o zdrowe odżywianie. Seler naciowy stał się niezwykle popularny w ostatnim czasie ze względu na swoje dobroczynne działanie. Choć wiele osób nie przepada za jego charakterystycznym smakiem, to w tej zupie dzięki dodatkom. Do przygotowania tej zupy nie potrzeba wiele. Przyda się jednak dobry blender. W wersji kremowej smakuje ona bowiem dużo lepiej. Świetnie sprawdzi się zwłaszcza podana z grzankami, czy prażoną kukurydzą. Całość ma wspaniały smak, dzięki osiągnięciu równowagi między ostrością a kwaśnością. Ta zupa, choć zwykle kojarzy się ze smutnymi dietami odchudzającymi, nie ma nic z nimi wspólnego. Jest zdrowa i niskokaloryczna, jednak zachwyca wspaniałym smakiem. Zwłaszcza że dodaje się do niej parmezanu. Dzięki temu jest nieco bardziej ostra i zawiera nieco więcej białka. Zupę można podawać zarówno z jogurtem, jak i śmietaną. Wiadomo, jogurt będzie wersją mniej kaloryczną i o niższej zawartości tłuszczu, dlatego lepiej sprawdzi się dla osób na diecie.
Alergeny w zupie z selera naciowego
Lista alergenów dla zupy z selera naciowego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser parmezan
- Śmietanka kremowa 30%
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Seler naciowy
- bulion warzywny
- Seler korzeniowy
Wartości odżywcze zupy z selera naciowego
To opcja pełna witamin i błonnika, więc może pojawiać się w menu często.
Energia i białka
(338g)
Węglowodany
(338g)
Tłuszcze
(338g)
Witaminy
(338g)
Składniki mineralne
(338g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.