Kurczak w galarecie
- Piersi kurczaka bez skóry (1500 g)
- Marchewka (45 g)
- Pietruszka (45 g)
- Natka pietruszki (10 g)
- Żelatyna (10 g)
Przepis na kurczaka w galarecie krok po kroku
Marchew i pietruszkę obierz, przekrój na pół. Kurczaka umyj, włóż ciasno do garnka, na wierzchu ułóż wszystkie warzywa i natkę, dodaj sól, pieprz. Dolej tyle wody, aby nogi były przykryte na dwa palce.
Zagotuj, zmniejsz gaz i gotuj przez 60 minut.
Mięso i warzywa wyłów na talerz. Do przykrycia mięsa potrzebujesz średnio 1,5 litra płynu. Dopraw wywar do smaku.
Do wrzącego wywaru dodaj żelatynę, wymieszaj.
Pokrój mięso. Mięso kurczaka ułóż w foremce. Zalej mięso wywarem.
Formę ostudź, gdy osiągnie temperaturę pokojową, wstaw na noc do lodówki.
Więcej informacji na temat kurczaka w galarecie
Kurczak w galarecie to opcja, która sprawdzi się na rodzinne imprezy. Kurczak podany w galarecie jest daniem eleganckim, smacznym i pięknie się prezentującym.
Przepis na kurczaka w galarecie to doskonały pomysł na proste danie, które możesz przygotować zarówno na kolację, jak i na obiad. Kurczak idealnie komponuje się z warzywami. Najlepiej wykorzystać do tego dania filet z kurczaka. To danie niskokaloryczne, dlatego spokojnie sprawdzi się na diecie. To mięso o małej ilości kalorii, dodatkowo nie zawiera nasyconych kwasów tłuszczowych. Duża ilość białka dba o dobrą sytość. Warto więc dbać o ty, by gościł w diecie jak najczęściej. By go przygotować wystarczy odrobina cierpliwości, nie potrzeba specjalnych umiejętności kulinarnych. Kurczak w galarecie zachwyca smakiem, jednak by tak się stało, najpierw należy odpowiednio go przygotować. Jeśli chcesz, by pierś z kurczaka nie była zbyt sucha, dobrze jest zadbać o ty, by nie gotować jej zbyt długo. To mięso o niezwykle małej ilość tłuszczu, dlatego łatwo wysycha podczas długotrwałych obróbek termicznych. Do wywaru, w którym gotujesz kurczaka, dodaj zioła i przyprawy. Dzięki temu zyskasz pewność, że całość jest smaczna, sycąca i naprawdę ciekawa. Idealnie sprawdzi się lubczyk, ziele angielskie i pieprz. Możesz też poeksperymentować i użyć swoich ulubionych ziół.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić kurczaka w galarecie, by był smaczny, to ten sprawdzony przepis będzie doskonałym wyborem. To pyszne danie pełne smaku. Zawdzięcza to głównie wspaniałemu wywarowi, z którego powstaje galareta. Im więcej warzyw w nim gości tym lepiej. W tym przypadku zostały użyte marchewki, pietruszka i seler. Warzywa można wyłowić i użyć do sałatki lub pokroić je w kostkę i włączyć do dania. Pięknie się prezentują, podkręcają smak i sprawiają, że całość jest jeszcze bardziej zdrowa. Może się wydawać, że danie to należy do niezbyt zdrowych. Nie jest to jednak prawda. Warto jednak pamiętać, że jest dość czasochłonne. Dlatego, jeśli chcesz cieszyć się jego smakiem, pamiętaj by przygotować je odpowiednio wcześnie.
Alergeny w kurczaku w galarecie
Lista alergenów dla kurczaka w galarecie przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na kurczaka w galarecie
Wartości odżywcze kurczaka w galarecie
To zdrowa opcja, która dostarczy dużo witamin i minerałów.
Energia i białka
(268g)
Węglowodany
(268g)
Tłuszcze
(268g)
Witaminy
(268g)
Składniki mineralne
(268g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.