Śledź z jabłkiem
- Śledź w oleju (400 g)
- Jabłko - 1 sztuka (180 g)
- Cebula - 0,5 sztuki (50 g)
- Śmietana 18% - 3 łyżki (75 g)
- Musztarda - 1 łyżeczka (10 g)
Przepis na śledzia z jabłkiem krok po kroku
Śledzia opłucz i pokrój w paski.
Cebulę pokrój w drobną kostkę lub w piórka.
Jabłko obierz i zetrzyj ma tarce.
Wymieszaj śledzie z cebulę, jabłkiem, śmietaną, musztardą i szczyptą pieprzu.
-
Śledzie pod pierzynką
-
Śledzie w occie
-
Śledzie po japońsku
-
Śledzie salsa na ostro
-
Śledzie w śmietanie z jabłkiem
-
Śledzie po kaszubsku
-
Śledzie po giżycku
-
Śledzie po wiejsku
-
Śledź z jabłkiem i cebulą
-
Śledzie salsa
-
Tatar ze śledzia z majonezem
-
Śledzie z żurawiną i czerwoną cebulą
-
Śledzie po cygańsku
-
Śledzie po meksykańsku
-
Sałatka śledziowa z ziemniakami
-
Matiasy
-
Śledź w oleju
-
Kiszone śledzie
-
Potrawy ze śledzi
Więcej informacji na temat śledzia z jabłkiem
Śledź z jabłkiem jest świetnym pomysłem na kolację lub śniadanie z pieczywem. Można go przygotować także na wigilię. Śledź jest też najczęściej spożywaną przez Polaków rybą, lecz niestety i tak jemy ją bardzo rzadko. W Polsce można łatwo dostać śledzie, a do tego są w całkiem przystępnej cenie i często od razu gotowe do spożycia, co zdecydowanie przemawia na ich korzyść. Jest on także dobrym źródłem białka i jedno- oraz wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Dodatkowo uważany jest też za jedną z mniej zanieczyszczonych metalami ciężkimi rybę, więc jak widzisz, warto sięgać po śledzia.
Przepis na śledzie z cebulą i jabłkiem jest bardzo prosty. Zaczynamy od głównego składnika, czyli śledzi. Śledzie solone płuczemy i namaczamy w wodzie. Dzięki temu będą niej słone. Najlepiej, żeby moczyły się około 2-3 godziny. Jeśli natomiast używasz śledzi w oleju lub occie, to wystarczy je opłukać. Gdy matias jest już gotowy, lekko go odciskamy i kroimy w kostkę lub nieduże paski. Cebulę kroimy w drobną kostkę i dodajemy do śledzi. Jeżeli nie masz cebuli, to możesz przygotować śledzie w śmietanie z jabłkiem i porem, czyli zamienić cebulę na pora. Fajnie też będzie tutaj pasował seler korzeniowy starty na tarce. Na koniec obieramy i kroimy jabłko. Najlepiej obierać i kroić je właśnie jako ostanie, ponieważ jabłka pod wpływem dostępu powietrza ciemnieją. Dzięki temu nie będą brązowe i ładniej będą się prezentowały w naszej sałatce śledziowej. Możemy pokroić jabłko w kostkę lub zetrzeć na tarce. Do wszystkich składników dodajemy już tylko śmietanę i do smaku trochę pieprzu. W ten szybki sposób mamy pyszne śledzie po polsku, które można zaserwować gościom na różnego typu przyjęciach. Taka sałatka śledziowa jest nie tylko bardzo smaczna, ale też ma niski indeks glikemiczny oraz nie zawiera glutenu. Takie śledzie z jabłkami i cebulą to naprawdę smaczne danie, które bez problemu przygotujesz samodzielnie w domu. Wystarczy wziąć do nich kromkę pełnoziarnistego chleba i mamy pyszny posiłek. Ze względu na to, że tutaj jest tu niewiele warzyw, to pamiętaj, aby w kolejnych posiłkach było ich już więcej.
Alergeny w śledziu z jabłkiem
Lista alergenów dla śledzia z jabłkiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Śledź w oleju
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietana 18%
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Musztarda
Wartości odżywcze śledzia z jabłkiem
Śledź z jabłkiem w śmietanie jest bezglutenowy i ma niski indeks glikemiczny.
Energia i białka
(160g)
Węglowodany
(160g)
Tłuszcze
(160g)
Witaminy
(160g)
Składniki mineralne
(160g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.