Zupa z kurek
- Masło - 2 łyżki (20 g)
- Cebula - 1 sztuka (100 g)
- Kurki świeże (400 g)
- Czosnek - 1 ząbek (5 g)
- Ziemniaki młode (350 g)
- Marchewka - 1 sztuka (50 g)
- Bulion warzywny (1000 ml)
- Śmietana 18% (100 g)
Przepis na zupę z kurek krok po kroku
Kurki dokładnie umyj i oczyść. Cebulę i czosnek drobno posiekaj, ziemni obierz i pokrój w kostkę, a marchew zetrzyj na tarce.
Na dnie garnka rozgrzej masło. Dodaj cebulę, czosnek i kurki i podsmażaj ok. 10 minut, co chwilę mieszając.
Dodaj warzywa, zalej gorącym bulionem i dopraw.
Gotuj pod przykryciem, na średnim ogniu, aż ziemniaki zmiękną.
Zahartuj śmietanę i dodaj do zupy.
Dopraw do smaku.
-
Zupa grzybowa
-
Zupa grzybowa wigilijna
-
Zupa grzybowa na wigilię
-
Zupa krem z pieczarek
-
Zupa grzybowa z makaronem
-
Zupa kurkowa
-
Zupa grzybowa z suszonych grzybów
-
Zupa pieczarkowa z ziemniakami
-
Zupa z suszonych grzybów
-
Zupa grzybowa ze świeżych grzybów
-
Zupa ze świeżych grzybów
-
Zupa grzybowa z mrożonych grzybów
-
Zupa grzybowa z ziemniakami
-
Zupa borowikowa
-
Krem z kurek
-
Zupa pieczarkowa z serkiem topionym
-
Zupa grzybowa krem
-
Klasyczna zupa grzybowa
-
Zupa grzybowa
Więcej informacji na temat zupy z kurek
Zupa z kurek to pomysł na pyszne, sycące, pożywne danie, które świetnie sprawdzi się na obiad rodzinny lub kolację. Najlepiej smakuje, kiedy wykorzystasz do niej świeże kurki, jednak poza sezonem, kiedy nie są dostępne, możesz też śmiało przygotować ją z kurek mrożonych lub kupić grzyby suszone. Przepis na zupę z kurek jest bardzo prosty i na pewno poradzisz sobie z nim, nawet jeśli nigdy wcześniej jej nie przygotowywałaś/przygotowywałeś. Niezbędne składniki to świeże kurki, ziemniaki, marchew, cebula, czosnek oraz bulion warzywny i śmietana do zahartowania zupy. Wiele osób dodaje również serków topionych, jednak bez nich zupa jest równie smaczna, a przy okazji mniej tłusta i kaloryczna, przez co zdecydowanie lepsza dla zdrowia. Jeśli obawiasz się, że nie wiesz, jak ugotować zupę z kurek, możesz być spokojna/spokojny, że to nic skomplikowanego. W garnku na maśle wystarczy podsmażyć cebulkę, czosnek i grzyby, dodać pokrojone ziemniaki i startą marchew, zalać bulionem, gotować do miękkości warzyw, a na koniec zahartować śmietaną. Bardzo ważny jest również odpowiedni dobór przypraw, które podkreślą smak grzybów. Świetnie sprawdzi się między innymi kurkuma, majeranek, możesz jednak dowolnie eksperymentować i wybrać taką mieszankę, która odpowiada Ci najbardziej. Zupa z kurek jest bardzo sycąca, pożywna i rozgrzewająca, dlatego idealnie sprawdzi się w chłodne, deszczowe dni. Koniecznie czytaj dalej, aby dowiedzieć się jak zrobić zupę z kurek, która bardzo dobrze sprawdzi się na rodzinny obiad i posmakuje wszystkim miłośnikom grzybów. Pamiętaj jednak, że grzyby są dość ciężkostrawne, dlatego, jej duże ilości mogą być gorzej tolerowane przez osoby z problemami żołądkowo-jelitowymi.
Alergeny w zupie z kurek
Lista alergenów dla zupy z kurek przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
- Śmietana 18%
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bulion warzywny
Wartości odżywcze zupy z kurek
Grzyby i potrawy z grzybów są dość ciężkostrawne i u osób z wrażliwym przewodem pokarmowym, mogą powodować dyskomfort, dlatego najlepiej zacząć od niewielkich ilości.
Energia i białka
(0g)
Węglowodany
(0g)
Tłuszcze
(0g)
Witaminy
(0g)
Składniki mineralne
(0g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.