Bułeczki orkiszowe
- Mąka orkiszowa - pełnoziarnista (250 g)
- Drożdże suche (10 g)
- Nasiona słonecznika (50 g)
Przepis na bułeczki orkiszowe krok po kroku
Blaszkę do pieczenia wyłóż papierem do pieczenia a piekarnik nagrzej do około 220 stopni C.
Mąkę, drożdże i po łyżeczce soli oraz cukru wymieszaj w misce.
Następnie dodaj pół szklanki wody i wyrabiaj ciasto do momentu połączenia się wszystkich składników.
Uzyskane ciasto podziel na 4 części i uformuj z nich bułeczki. Każdą z nich ułóż na wcześniej przygotowanej blaszce.
Wierzch każdej bułki posyp ziarnami słonecznika.
Tak przygotowane bułki wstaw do nagrzanego piekarnika i piecz je przez 25 minut.
Upieczone bułeczki wyciągnij z piekarnika i pozostaw do wystudzenia.
Więcej informacji na temat bułeczek orkiszowych
Domowe bułeczki orkiszowe na suchych drożdżach to doskonała propozycja na samodzielny wypiek pieczywa, którego dodatek świetnie sprawdzi się podczas śniadań czy kolacji. Jest to doskonała podstawa pod pyszne kanapki z dodatkiem wędliny, serka, twarożku czy pasty oraz świeżych warzyw. Przepis na bułeczki orkiszowe jest bardzo posty, dlatego nie potrzebujesz dużego doświadczenia kulinarnego, aby samodzielnie upiec zdrowe bułki. Do wykonania bułeczek zaopatrz się w następujące produkty spożywcze: mąkę orkiszową, drożdże instant, nasiona słonecznika, sól oraz cukier. Produkty te są przystępne cenowo i dostępne w większości sklepów.
A więc jak wykonać te szybkie bułeczki z mąki orkiszowej? Wystarczy, że wszystkie składniki (poza nasionami słonecznika) dokładnie ze sobą połączysz i z gotowego ciasta uformujesz 4 bułeczki. Tak przygotowane ciasto na bułki ułóż na blaszce do pieczenia wyłożonej papierem i posyp je nasionami słonecznika. Bułeczki piecz przez około 25 minut w piekarniku nagrzanym do 220 stopni C. Po tym czasie bułki wyciągnij z piekarnika i pozostaw do wystudzenia. Gotowe bułki podawaj z ulubionymi dodatkami.
Podsumowując proste bułki orkiszowe z ziarnami słonecznika to doskonała propozycja na wypieki do śniadania czy kolacji. Doskonale smakują z wieloma dodatkami a ich przygotowanie nie zajmuje dużo czasu - dlatego warto wypróbować tego przepisu w swojej kuchni. Posiadając produkty spożywcze niezbędne do ich wykonania nie musisz martwić się o brak świeżego pieczywa w domu, ponieważ samodzielnie możesz je przygotować. Przepis jest na 4 sztuki bułek, dlatego nie musisz obawiać się, że pieczywo szybko stanie się czerstwe, ponieważ szybko je wykorzystasz do posiłków. Jest to wypiek, który możemy wykorzystać w diecie wegetariańskiej, wegańskiej, redukcyjnej, niskotłuszczowej czy bezmlecznej. Dodatkowo danie to dostarczy do naszego organizmu sporych ilości witamin i składników mineralnych. Dodatek ziaren słonecznika wzbogaci wypieki w witaminę E, która wpływa na opóźnienie procesów starzenia się organizmu.
Alergeny w bułeczkach orkiszowych
Lista alergenów dla bułeczek orkiszowych przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- mąka orkiszowa
Wartości odżywcze bułeczek orkiszowych
Bułeczki orkiszowe to doskonały pomysł na własne wypieki do śniadania lub kolacji. Bułeczki te są proste w przygotowaniu.
Energia i białka
(75g)
Węglowodany
(75g)
Tłuszcze
(75g)
Witaminy
(75g)
Składniki mineralne
(75g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.