Ogórki małosolne
- Ogórek (1000 g)
- Czosnek - 4 ząbki (20 g)
- Sól - 2 duże łyżki (30 g)
- Koperek ogrodowy świeży - 1 pęczek (65 g)
- Chrzan - mały kawałek korzenia (20 g)
Przepis na ogórki małosolne krok po kroku
W garnku zagotuj 2 l wody i dodaj do niej sól. Porządnie wymieszaj.
Ogórki, chrzan i koper dobrze opłucz. Czosnek i chrzan przekrój na mniejsze kawałki.
Przygotuj 5 l słój i ciasno poukładaj w nim ogórki. We wszystkie przestrzenie powciskaj dodatki.
Całość zalej roztworem wody z solą.
Całość odstaw w zacienione miejsce na 3-4 dni. Po tym czasie ogórki będą gotowe.
-
Ogórki kiszone
-
Ogórki konserwowe
-
Ogórki na zimę
-
Ogórki z curry
-
Ogórki z chili
-
Ogórki w musztardzie
-
Pikle z ogórków
-
Ogórki z kurkumą
-
Ogórki małosolne na sucho
-
Sałatka z ogórków do słoików
-
Ogórki z miodem
-
Zalewa na korniszony
-
Ogórki kwaszone
-
Ogórki kanapkowe w zalewie słodko-kwaśnej
-
Sok z kiszonych ogórków
-
Ogórki po kozacku
-
Ogórki z papryką
-
Sałatka ziemniaczana z ogórkiem
-
Przetwory z ogórków
Więcej informacji na temat ogórków małosolnych
Ogórki małosolne to świetny dodatek do dań głównych, który jest niezwykle smaczny i zdrowy. Na pewno doceni je każdy miłośnik kiszonek. Mają bardzo delikatny smak, dlatego przypadną do gustu nawet dzieciom. Świetnie sprawdzają się w sałatce, na kanapce, a także jako forma surówki do obiadu. Są niezwykle jędrne i twarde, dlatego sprawdzą się u osób, które nie przepadają za ogórkami kiszonymi, ze względu na ich miękkość.
Przepis na ogórki małosolne jest niezwykle prosty. W kilka minut można stworzyć ten bardzo zdrowy dodatek. W dodatku czas oczekiwania na to, kiedy będą gotowe do zjedzenia wcale nie jest tak długi jak w przypadku tych kiszonych. Już po dwóch dniach od wykonania można się cieszyć pysznym smakiem ogórków małosolnych. Ten prosty przepis pozwala na przekąski wprost idealnej.
Woda na ogórki małosolne powinna być odpowiednio słona, tak by całość dobrze się zakonserwowała i świetnie smakowała. Najlepiej dodawać 1 łyżkę soli na 1 litr wody. Tak powstały roztwór będzie odpowiednio słony.
Jeżeli zastanawiasz się jak zrobić ogórki małosolne, które będą smakowały niesamowicie dobrze, a przy tym będą łatwe w przygotowaniu, to ten przepis będzie dla ciebie idealną inspiracją. Choć jest bardzo łatwy, to wcale nie nudny. Ogórki małosolne sprawiają, że każde nawet najprostsze danie smakuje znacznie lepiej i jest dobrze podkreślone.
Ogórki, które powstają z tego przepisu są tak pyszne, że bardzo szybko znikają z ze słoika. Warto przygotować ich większą porcję, gdyż sezon na nie nie trwa zbyt długo. Jeżeli ogórki przeleżą dłużej w zalewie to powstaną z nich pyszne ogórki kiszone.
Ten sposób na ogórki małosolne jest jednym z najlepszych. To za sprawą idealnych proporcji soli i wody w zalewie, a także dodatku chrzanu, czosnku i kopru. By podkreślić ich smak można dodać również kilka liści z czarnej porzeczki, jednak nie jest to konieczne. Te dobre ogórki będą świetnym pomysłem na wspaniały dodatek do letnich kanapek, idealnie łączą się też z daniami z grilla. Ten sprawdzony przepis pozwala je przygotować w ekspresowym tempie i cieszyć się ich pysznym smakiem.
Alergeny w ogórkach małosolnych
Lista alergenów dla ogórków małosolnych przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na ogórki małosolne
Wartości odżywcze ogórków małosolnych
Ogórki małosolne są świetnym i zdrowym dodatkiem do dań głównych. Choć powinny na nie uważać osoby z chorobami układu sercowo-naczyniowego ze względu na dużą zawartość soli.
Energia i białka
(111g)
Węglowodany
(111g)
Tłuszcze
(111g)
Witaminy
(111g)
Składniki mineralne
(111g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.