Krem owocowy do tortów
- Mascarpone - 1 opakowanie (300 g)
- Maliny mrożone (350 g)
- Cukier puder - 4 łyżki (40 g)
- Śmietanka kremowa 30% - 1 opakowanie (300 g)
Przepis na krem owocowy do tortów krok po kroku
Owoce przełóż do miski i zmiksuj mikserem na gładką masę.
Przetrzyj owoce przez sitko, tak aby pozbyć się pestek.
Serek mascarpone przełóż do miski, dodaj zimną śmietankę i zmiksuj.
Pod koniec dodaj cukier puder i wymieszaj.
Dodaj wcześniej przygotowane owoce i dokładnie wymieszaj całą masę.
-
Krem do tortu
-
Tort dla dziesięciolatki
-
Tort minecraftowy
-
Krem czekoladowy do tortu
-
Masa do tortu
-
Krem do tortu z mascarpone
-
Tort śmietankowy
-
Krem z białej czekolady
-
Karmel
-
Tort malinowy
-
Bita śmietana z mascarpone
-
Ciasto czekoladowe z kremem
-
Masa marcepanowa
-
Krem kokosowy
-
Krem patissiere
-
Krem truskawkowy do tortu
-
Tort szwardzwaldzki
-
Tort czekoladowy z malinami
-
Krem do tortu
Więcej informacji na temat kremu owocowemu do tortów
Jesteś w trakcie przygotowywania tortu na przyjęcie urodzinowe, ale nie masz pomysłu na krem? Idealnie się składa, dzisiaj przedstawię Ci pyszny przepis na krem owocowy do tortów, który wykonasz w trakcie pieczenia się biszkoptu.
Będziesz potrzebować tylko kilku składników. Do wykonania kremu będzie Ci potrzebny serek mascarpone, śmietanka słodka, cukier puder i owoce. Ja wykorzystałam maliny, ale śmiało możesz postawić na dowolny rodzaj. Śmiało możesz przygotować krem z owoców świeżych i mrożonych, pamiętaj jednak o ich prawidłowym rozmrożeniu.
Zatem, jak zrobić krem owocowy do tortów?
W pierwszej kolejności owoce przełóż do miski i zmiksuj mikserem na gładką masę.
Przetrzyj owoce przez sitko, tak aby pozbyć się pestek. Następnie przełóż serek mascarpone do miski, dodaj zimną śmietankę i zmiksuj. Pod koniec dodaj cukier puder i wymieszaj. Dodaj wcześniej przygotowane owoce i dokładnie wymieszaj całą masę. Nasz krem jest dobry do użycia. Wykorzystaj mój prosty przepis.
Pamiętaj tylko, że serek mascarpone jest wysokoenergetyczny. Swoją kremową konsystencję zawdzięcza wysokiej zawartości tłuszczu maślanego w swoim składzie, co ściśle wiąże się z dużą zawartością cholesterolu. W 100 g produktu znajduje się, aż 44 g tłuszczów w tym większość to nasycone kwasy tłuszczowe niekorzystne dla naszego organizmu. Ponadto w 100 g produktu znajduje się, aż 123 g cholesterolu. Jeśli, bardzo lubisz smak serka mascarpone w deserach, ale przerażają Cię ilości tłuszczu i cholesterolu, nic straconego.
Skorzystaj wtedy z serka mascarpone w wersji light.
Zawiera on w swoim składzie zdecydowanie niższą ilość tłuszczu i cholesterolu.
Nie ma znaczenia, na którą wersję się zdecydujesz, obie będą dobre.
Krem owocowy do tortów to dobry pomysł na masę do przekładania biszkoptów, ale też jako zewnętrzna warstwa tortu.
Koniecznie przygotuj mój prosty przepis i przekonaj się jak wiele zastosowań ma moja masa do tortu owocowa. Dzięki niej Twój tort będzie pyszny i na pewno zasmakuje wszystkim przybyłym gościom.
Alergeny w kremie owocowym do tortów
Lista alergenów dla kremu owocowemu do tortów przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- mascarpone
- Śmietanka kremowa 30%
Wartości odżywcze kremu owocowemu do tortów
Do przygotowania kremu możesz użyć dowolnych owoców.
Energia i białka
(350g)
Węglowodany
(350g)
Tłuszcze
(350g)
Składniki mineralne
(350g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.