Sos truskawkowy
- Truskawki - 2 szklanki (300 g)
- Cukier - 1 łyżka (10 g)
Przepis na sos truskawkowy krok po kroku
Truskawki przełóż do garnka. Dodaj 1/3 szklanki wody. Dołóż cukier.
Całość podgrzej, by owoce zmiękły.
Truskawki przełóż do wysokiego naczynia i dodaj szczyptę cukru waniliowego.
Całość zblenduj na gładką masę.
Więcej informacji na temat sosu truskawkowego
Sos truskawkowy to wspaniały dodatek, który odmieni każdy deser w coś naprawdę pysznego i bardziej zdrowego. Truskawki to owoce, które są uwielbiane przez niemal wszystkich. To dlatego, że są bardzo słodkie. Mają też niski indeks glikemiczny, z czego ucieszą się na pewno wszystkie osoby z insulinoopornością i cukrzycą. To również owoce o niezwykle małej kaloryczności, więc świetnie sprawdzą się także na diecie redukcyjnej.
Jeśli zastanawiasz się z czym najlepiej komponuje się ten pyszny i bardzo zdrowy sos, to idealnie pasuje on do ciasta, a także do naleśników. Jest tak pyszny, że sprawdzi się też jako słodki dodatek do lodów. To dodatek, który pasuje do praktycznie każdego deseru. Można go podawać również z budyniem, a także z sałatką owocową. Ten sos ma tak wiele zastosowań, a jest banalnie prosty w przygotowaniu.
Najlepiej robić go ze świeżych owoców, dzięki temu smakuje pysznie i jest niezwykle słodki. Jednak poza sezon wcale nie trzeba rezygnować z jego wspaniałego smaku, można go również przygotować z mrożonych truskawek. dzięki temu nawet zimą nie trzeba się rozstawać z tym łatwym i naprawdę wspaniałym sosem.
Jeżeli szukasz inspiracji jak zrobić sos truskawkowy, który będzie szybki, łatwy i niesamowicie pyszny, to ten przepis na pewno przypadnie ci do gustu. Powstaje z niego naprawdę niesamowicie smaczny sos, o odpowiedniej gęstości i wspaniałym smaku. To dodatek, który odmieni każdy nawet najnudniejszy deser w coś ciekawszego i zdrowszego. Truskawki to świetne źródło witaminy C, a także wielu antyoksydantów, które chronią przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, a także przed procesem nowotworzenia w organizmie. To owoc, który warto włączyć do swojego menu, a ten sos to świetny sposób.
Przepis na sos truskawkowy na pewno przypadnie do gustu wszystkim, którzy uwielbiają proste dodatki, które wzbogacają i urozmaicają całe danie. Ten sos taki właśnie jest. Sprawia, że całe danie smakuje wspaniałymi letnimi owocami.
To idealny dodatek do deserów, a także śniadań na słodko. Można z nim zjeść placuszki czy naleśniki, a także gofry.Najlepiej smakuje na ciepło.
Alergeny w sosie truskawkowym
Lista alergenów dla sosu truskawkowego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na sos truskawkowy
Wartości odżywcze sosu truskawkowego
To zdrowy sos, jednak warto zamienić cukier na słodzik, by obniżyć indeks glikemiczny.
Energia i białka
(310g)
Węglowodany
(310g)
Tłuszcze
(310g)
Witaminy
(310g)
Składniki mineralne
(310g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.