Tęczowy sernik na zimno
- Herbatniki (200 g)
- Galaretka - cytrynowa (75 g)
- Galaretka - agrestowa (75 g)
- Galaretka - jagodowa/ borówkowa (75 g)
- Twaróg sernikowy (1000 g)
- Masło (20 g)
Przepis na tęczowy sernik na zimno krok po kroku
Herbatniki pokrusz na konsystencję piasku. Wymieszaj z roztopionym masłem. Wyłóż dno tortownicy, pokruszonymi herbatnikami lekko dociśnij.
Galaretki przygotuj w osobnych naczyniach według instrukcji na opakowaniu. Ostudź.
Ser podziel na trzy części, do każdej części dodaj jedną zimną galaretkę i zmiksuj.
Gdy masa zacznie tężeć, wylej pierwszą masę serową na herbatnikowy spód.
Odstaw do zastygnięcia, na tężejącą masę wylej kolejna warstwę serową, i tak do wyczerpania składników.
Gotowy sernik chłódź całą noc, do całkowitego stężenia.
Więcej informacji na temat tęczowego sernika na zimno
Tęczowy sernik na zimno to niezwykle smaczny deser, który na pewno przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom prostych, ale spektakularnych deserów domowych.
Przepis na tęczowy sernik na zimno to doskonały pomysł na smaczny wypiek, który sprawdzi się zarówno na deser, jak i dodatek do kawy. Nie wymaga żadnej obróbki termicznej, co niewątpliwie jest dużym plusem. Potrzeba do niego tylko kilku produktów, a głównym jest oczywiście twaróg, który dostępny jest w każdym większym sklepie. To dobry pomysł na pyszne ciasto dla początkujących osób. Jego przygotowanie zajmuje tylko kilka chwil. Pięknie prezentuje się na stole. Swoją nazwę zawdzięcza dużej ilości kolorowych warstw. Ich liczba zależy oczywiście od Twoich indywidualnych preferencji, możesz postawić na 3 lub 4-5 małej objętości. Do jego przygotowania sprawdzą się barwniki lub kolorowe galaretki. Sernik ze względu na ich dodatek jest piękny, ale również bardzo smaczny. Będzie więc doskonałym wyborem na przyjęcia. Jeśli lubisz - możesz udekorować go dużą ilością świeżych owoców, możesz też postawić na orzechy lub czekoladowe ozdoby.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić tęczowy sernik na zimno, by był pyszny, a przy tym w pełni domowy, to ten przepis sprawdzi się idealnie. Najlepszy sernik przygotujesz z dobrej jakości sera, dlatego warto wybrać ten o dobrym składzie. Najlepiej sprawdza się specjalny twaróg sernikowy, który można kupić w większości dużych sklepów. Najlepiej sprawdza się zwłaszcza ten niskotłuszczowy. Dzięki temu całość nie dostarcza nasyconych kwasów tłuszczowych, które niekorzystnie wpływają na układ krwionośny. To ciasto ze względu na to, że bazuje w dużej większości na twarogu, ma niski indeks glikemiczny, więc jest najlepszym wyborem dla osób z insulinoopornością, czy cukrzycą. Sernik z tego przepisu można też przygotować z normalnego twarogu, jednak wcześniej należy dobrze go zmielić, żeby był bardzo delikatny i drobny. W tym przypadku sernik jest bardzo waniliowy, jednak można dodać do niego budyniu o innych smaku, by całkowicie zmienić jego oblicze.
Alergeny w tęczowym serniku na zimno
Lista alergenów dla tęczowego sernika na zimno przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Herbatniki
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Herbatniki
- twaróg sernikowy
- Masło
Wartości odżywcze tęczowego sernika na zimno
Ta opcja zawiera sporo cukru, dlatego nie powinna gościć zbyt często w naszej diecie.
Energia i białka
(181g)
Węglowodany
(181g)
Tłuszcze
(181g)
Składniki mineralne
(181g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.