Wino grzane
- Wino czerwone słodkie (500 ml)
- Pomarańcza (100 g)
- Śliwki suszone (60 g)
- Miód (10 g)
Przepis na wino grzane krok po kroku
Pomarańczę obierz i pokrój w plasterki.
Wino przelej do garnka, dodaj przyprawy, suszone śliwki i pomarańczę.
Całość lekko ostudź i posłodź miodem. Wymieszaj.
Wino odcedź i przelej do szklanek.
-
Wino z winogron
-
Wino z wiśni
-
Wino z dzikiej róży
-
Wino z aronii
-
Wino ryżowe
-
Wino ze śliwek
-
Wino z czarnej porzeczki
-
Wino z czereśni
-
Wino z truskawek
-
Wino z mirabelek
-
Wino z malin
-
Wino z czerwonej porzeczki
-
Wino z czarnego bzu
-
Wino z gruszek
-
Wino pomarańczowe
-
Wino z jabłek
-
Wino z pigwy
-
Wino z białego winogrona
-
Wino domowe
Więcej informacji na temat wina grzanego
Wino grzane to pyszny dodatek, który doskonale smakuje i wspaniale rozgrzewa od środka. Idealny na zimę, czy jesienne wieczory, do tego prosty w przygotowaniu.
Przepis na wino grzane to doskonały pomysł na pyszne napoje, które wspaniale urozmaicą wieczory. Napój ten był znany już w średniowieczu. Nic dziwnego jest smaczny i naprawdę ciekawy. Warto pamiętać, że grzaniec niekoniecznie musi być napojem alkoholowym. Można go przygotować również na bazie wina bez procentów. Taka opcja sprawdzi się zwłaszcza dla osób, które nie mogą pić alkoholu z powodów zdrowotnych. Grzane wino bez procentów jest nie tylko równie smaczne, ale także bezpieczniejsze dla zdrowia. Warto pamiętać, że każda dawka alkoholu w diecie jest potencjalnie niebezpieczna. Dzięki dużej ilości dostępnych na ryku win bezalkoholowych przygotowanie tego rodzaju napoju jest niezwykle łatwe. Grzaniec zwykle kojarzony jest z zimą. Nic dziwnego, jak sama nazwa wskazuje, ma właściwości rozgrzewające. To nie tylko dodatek alkoholu, ale również szeroki wachlarz rozgrzewających przypraw sprawia, że grzaniec idealnie sprawdza się w przypadku przemarznięcia. Niektórzy sugerują również, że jest on doskonałym rozwiązaniem zwłaszcza w przypadku przeziębienia.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić wino grzane, by było smaczne, rozgrzewające i dobre dla początkujących to ten prosty przepis będzie doskonałym wyborem. Najlepsze grzane wino musi być jednak odpowiednio doprawione. Samo podgrzanie go nie jest najlepszym rozwiązaniem. Najlepsze grzane wino to takie, które wzbogacone jest o przyprawy korzenne. Możesz przygotować je z goździkami, czy anyżem. Inne dobre przyprawy do grzańca to: kardamon, cynamon, imbir. Jeśli nie boisz się kuchennych eksperymentów, możesz również dodać czarny pieprz. Jeśli szukasz gotowej mieszanki, spróbuj przyprawy do piernika. Dobrze jest używać przypraw nierozdrobnionych. Te w całości są smaczne, a przy okazji niezwykle aromatyczne. Warto je jednak odcedzić już po przygotowaniu napoju, gdyż po dłuższym czasie stają się gorzkie, co negatywnie wpływa na smak napoju.
Alergeny w winie grzanym
Lista alergenów dla wina grzanego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Dwutlenek siarki i siarczyny - alergen może być obecny w:
- wino czerwone słodkie
Wartości odżywcze wina grzanego
To opcja, która zawiera dodatek alkoholu, który nie jest bezpieczny dla zdrowia, dlatego nie powinna gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(335g)
Węglowodany
(335g)
Tłuszcze
(335g)
Witaminy
(335g)
Składniki mineralne
(335g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.