Kurczak z kurkami
- Piersi kurczaka bez skóry (150 g)
- Kurki świeże (80 g)
- Cebula - 1/4 sztuki (25 g)
- Bulion warzywny (80 ml)
- Śmietanka kremowa 30% (50 g)
Przepis na kurczaka z kurkami krok po kroku
Kurczaka oczyść z błonek i rozbij tłuczkiem na cieńsze filety. Dopraw i obtocz w oliwie. Podsmaż kilka minut na patelni z każdej strony. Zdejmij z patelni.
Cebulę drobno posiekaj i zeszklij na patelni z rozgrzaną oliwą. Dodaj umyte kurki.
Do podsmażonej cebulki z grzybami dodaj mięso i zalej bulionem.
Wlej śmietankę, wymieszaj i gotuj 2-3 minuty aż sos zgęstnieje.
Więcej informacji na temat kurczaka z kurkami
Kurczak z kurkami to świetny pomysł na zdrowy, pożywny i sycący obiad dla całej rodziny. Jest to danie niskokaloryczne, a jednocześnie dostarczające białka, błonnika pokarmowego oraz witamin i składników mineralnych, charakteryzuje się więc wysoką wartością odżywczą. To danie dla każdego, również dla dzieci. Bez obaw mogą je przygotować również osoby z cukrzycą oraz chorobami serca, na przykład miażdżycą, nadciśnieniem, czy podwyższonym stężeniem cholesterolu, ponieważ pierś z kurczaka z kurkami i makaronem z tego przepisu to obiad dietetyczny, ma niski indeks glikemiczny oraz charakteryzuje się niską zawartością cholesterolu i nasyconych kwasów tłuszczowych. Tradycyjnie przygotowuje się kurki w śmietanie i z pszennym makaronem, jednak dzięki wykorzystaniu jogurtu i makaronu razowego otrzymujemy penne z kurczakiem i kurkami fit. Przepis na obiad z kurkami i kurczakiem jest bardzo prosty i szybki. Tak naprawdę przygotowanie trwa nie więcej niż 30 minut. Wystarczy wrzucić pokrojone w kostkę mięso na patelnię z oliwą z oliwek, dokładnie umyć kurki, podsmażyć je na patelni z mięsem i cebulką, doprawić i zalać jogurtem. Na koniec dodajemy ugotowany al dente makaron i gotowe! Jak widzisz to nic trudnego, z tym posiłkiem poradzą sobie nawet najbardziej początkujący kucharze. Pamiętaj, że do obiadu zawsze trzeba dodać warzywa. Wybór warzyw jest zależny od indywidualnym preferencji i nie ma w tej kwestii żadnych ograniczeń. Możesz przygotować na przykład surówkę z buraczków, białej, czerwonej lub kiszonej kapusty, czy gotowaną marchewkę z groszkiem. Bardzo ważne jest też odpowiednie przyprawienie sosu. Można w tym celu wykorzystać gotowe mieszanki przypraw do mięs kurczaka jak również skorzystać ze świeżych lub suszonych ziół, na przykład rozmarynu, majeranku, czosnku, czy ziół prowansalskich. Poznaj przepis na pysznego, kurczaka z kurkami w sosie jogurtowym z razowym makaronem. Z pewnością się nie zawiedziesz, a danie zagości w Twojej kuchni na stałe.
Alergeny w kurczaku z kurkami
Lista alergenów dla kurczaka z kurkami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bulion warzywny
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietanka kremowa 30%
Wartości odżywcze kurczaka z kurkami
Połączenie cebulki, śmietany i grzybów u osób z tendencją do zgagi, czy refluksu może nasilać te dolegliwości.
Energia i białka
(350g)
Węglowodany
(350g)
Tłuszcze
(350g)
Witaminy
(350g)
Składniki mineralne
(350g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.