Kiełbasa z cebulą
- Kiełbasa podwawelska (500 g)
- Cebula - 2 średnie sztuki (200 g)
- Olej rzepakowy - 3 łyżki stołowe (30 ml)
Przepis na kiełbasę z cebulą krok po kroku
Kiełbasę natnij nożem z dwóch stron.
Na patelni rozgrzej olej rzepakowy i podsmaż na nim przez chwilę cebulę z dwóch stron.
Cebulę obierz i pokrój w piórka.
Następnie do kiełbasy dodaj cebulę, szczyptę soli i pieprzu i smaż.
Kiełbasę smaż jeszcze przez około 3-4 minuty z każdej strony.
Gotowe danie podawaj na ciepło z dodatkiem pieczywa i ulubionego sosu (np. ketchupu lub musztardy).
Więcej informacji na temat kiełbasy z cebulą
Kiełbasa z cebulą to doskonała propozycja na kolację lub śniadanie na szybko. Kiełbasę smażoną na patelni warto podać z dodatkiem pieczywa oraz świeżych, sezonowych warzyw. Prosty przepis na kiełbasę z cebulą nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do przygotowania potrawy potrzebne będą następujące produkty spożywcze: kiełbasa podwawelska, cebula, olej rzepakowy, sól oraz pieprz. Produkty te dostępne są w większości sklepów spożywczych w przystępnych cenach.
A jak zrobić kiełbasę z cebulą? Kiełbasę natnij nożem z dwóch stron. Na patelni rozgrzej olej rzepakowy i podsmaż na nim przez chwilę cebulę z dwóch stron. Cebulę obierz i pokrój w piórka. Następnie do kiełbasy dodaj cebulę, szczyptę soli i pieprzu i smaż. Kiełbasę smaż jeszcze przez około 3-4 minuty z każdej strony. Gotowe danie podawaj na ciepło z dodatkiem pieczywa i ulubionego sosu (np. ketchupu lub musztardy).
Cebula to warzywo, które znane jest ze zdrowotnych właściwości. Cebula zawiera spore ilości witamin oraz składników mineralnych, które spożywane w odpowiedniej ilości korzystanie wpływają na funkcjonowanie organizmu. W cebuli znajdziemy przeciwutleniacze, które wpływają na zmniejszenie produkcji wolnych rodników, a tym samym wpływają na zmniejszenie ryzyka rozwoju chorób nowotworowych oraz spowalniają procesy starzenia się. Cebula jest źródłem składników mineralnych, do których zaliczyć możemy: cynk, magnez, siarkę, fluor, żelazo, potas, wapń, krzem. Do witamin zawartych w cebuli możemy zaliczyć: niektóre witaminy z grupy B (w tym kwas foliowy), witaminę A, C, E oraz K. Cebula wykazuje właściwości przeciwbakteryjne.
Podsumowując: wiesz już, jak się robi kiełbasę z cebulą. Kiełbasa smażona z cebulą świetnie sprawdzi się na śniadanie lub kolację. Warto podać ją z dodatkiem pieczywa, sosu oraz świeżych warzyw. Przepis na kiełbasę z patelni jest bardzo prosty i szybki w przygotowaniu. Produkty niezbędne do wykonania dania dostępne są w większości sklepów spożywczych w przystępnych cenach.
Alergeny w kiełbasie z cebulą
Lista alergenów dla kiełbasy z cebulą przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na kiełbasę z cebulą
Wartości odżywcze kiełbasy z cebulą
Kiełbasa z cebulą to doskonała propozycja na pyszny posiłek. Do przygotowania posiłku wybierz kiełbasę dobrej jakości.
Energia i białka
(175g)
Węglowodany
(175g)
Tłuszcze
(175g)
Witaminy
(175g)
Składniki mineralne
(175g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.