Surówka z białej rzodkwi i pora
- Biała rzodkiew (400 g)
- Por (200 g)
- Majonez (150 g)
- Musztarda miodowa (50 g)
- Koperek ogrodowy świeży - 1 pęczek (30 g)
Przepis na surówka z białej rzodkwi i pora krok po kroku
Obierz rzodkiew i zetrzyj na tarce.
Pora umyj i posiekaj drobno jego białą część.
Posiekaj koper i wszystkie składniki umieść w misce.
Dodaj majonez, musztardę, dopraw solą i pieprzem, wymieszaj dokładnie.
-
Surówka z pora
-
Surówka z pora i marchewki
-
Surówka z marchewki i pora
-
Surówka z pora i jabłka
-
Tradycyjna surówka z pora
-
Surówka z pora marchewki i jabłka
-
Surówka z pora i jabłek
-
Surówka z pora z majonezem
-
Surówka wiosenna
-
Surówka z pora i kukurydzy
-
Surówka z pora i selera
-
Surówka z marchwi i pora
-
Surówka z kapusty pekińskiej i pora
-
Surówka z pora i ogórka kiszonego
-
Surówka z młodej kapusty do grilla
-
Surówka z białej kapusty i pora
-
Sałatka z surimi i porem
-
Surówki z pora
Więcej informacji na temat surówki z białej rzodkwi i pora
Surówka z białej rzodkwi i pora to świetny pomysł na pyszną surówkę do obiadu. Surówki są bardzo dobrym pomysłem na zwiększenie objętości posiłku oraz na przemycenie warzyw do diety osób, które na co dzień od nich stronią. Przepis na surówkę z białej rzodkwi i pora jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby ją przygotować. Do zrobienia surówki potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: biała rzodkiew, por, koper, majonez, sól, pieprz, musztarda.
Jak zrobić surówkę z białej rzodkwi i pora? Obierz rzodkiew i zetrzyj na tarce. Pora umyj i posiekaj drobno jego białą część. Posiekaj koper i wszystkie składniki umieść w misce. Dodaj majonez, musztardę, dopraw solą i pieprzem, wymieszaj dokładnie.
Biała rzodkiew to wspaniałe warzywo bogate w wiele składników mineralnych. Rzodkiew jest przede wszystkim źródłem witaminy C, która jest naturalnym przeciwutleniaczem. Zapobiega działaniu wolnych rodników i wspomaga syntezę kolagenu w naszym organizmie. Rzodkiew biała jest także dobrym źródłem cynku, magnezu i żelaza. Magnez bierze udział w procesie skurczu mięśni, jest substratem dla wielu enzymów, dzięki czemu wpływa na nasz metabolizm, reguluje poziom cukru we krwi oraz zapobiega osteoporozie u dorosłych. Warzywo zawiera także duże ilości błonnika pokarmowego, który zapewnia uczucie sytości na dłużej. Błonnik reguluje pracę jelit i zapobiega zaparciom. Błonnik pomaga regulować poziom cukru i cholesterolu w naszej krwi. Majonez to powstały z oleju rzepakowego i jajek sos o gęstej konsystencji. Majonez można kupić w sklepie lub przygotować własnoręcznie w domu. Przygotowanie majonezu jest bardzo proste. Sos jest bardzo kaloryczny, dlatego szczególnie zwracaj uwagę na jego ilość dodawaną do potraw.
Podsumowując pyszna surówka z białej rzodkwi sprawdzi się jako dodatek do posiłku. Można ją także spożyć jako przekąskę. Surówka nadaje się do spożycia bezpośrednio po przygotowaniu. Można ją przechowywać w lodówce przez maksymalnie dwa dni. Dobra surówka jest lekko chrupiąca i pikantna.
Alergeny w surówce z białej rzodkwi i pora
Lista alergenów dla surówki z białej rzodkwi i pora przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Jaja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Majonez
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Majonez
- Musztarda miodowa
Wartości odżywcze surówki z białej rzodkwi i pora
Surówka z białej rzodkwi i pora to dodatek do potraw zawierający dużą ilość błonnika pokarmowego. Dzięki użyciu świeżych warzyw surówka zachowuje wszystkie składniki mineralne zawarte w warzywach. Możesz przygotować surówkę z jogurtem naturalnym.
Energia i białka
(100g)
Węglowodany
(100g)
Tłuszcze
(100g)
Witaminy
(100g)
Składniki mineralne
(100g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.