Zupa pomidorowa z soczewicą
- Soczewica czerwona (100 g)
- Bulion warzywny (1500 ml)
- Przecier pomidorowy bez soli (500 g)
- Kolendra świeża (45 g)
Przepis na zupę pomidorową z soczewicą krok po kroku
Soczewicę przepłucz ziemną wodą.
Wrzuć ją do garnka i zalej bulionem, gotuj 25 minut.
Do soczewicy wlej przecier pomidorowy, a całość zagotuj.
Dopraw do smaku i podawaj ze świeżą kolendrą.
-
Zupa z soczewicy zielonej
-
Pomidorowa
-
Zupa krem z pomidorów
-
Zupa pomidorowa z ryżem
-
Krem pomidorowy
-
Zupa pomidorowa z makaronem
-
Zupa krem pomidorowa
-
Pomidorowa z rosołu
-
Zupa pomidorowa z passaty
-
Zupa pomidorowa na rosole
-
Zupa pomidorowa z koncentratu
-
Zupa pomidorowa ze świeżych pomidorów
-
Zupa pomidorowa kremowa
-
Zupa pomidorowa z pomidorów z puszki
-
Karmuszka
-
Krem z pieczonych pomidorów
-
Zupa pomidorowa bez mięsa
-
Zupa klopsikowa
-
Zupa pomidorowa
Więcej informacji na temat zupy pomidorowej z soczewicą
Zupa pomidorowa z soczewicą jest doskonałą propozycją dla wszystkich, którzy szukają miłej odmiany dla tego tradycyjnego dania. W wersji z soczewicą jest bardziej sycąca. Zupa wspaniale komponuje się zarówno z dodatkami, jak i bez nich. Na pewno przypadnie ona do gustu wszystkim miłośnikom domowej kuchni. Ta zupa przypadnie do gustu nie tylko dorosłym, ale również najmłodszym. Jest bardzo łagodna w smaku, a dostarcza dużo substancji odżywczych i mineralnych.
Przepis na zupę pomidorową z soczewicą pozwala przygotować posiłek smaczny i bardzo treściwy. To dlatego, że dodaje się do zupy strączki, które są bogate w białko, a także błonnik. Sprawdza się w niej zarówno soczewica zielona, jak i czerwona, jednak to ta druga potrzebuje krótszego gotowania. W przypadku zielonej można za to zrobić zupę z soczewicą z puszki. Zupa z zieloną soczewicą ma też nieco inny kolor. W obu wersjach jest równie smaczna i odżywcza. Można ją przygotować już w kilka minut, więc będzie idealną opcją na ekspresowy obiad czy kolację. Robi się ją z tylko kilku składników. Głównym są oczywiście pomidory. To warzywa, które goszczą w menu bardzo często, jednak nie są za bardzo doceniane. Warto to zmienić, gdyż to naprawdę fantastyczne źródło wielu cennych witamin i składników mineralnych.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić zupę pomidorową z soczewicą, by była pyszna i dobra dla zdrowia, to ten przepis będzie idealnym wyborem. Całość jest naprawdę szybka, prosta, a przy tym niezwykle wartościowa. Pomidory to niezwykle zdrowe warzywa, dlatego dobrze jest aby gościły w menu niezwykle często. To wspaniałe źródło potasu, które dobrze wpływa na cały organizm. Zwłaszcza mięśnie i serce. Jednak najważniejszą prozdrowotną substancją, która się w nich znajduje, jest likopen. To potężny antyoksydant chroniący organizm przed nowotworami. Choć mogłoby się wydawać, że więcej znajduje się go w świeżych warzywach, to tak naprawdę znacznie większe ilości tej substancji znajdują się w przetworzonych. Najlepiej od razu przygotować podwójną porcję, gdyż zupa jest tak dobra, że znika z talerzy w mgnieniu oka.
Alergeny w zupie pomidorowej z soczewicą
Lista alergenów dla zupy pomidorowej z soczewicą przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bulion warzywny
Wartości odżywcze zupy pomidorowej z soczewicą
To zdrowa opcja, która zawiera sporo białka i witamin.
Energia i białka
(358g)
Węglowodany
(358g)
Tłuszcze
(358g)
Witaminy
(358g)
Składniki mineralne
(358g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.