Tarta z rabarbarem
- Mąka pszenna typ 500 - 1 szklanka (250 g)
- Masło - 3/4 kostki (200 g)
- Cukier puder - 3 łyżki (30 g)
- Jajko (1 szt.)
- Rabarbar - 5-6 łodyg (500 g)
- Cukier - 3 łyżki (30 g)
Przepis na tarta z rabarbarem krok po kroku
Mąkę przesiej przez sito i wsyp do miski, dodaj jajko, cukier puder i pokrojone masło (zostaw kawałek ok.50g).
Ciasto dokładnie wymieszaj i dodaj kieliszek zimnej wody.
Wyrób ciasto rękoma, uformuj w kulę i odstaw do lodówki na 20 minut.
W tym czasie rabarbar oczyść i pokrój na mniejsze kawałki.
Włóż rabarbar do garnka, dodaj kawałek masła i podgrzewaj, ciągle mieszając.
Dodaj odrobinę cukru i gotuj do momentu, aż rabarbar nie zacznie się rozpadać.
Ciasto wyciągnij z lodówki i rozwałkuj.
Wyłóż ciasto na okrągłą blachę i ułóż na nim rabarbar.
Upiecz ciasto w piekarniku przez 35 minut w 180 stopniach.
-
Kruche ciasto z rabarbarem i budyniem
-
Ciasto z rabarbarem i budyniem
-
Ciasto drożdżowe z rabarbarem
-
Puszyste ciasto z rabarbarem
-
Ciasto ucierane z rabarbarem
-
Kruche ciasto z rabarbarem
-
Ciasto z rabarbarem i bezą
-
Wilgotne ciasto z rabarbarem
-
Biszkopt z rabarbarem
-
Placek z rabarbarem i kruszonką
-
Ciasto z rabarbarem i truskawkami
-
Ciasto z rabarbarem na oleju
-
Błyskawiczne ciasto z rabarbarem
-
Pleśniak z rabarbarem
-
Crumble z rabarbarem
-
Ciasto z rabarbarem i pianką
-
Tarta z rabarbarem i bezą
-
Placek z rabarbarem i budyniem
-
Ciasta z rabarbarem
Więcej informacji na temat tarty z rabarbarem
Masz ochotę na słodki deser? Szybka tarta z rabarbarem to idealne połączenie kruchego, delikatnego spodu z lekko kwaśnymi owocami, która idealnie sprawdzi się na tę okazję.
Do jej wykonania będziesz potrzebować mąkę, masło, jajka, odrobinę cukru pudru i rabarbar. Ze spokojem wystarczy około 5-6 łodyg. Składniki, których użyjemy, są bardzo podstawowe, dostaniesz je bez problemu, w każdym sklepie.
Zatem jak zrobić tartę z rabarbarem? Poznaj mój sprawdzony przepis.
Mąkę przesiej przez sito i wsyp do miski, dodaj proszek do pieczenia, pokrojone masło, jajko i cukier puder, wymieszaj wszystkie składniki. Następnie dodaj kieliszek zimnej wody i wyrób ciasto w rękach. Uformuj je w kulę i włóż do lodówki na 20 minut. W tym czasie oczyść rabarbar i pokrój go w mniejsze kawałki. Następnie wrzuć do garnka z kawałkiem masła i odrobiną cukru, podgrzewaj, ciągle mieszając. Po około 10 minutach rabarbar zacznie się rozpadać, wtedy odstaw go do ostygnięcia.
Ciasto wyciągnij z lodówki i rozwałkuj na stolnicy z odrobiną mąki. Przełóż ciasto na blachę. Ważne, aby wcześniej posmarować ją odrobiną masła i posypać bułką tartą lub wyłożyć papierem do pieczenia, wtedy ciasto się nie przypiecze. Teraz czas na nasze owoce. Wyłóż rabarbar na ciasto i upiecz w piekarniku przez około 35 minut w 180 stopniach.
To wszystko, sam widzisz, jak prosty jest przepis na tartę z rabarbarem. Warto wykorzystywać rabarbar w sezonie, ponieważ jest niskokaloryczny i można z niego przygotowywać wiele ciekawych rzeczy. W krótkim czasie powstanie pyszna i łatwa w wykonaniu tarta, czy zdrowy kompot.
Oprócz tego rabarbar to źródło wielu witamin, takich jak witamina A, C, E. Jest także bogaty w kwas foliowy, potas, magnez czy błonnik. Tym bardziej zachęcam Cię do jego wykorzystania, szczególnie, wtedy kiedy staje się on owocem sezonowym lub do przygotowania przetworów z rabarbaru. Niech ta spora dawka witamin zostanie z nami na dłużej niż tylko kilka miesięcy w roku.
Wykorzystaj mój sprawdzony przepis i sam przekonaj się jak dobra ,jest tarta z rabarbarem.
Alergeny w tarcie z rabarbarem
Lista alergenów dla tarty z rabarbarem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze tarty z rabarbarem
Jeśli masz ochotę na słodycze, przygotuj domową tartę. To będzie zdecydowanie lepszy pomysł niż kupne ciasto.
Energia i białka
(100g)
Węglowodany
(100g)
Tłuszcze
(100g)
Witaminy
(100g)
Składniki mineralne
(100g)
-
mąka pszenna,
masło,
cukier,
jajka,
cukier,
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.