Rydze kiszone
- Rydze (grzyby) (600 g)
- Sól - 2 łyżki (20 g)
- Czosnek - 2 ząbki (10 g)
- Cukier - 1 łyżeczka (5 g)
Przepis na rydze kiszone krok po kroku
Rydze opłucz i oczyść. Pozbaw je nóżek. Do dużego garnka wlej 1 l wody i blanszuj w nim grzyby przez 4 minuty, następnie przełóż je do dużego słoja.
W garnku podgrzej 1,5 l wody i dodaj do niej sól i cukier.
Do słoika z grzybami dodaj wszystkie przyprawy i zalej zalewą. Wszystkie grzyby muszą być dokładnie zanurzone. Całość obciąż talerzykiem i szklanką.
-
Marynowane grzybki
-
Grzyby w occie
-
Rydze marynowane
-
Tradycyjne grzyby marynowane
-
Opieńki marynowane
-
Kurki marynowane
-
Marynata do grzybów
-
Grzybki w zalewie octowej
-
Marynowane pieczarki
-
Marynowane prawdziwki
-
Podgrzybki marynowane
-
Kanie marynowane
-
Maślaki w occie
-
Maślaki marynowane
-
Grzyby marynowane na słodko
-
Grzyby po kaszubsku
-
Kurki w occie
-
Borowiki marynowane
-
Grzyby marynowane
Więcej informacji na temat rydzy kiszonych
Rydze kiszone będą wspaniałym i ciekawym pomysłem na przekąskę. To świetna alternatywa dla tych marynowanych w occie. Taką wersję na pewno docenią wszyscy miłośnicy kiszonek. Choć kiszone grzyby nie są często spotykane, warto ich spróbować, gdyż mają fantastyczny smak, a przy tym naprawdę cudowną konsystencję. To świetna opcja dla tych, którzy lubią nowości w kuchni i kochają próbować nowych smaków.
Przepis na rydze kiszone jest bardzo prosty, dlatego na pewno przypadnie do gustu wszystkim osobom, które nie przepadają za zbyt skomplikowanymi recepturami, które zabierają zbyt dużo czasu. W takiej opcji całość można zrobić w ekspresowym tempie i bez zbędnych komplikacji. Choć przepis nie jest pracochłonny, to efekt końcowy prezentuje się naprawdę świetne, a co lepsze smakuje wybornie.
Jeśli zastanawiasz się jak ukisić rydze, by były smaczne, to ta receptura przypadnie ci do gustu. Dowiesz się z niej jak krok po kroku przygotować odpowiednią zalewę i na jej bazie stworzyć wspaniałe danie. Co najlepsze jest ona bardzo nieskomplikowana, dlatego poradzi sobie z nią nawet początkujący kucharz. Choć jej przygotowanie nieco różni się od tej do ogórków.
Rydze w takiej postaci są naprawdę smaczne, lekko słone i delikatne. To świetna opcja na ciekawą przystawkę, czy dodatek do wielu dań. Wspaniale odnajdą się w różnych sałatkach i surówkach, czy jako dodatek do ciekawych kanapek. To prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników tradycyjnych przepisów w nowej, świeższej odsłonie. To dobre wyjście na wykorzystanie nadmiaru grzybów, które zostają po sezonie. Dzięki tej metodzie zyskają one świeżość na bardzo długo i nie zmarnują się. A są tak pyszne, ze ciężko jest przejść obok nich obojętnie.
Ten sprawdzony przepis będzie idealnym pomysłem na zimę. Przetwory te świetnie nadają się do słoików i mogą być przechowywane na później. Jeśli zastanawiasz się jak przechowywać kiszone rydze to najłatwiejszą opcją jest rozdzielenie ich do słoiczków, a następnie pasteryzacja w dużym garnku. Dzięki temu zachowają świeżość jeszcze dłużej.
Alergeny w rydzach kiszonych
Lista alergenów dla rydzy kiszonych przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- gorczyca
Wartości odżywcze rydzy kiszonych
To niezwykle zdrowa opcja, która wspiera zdrowie układu pokarmowego.
Energia i białka
(64g)
Węglowodany
(64g)
Tłuszcze
(64g)
Witaminy
(64g)
Składniki mineralne
(64g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.