Ryby w occie
- Filety śledziowe solone - 7 filetów (700 g)
- Marchewka - 1 mała sztuka (70 g)
- Cebula - 1 średnia sztuka (100 g)
- Cukier - 2 łyżeczki (10 g)
Przepis na ryby w occie krok po kroku
Śledzie namocz w chłodnej wodzie przez 20 minut.
Śledzie dokładnie osusz za pomocą ręcznika papierowego.
Do garnka wlej 0,5 l wody (2 szklanki), dodaj cukier, 3 ziarna ziela angielskiego, 2 ziela angielskie oraz łyżeczkę ziaren gorczycy. Zalewę zagotuj, dodaj pokrojoną cebulę w piórka oraz marchewkę pokrojoną w plasterki, dolej 150 ml octu spirytusowego i pozostaw do wystudzenia.
Do słoika jednego lub dwóch mniejszych przełóż śledzie. Jeśli używasz dwóch słoików podziel cebulę i marchewkę do dwóch słoików.
Śledzie zalej zalewą, zakręć słoik i odstaw na 5 dni do lodówki.
-
Bigos staropolski
-
Sernik
-
Pierogi ruskie
-
Sałatka jarzynowa
-
Śledzie pod pierzynką
-
Gołąbki
-
Sernik z brzoskwiniami
-
Pierogi leniwe
-
Gołąbki bez zawijania
-
Pierogi z kapustą i grzybami
-
Kutia
-
Pierogi z mięsem
-
Pierożki z mięsem
-
Makowiec
-
Krokiety
-
Sernik z wiaderka
-
Krokiety z pieczarkami
-
Seromakowiec
-
Potrawy na wigilię
Więcej informacji na temat ryb w occie
Marynowanie w occie to jedna z metod utrwalania żywności. Polega ona na zalewaniu produktów spożywczych zalewą przygotowaną na bazie octu, wody i cukru z dodatkiem przypraw. Marynowanie, ze względu na wysoką temperaturę zalewy i obecność octu, jest skuteczną formą utrwalania żywności poprzez zahamowanie aktywności enzymów oraz drobnoustrojów. Jednak niszczy ona witaminy, które nie są odporne na działanie wysokich temperatur, na przykład witaminę C. Produkty wykorzystywane do tej formy utrwalania żywności zawsze muszą być dokładnie umyte, nie mogą być uszkodzone lub z widocznymi nalotami pleśni.
Jeśli uwielbiasz marynowane produkty i często je spożywasz, do procesu przygotowania zastosuj ocet jabłkowy zamiast spirytusowego. Zamień go także jeśli masz refluks, chorobę wrzodową, nadżerki, zapalenie błony śluzowej żołądka lub anemię.
Ryby w occie to jedna z propozycji marynowanych produktów. W taki sposób przygotujesz dowolne ryby wcześniej smażone i solone. Najpopularniejszą rybą przygotowywaną w zalewie octowej jest śledź. Tak przyrządzonego śledzia możesz podać do ziemniaków z dodatkiem śmietany, przygotować sałatkę z jego użyciem czy też podać jako przekąskę. Pyszna ryba w zalewie octowej będzie wyśmienitą przekąską na imprezach ale także w czasie świątecznych spotkań. Smażone ryby w occie swoim smakiem podobne są do ryby zapiekanej, przede wszystkim przez dodatek cebuli i marchewki. Jak zrobić ryby w occie dowiesz się z naszego dokładnego przepisu gdzie każdy etap przygotowania jest opisany.
Ryba w occie to najlepsza propozycja dla miłośników ryb i wyrazistych smaków. Warto przygotować je samodzielnie w domu aby wykorzystać swój ulubiony gatunek ryby oraz aby móc dowolnie modyfikować ich smak. Łatwy i dobry przepis na rybę w occie sprawi, że chętniej będziesz je przygotowywać samodzielnie.
Alergeny w rybach w occie
Lista alergenów dla ryb w occie przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- filety śledziowe solone
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- gorczyca
Wartości odżywcze ryb w occie
Ryby w occie to jedna z propozycji dań marynowanych. Ze względu na zawartość octu produkty marynowane powinny być spożywane w ograniczonych ilościach.
Energia i białka
(862g)
Węglowodany
(862g)
Tłuszcze
(862g)
Witaminy
(862g)
Składniki mineralne
(862g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.