Pomidory ze śmietaną
- Pomidor - 3 sztuki (480 g)
- Śmietana 12% - 2 łyżki (38 g)
- Szczypiorek - 2 łyżki (10 g)
Przepis na pomidory ze śmietaną krok po kroku
Pomidory umyj i pokrój w kostkę. Przełóż do miski.
Dodaj szczyptę soli i pieprzu, wymieszaj.
Dodaj śmietanę oraz szczypiorek.
Wymieszaj tuż przed podaniem.
-
Surówka z czerwonej kapusty
-
Surówka z marchewki
-
Surówka z kapusty pekińskiej
-
Surówka z kiszonej kapusty
-
Surówka z młodej kapusty
-
Surówka z selera
-
Surówka colesław
-
Surówka z marchewki i jabłka
-
Surówka z kalarepy
-
Surówka z buraków
-
Surówka z cukini
-
Surówka z selera naciowego
-
Surówka z sałaty lodowej
-
Surówka z białej kapusty coleslaw
-
Surówka z pora i marchewki
-
Surówka z białej kapusty z majonezem
-
Surówka z kapusty białej
-
Surówka z kiszonych ogórków
-
Surówki obiadowe
Więcej informacji na temat pomidorów ze śmietaną
Pomidory ze śmietaną to pyszna i szybka propozycja na sałatkę czy surówkę do obiadu, kolacji czy śniadania. Pomidory są wyśmienite same w sobie, nie potrzebują wiele dodatków. Wystarczy sól, pieprz, szczypiorek lub cebula aby stworzyć coś pysznego.
Jak wiadomo, pomidory najsmaczniejsze są w okresie letnim, kiedy dojrzewają na słońcu. Jednak i w zimie można kupić smaczne i słodkie pomidory. Sałatka z pomidorów jest zdrową propozycją. Pomidory są bogatym źródłem witaminy C oraz potasu, dostarczają również witaminę A, E i K, witaminy z grupy B, wapń, żelazo oraz magnez. Pomidory przede wszystkim są źródłem likopenu i beta-karotenu. Owoce te mają właściwości przeciwmiażdżycowe, antynowotworowe, moczopędne, wspomagają trawienie, wpływają pozytywnie na odporność, poprawiają pracę układu nerwowego, wzmacniają włosy, skórę i paznokcie oraz neutralizują szkodliwe działanie promieni ultrafioletowych. Przepis na pomidory ze śmietaną to szybka i bardzo łatwa w przygotowaniu propozycja sałatki czy surówki do obiadu. Ważnym dodatkiem smakowym jest śmietana. Jaka śmietana do sałatki z pomidorów? Najlepiej sprawdzi się pyszna, gęsta, kwaśna śmietana. Tak samo, jak ważne jest żeby użyć pomidorów dobrej jakości i smacznych tak samo ważne jest, aby użyć dobrej jakości i smacznej śmietany. Dzięki temu sałatka będzie pyszna a mimo tego, że jest wykonana z kilku składników. A jak zrobić pomidory w śmietanie dowiesz się z dokładnego przepisu.
Pomidory z cebulą i śmietaną lub szczypiorkiem i śmietaną to fantastyczny, letni smak. Sałatka sprawdzi się idealnie jako dodatek do jajecznicy ze szczypiorkiem, z boczkiem czy do zwykłej klasycznej jajecznicy na maśle. Pomidory ze śmietaną możesz podać także do obiadu, będzie smakować wyśmienicie z młodymi ziemniakami z koperkiem oraz jajkiem sadzonym, kotletami z kurczaka, kotletami mielonymi lub kotletami schabowymi.
Alergeny w pomidorach ze śmietaną
Lista alergenów dla pomidorów ze śmietaną przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietana 12%
Wartości odżywcze pomidorów ze śmietaną
Pomidory ze śmietaną to fajna i zdrowa propozycja dodatku do obiadu.
Energia i białka
(132g)
Węglowodany
(132g)
Tłuszcze
(132g)
Witaminy
(132g)
Składniki mineralne
(132g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.