Kotlet z kurczaka
- Piersi kurczaka bez skóry (600 g)
- Jajko (1 szt.)
- Bułka tarta (50 g)
- Olej rzepakowy - 6 łyżek stołowych (60 ml)
Przepis na kotlet z kurczaka krok po kroku
Mięso z piersi kurczaka podziel na pojedyncze filety, oczyść je z błonek.
Filety z kurczaka rozbij tłuczkiem.
Do głębokiego talerza wybij jajko, dodaj szczyptę soli oraz pieprzu i roztrzep przy pomocy widelca.
Na drugi płaski talerz wysyp bułkę tartą.
Na patelni rozgrzej olej rzepakowy.
Filety drobiowe dopraw solą oraz pieprzem, namocz w roztrzepanym jajku i obtocz w bułce tartej.
Na rozgrzanym oleju smaż filety drobiowe z obu stron przez około 3 minuty z każdej strony.
Gotowe kotlety podawaj z ulubionymi dodatkami.
-
Kapuśniak
-
Pierś z kurczaka
-
Kurczak curry
-
Tortilla z kurczakiem
-
Filet z kurczaka
-
Ryż z warzywami
-
Pad thai z kurczakiem
-
Butter chicken
-
Kurczak po chińsku
-
Kotleciki siekane z kurczaka
-
Pieczona pierś z kurczaka
-
Filet z kurczaka z piekarnika
-
Sałatka z kurczakiem i makaronem
-
Zapiekanka gyros
-
Nuggetsy z piekarnika
-
Tagliatelle z kurczakiem
-
Kurczak ze szpinakiem
-
Kotlety z piersi kurczaka
-
Filet z kurczaka
Więcej informacji na temat kotleta z kurczaka
Kotlet z kurczaka to doskonały pomysł na smaczne i szybkie danie obiadowe, które możesz podać z dodatkiem gotowanych lub pieczonych ziemniaków oraz surówki z sezonowych warzyw. Kotlet z kurczaka w panierce jest daniem smażonym, dlatego osoby zmagające się z problemami ze strony układu pokarmowego powinny zrezygnować z jego spożywania. Sprawdzony przepis na kotlety z kurczaka jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do przygotowania potrawy niezbędne będą następujące produkty spożywcze: mięso z piersi z kurczaka, jajko, bułka tarta, olej rzepakowy, sól oraz pieprz. Produkty te dostępne są w większości sklepów spożywczych.
Jak zrobić kotlety z kurczaka? Mięso z piersi kurczaka podziel na pojedyncze filety, oczyść je z błonek. Filety z kurczaka rozbij tłuczkiem. Do głębokiego talerza wybij jajko, dodaj szczyptę soli oraz pieprzu i roztrzep przy pomocy widelca. Na drugi płaski talerz wysyp bułkę tartą. Na patelni rozgrzej olej rzepakowy. Filety drobiowe dopraw solą oraz pieprzem, namocz w roztrzepanym jajku i obtocz w bułce tartej. Na rozgrzanym oleju smaż filety drobiowe z obu stron przez około 3 minuty z każdej strony. Gotowe kotlety podawaj z ulubionymi dodatkami.
Pierś z kurczaka jest mięsem prawie całkowicie pozbawionym tłuszczu. Zawiera jednak bardzo dużo łatwo przyswajalnego białka, które zawiera wszystkie niezbędne aminokwasy. Mięso z piersi kurczaka zawiera fosfor i potas oraz witaminy A, C i E. Fosfor jest składnikiem mineralnym niezbędnym do prawidłowej mineralizacji kości. Odpowiada także za pracę układu nerwowego, a jego brak powoduje złe samopoczucie i bóle głowy.
Podsumowując łatwe w przygotowaniu kotlety z kurczaka stanowią doskonałą propozycję na pyszne danie obiadowe dla rodziny. Kotlety doskonale smakuje z dodatkiem gotowanych lub pieczonych ziemniaków oraz surówek przygotowanych na bazie świeżych warzyw. Kotlety z piersi z kurczaka są dobre do spożycia bezpośrednio po przygotowaniu i najlepiej smakują podane na ciepło. Dania przygotowane na bazie piersi z kurczaka są dobrym źródłem białka.
Alergeny w kotlecie z kurczaka
Lista alergenów dla kotleta z kurczaka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bułka tarta
Wartości odżywcze kotleta z kurczaka
Kotlet z piersi kurczaka to doskonały pomysł na dodatek do obiadu. Kotlety stanowią dobre źródło białka. Warto ograniczyć ich ilość w diecie, ponieważ jest to danie smażone.
Energia i białka
(140g)
Węglowodany
(140g)
Tłuszcze
(140g)
Witaminy
(140g)
Składniki mineralne
(140g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.