Fasola szparagowa do słoików
- Fasolka szparagowa (1500 g)
- Sól (10 g)
- Cukier (5 g)
Przepis na fasolę szparagową do słoików krok po kroku
Fasolkę umyj, obetnij końcówki i przełóż do dużego garnka.
Fasolkę gotuj do miękkości, około 25 minut.
Fasolkę rozłóż do słoików.
Do garnka wlej 2 l wody, dodaj cukier i sól. Podgrzej, by się roztopiły.
Gotową zalewą zalej fasolki i zamknij słoik.
W garnku zagrzej wodę i ustaw w nim słoiczki z cytrynami, podgrzewaj przez 30 minut, a następnie ostudź.
Więcej informacji na temat fasoli szparagowej do słoików
Fasola szparagowa do słoików to doskonały wybór na przetwory, które przydadzą się na zimę. Fasolka w pysznej zalewie świetnie sprawdzi się jako surówka.
Przepis na fasolę szparagową do słoików jest idealnym wyborem dla wszystkich miłośników domowych przetworów. Z tego przepisu dowiesz się, ile soli należy dodać do niej, by była smaczna. Ze względu na to, że jest pasteryzowana, spokojnie sprawdzi się na zimę. Fasolka to niezwykle popularne warzywo, jednak dobrze, by gościło w menu częściej. To dobre źródło witaminy C, niezwykle silnego antyoksydantu, który wspiera funkcjonowanie całego organizmu, zwłaszcza układu odpornościowego. Jest ro również warzyw niskokaloryczne, dlatego sprawdzi się nawet na diecie. Witamina A zawarta w fasolce pozwala zadbać o prawidłowy wzrok. Warto pamiętać o jej obecności w menu, gdyż jest niezwykle zdrowa i pełna witamin.
Jeśli zastanawiasz się jak przygotować fasolę szparagową do słoików, to ten prosty przepis sprawdzi się idealnie. Powstaje z niego smaczna fasolka, która jest doskonałym dodatkiem do wielu dań. Jest tak dobra, że ciężko jest przejść obok niej obojętnie. W dodatku otacza ją nieco słonawa zalewa, całość jest przepyszna. Przetwory takie jak ta fasolka pozwalają przechować warzywa na zimę, przez co można się nimi cieszyć, nawet gdy w sklepach są one niedostępne. Wystarczy sięgnąć po słoik, otworzyć go i można korzystać z prawdziwych darów lata. To świetny pomysł dla osób zabieganych, które nie mają czasu na długie przesiadywanie w kuchni. Jest również świetnym patentem na zimę, kiedy brakuje świeżych warzyw i ciężko jest przygotować to pyszne i aromatyczne danie. Im częściej sięga się po warzywa, tym zdrowsza staje się dieta. Przygotowanie takiej fasolki znacznie to ułatwia. Można dodawać ją do dań jednogarnkowych, sałatek, surówek, czy zup. Ma wspaniały wygląd, a to, że jest już poddana obróbce, znacznie skraca czas przygotowania dań z jej dodatkiem. Fasolka nie traci też swojego koloru ani jędrności. To dobra opcja również dla dzieci, jednak najmłodszym najlepiej podawać lekko opłukaną fasolkę, by pozbawić jej soli.
Alergeny w fasoli szparagowej do słoików
Lista alergenów dla fasoli szparagowej do słoików przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na fasolę szparagową do słoików
Wartości odżywcze fasoli szparagowej do słoików
To zdrowa opcja, która zawiera sporo witamin.
Energia i białka
(379g)
Węglowodany
(379g)
Tłuszcze
(379g)
Witaminy
(379g)
Składniki mineralne
(379g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.