Ciasto na pierogi z olejem
- Mąka pszenna typ 500 (500 g)
- Olej rzepakowy - 4 łyżki (60 ml)
- Jajko (1 szt.)
Przepis na ciasto na pierogi z olejem krok po kroku
Na stolnicę wysyp mąkę. Zrób z niej kopiec z dziurą na środku. Do środka wbij jajko, wlej olej i dodaj 1 szklankę gorącej wody.
Ciasto dokładnie wyrób rękami, by miało zwartą konsystencję i nie lepiło się za bardzo do rąk.
Ciasto możesz odstawić na 20 minut do lodówki, by było bardziej elastyczne. Po tym czasie dokładnie je wywałkuj na stolnicy i wytnij okręgi za pomocą szklanki. Do środka włóż ulubiony farsz i dokładnie zaklej końce.
Pierogi gotuj w osolonym wrzątku od 3 - 6 minut od wypłynięcia, w zależności od rodzaju farszu.
Więcej informacji na temat ciasta na pierogi z olejem
Ciasto na pierogi z olejem jest świetnym wyborem dla początkujących kucharzy, ale nie tylko. Sprawia, że pierogi są bardzo miękkie. Jest też niezwykle elastyczne, dzięki czemu nie rwie się łatwo podczas klejenia pierogów. Ten przepis, choć różni się od tradycyjnego jest naprawdę dobry i świetnie sprawdza się na co dzień.
Przepis na ciasto na pierogi z olejem jest bardzo łatwy. Do jego przygotowania używa się tylko kilku produktów, które zwykle goszczą w domowej spiżarni. Istotnym elementem będzie mąka, gdyż to ona jest bazą tego dodatku. Świetnie sprawdzają się mąka tortowa i typu 500, gdyż mają sporo glutenu, który wspaniale łączy i spulchnia ciasto. Po wyrobieniu masa staje się bardzo plastyczna i delikatna, nie rozwala się. Jednak tak przygotowana baza nie będzie zbyt odpowiednia dla osób z insulinoopornością czy cukrzycą, ze względu na wysoki indeks glikemiczny. Jednak można temu zaradzić wybierając mąkę pełnoziarnistą, która ze względu na dużą zawartość włókna pokarmowego zmniejsza szybkość wchłaniania się cukru z pożywienia. To ciasto sprawdzi się za to lepiej dla osób na diecie lekkostrawnej. Ze względu na małą zawartość błonnika nie drażni układu pokarmowego, więc nie będzie problematyczne dla osób z kłopotami trawiennymi.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić ciasto na pierogi z olejem, to ta receptura sprawdzi się idealnie. Powstaje z niej ciasto bardzo delikatne i miękkie. W wielu przypadkach brak dodatku oleju czy jajek może sprawić, że ciasto będzie grube, ciężkie i twarde, co zepsuje smak całej potrawy, by tego uniknąć najlepiej użyć łatwego przepisu na ciasto z dodatkiem tłuszczu. Choć może się wydawać, że całość będzie zbyt tłusta, nie trzeba się tym przejmować. Do ciasta dodaje się tylko odrobinę oleju.
Ten sprawdzony przepis jest nie tylko łatwy, ale również bardzo ekspresowy. Dzięki temu będą idealnym wyborem dla osób, które nie przepadają za zbyt długim siedzeniem w kuchni. To opcja szybka, ale też bardzo pomocna, zwłaszcza dla młodych kucharzy, którzy szukają ciasta idealnego. Domowe ciasto na pierogi z jajkiem i olejem sprawdzi się wyśmienicie. Jest dobre, ale również łatwe i szybkie.
Alergeny w cieście na pierogi z olejem
Lista alergenów dla ciasta na pierogi z olejem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze ciasta na pierogi z olejem
Ciasto ma dość wysoki indeks glikemiczny, dlatego na co dzień lepiej zastąpić część mąki wersją pełnoziarnistą.
Energia i białka
(610g)
Węglowodany
(610g)
Tłuszcze
(610g)
Składniki mineralne
(610g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.