Nalewka z czarnej porzeczki
- Czarna porzeczka (1000 g)
- Wódka (500 ml)
- Spirytus (500 ml)
- Cukier (400 g)
Przepis na nalewkę z czarnej porzeczki krok po kroku
Dokładnie oczyść owoce i wyrzuć te, które mogą być zepsute.
Przełóż porzeczki do słoika.
Zalej porzeczki wódką a następnie spirytusem. Delikatnie przemieszaj kołysząc słoikiem.
Odstaw słoik na 30 dni w delikatnie słoneczne miejsce.
Po 30 dniach oddziel alkohol od owoców.
Owoce zasyp cukrem i odstaw również w delikatnie nasłonecznione miejsce na 5 dni. Codziennie mieszaj owoce z cukrem aby cukier się rozpuścił.
Odcedź płyn powstały przez zasypanie owoców cukrem, dolej do alkoholu a owoce dokładnie odciśnij, na przykład przez gazę. Odciśnięty płyn dodaj do alkoholu.
Przechowuj w chłodnym i ciemnym pomieszczeniu.
Więcej informacji na temat nalewki z czarnej porzeczki
Nalewka z czarnej porzeczki to jedna z propozycji pysznej nalewki na bazie owoców. Jest ona pyszna nie tylko jako podawana do degustacji ale także jako dodatek do deserów czy sosów.
Nalewkę możesz przygotować zarówno na spirytusie jak i na wódce. Wszystko zależy od tego jaką moc chcesz aby miał gotowy trunek. Jeśli jednak na wódce jest dla Ciebie za słaba a na spirytusie za mocna możesz przygotować ją mieszając oba alkohole. Wybierz takie proporcje wódki do spirytusu aby były odpowiednie. Nalewka z czarnej porzeczki jest nie tylko pyszna ale posiada również walory zdrowotne. Jest ona bogactwem witaminy C, jest pomocna w zaburzeniach trawienia, a także w leczeniu chorób gardła i górnych dróg oddechowych. Spożywana w małych ilościach może być pomocna w obniżeniu poziomu cholesterolu oraz glukozy we krwi. Polecana jest także przy migrenach. Nalewkę możesz dodać do ponczu, którym nasącza się biszkopt używany do ciast. Przepis na nalewkę z czarnej porzeczki jest równie łatwy w przygotowaniu jak na inne nalewki owocowe. A jak zrobić nalewkę z czarnej porzeczki dowiesz się z przepisu gdzie każdy etap jej przygotowania jest dokładnie wytłumaczony.
Nalewka z czarnej porzeczki to fajna odmiana nalewki owocowej. Jej charakterystyczny, lekko kwaśny smak sprawi, że wykorzystasz ją na wiele sposobów a sprawdzony przepis sprawi, że wykonasz ją z łatwością.
Alergeny w nalewce z czarnej porzeczki
Lista alergenów dla nalewki z czarnej porzeczki przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na nalewkę z czarnej porzeczki
Wartości odżywcze nalewki z czarnej porzeczki
Nalewka ze względu na dużą zawartość cukru oraz alkoholu jest produktem kalorycznym. Jednak spożywana okazjonalnie nie wpłynie negatywnie na nasze zdrowie.
Energia i białka
(50g)
Węglowodany
(50g)
Tłuszcze
(50g)
Witaminy
(50g)
Składniki mineralne
(50g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.