Marynowany imbir
- Imbir korzeń (300 g)
- Sól - 1 płaska łyżeczka (5 g)
- Cukier - 2 płaskie łyżki stołowe (20 g)
- Ocet ryżowy - 2 szklanki (500 ml)
Przepis na marynowany imbir krok po kroku
Do garnka wlej dwie szklanki wody i doprowadź je do wrzenia.
Korzenie imbiru obierz ze skórki i pokrój wzdłuż na cienkie paski.
Posiekane Imbir wrzucić do wrzącej wody i gotuj przez około 30 sekund (imbir powinien zmięknąć).
Następnie imbir odcedź na sitku i osusz na ręczniku papierowym.
Imbir ułóż wyparzonych słoiczkach.
W drugim garnku zagotuj ocet z dodatkiem soli oraz cukru.
Tak przygotowaną zalewą zalej imbir w słoiczkach.
Słoiczki zakręć i odstaw do stygnięcia.
Imbir marynuj przez około dwa tygodnie.
Więcej informacji na temat marynowanego imbiru
Marynowany imbir najczęściej podaje się jako dodatek do sushi, aby oczyścić kubki smakowe między spożywaniem różnych rodzajów sushi. Imbir marynowany przygotowywany w domu możesz wykorzystać również jako dodatek do wielu dań. Imbir marynowany do doskonały pomysł na przetwory do słoików przygotowywane w domu. Sprawdzony przepis na marynowany imbir jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do wykonania przepisu potrzebne będą następujące produkty spożywcze: korzeń imbiru, sól, cukier, ocet ryżowy oraz woda.
Jak zrobić marynowany imbir? Do garnka wlej dwie szklanki wody i doprowadź je do wrzenia. Korzenie imbiru obierz ze skórki i pokrój wzdłuż na cienkie paski. Posiekane Imbir wrzucić do wrzącej wody i gotuj przez około 30 sekund (imbir powinien zmięknąć). Następnie imbir odcedź na sitku i osusz na ręczniku papierowym. Imbir ułóż wyparzonych słoiczkach. W drugim garnku zagotuj ocet z dodatkiem soli oraz cukru. Tak przygotowaną zalewą zalej imbir w słoiczkach. Słoiczki zakręć i odstaw do stygnięcia. Imbir marynuj przez około dwa tygodnie.
Bulwy imbiru są doskonałym źródłem wielu cennych składników odżywczych, które spożywane w odpowiednich ilościach pozytywnie wpływają na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Imbir jest źródłem witaminy C, A, E, K, niektórych witamin z grupy B, wapnia, fosforu, żelaza czy potasu. Imbir zawiera również olejki eteryczne, które wykazują działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe czy wykrztuśne. W sezonie zimowym imbir wykorzystywany jest jako dodatek do herbat, ponieważ ma działanie rozgrzewające. Imbir zawiera również sporo przeciwutleniaczy, które zmniejszają produkcję wolnych rodników i przyczyniają się do zmniejszenia ryzyka rozwoju chorób nowotworowych.
Podsumowując wiesz już jak zamarynować imbir. Najlepszy imbir marynowany wykorzystywany jest jako dodatek do sushi. Zalewa do imbiru składa się z octu ryżowego, cukru oraz soli. Imbir stanowi bogactwo cennych składników mineralnych, dlatego warto włączyć go do swojej diety. Imbir można wykorzystać w kuchni na wiele różnych sposobów.
Alergeny w marynowanym imbirze
Lista alergenów dla marynowanego imbiru przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na marynowany imbir
Wartości odżywcze marynowanego imbiru
Marynowany imbir to doskonała propozycja na dodatek do sushi. Spożywanie marynowanego imbiru ma na celu odświeżenia kubków smakowych.
Energia i białka
(50g)
Węglowodany
(50g)
Tłuszcze
(50g)
Składniki mineralne
(50g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.