Udziec z indyka z szynkowara
- Udziec z indyka (1200 g)
- Cukier puder - 1 płaska łyżeczka (5 g)
Przepis na udziec z indyka z szynkowara krok po kroku
Mięso pokrój na kawałki o wielkości około 6 cm.
400 gram mięsa zmiel na sitku o wielkości oczek 3-4 mm.
Mięso przełóż do miski, dodaj do niego 20 gram soli do peklowania, 2 łyżeczki pieprzu, cukier puder oraz pół szklanki wody.
Mięso wyrabiaj ręcznie przez około 20 minut.
Masę mięsną przełóż do woreczka umieszczonego w szynkowarze.
Mięso w woreczku dokładnie ubij, aby pozbyć się powietrza. Woreczek dobrze zawiąż i zamknij szynkowar.
Mięso w szynkowarze odstaw do lodówki na 12 godzin.
Po tym czasie w garnku podgrzej wodę. Do garnka wstaw szynkowar tak, aby poziom wody sięgał około 1 cm ponad linię mięsa.
Szynkę z indyka parz w temperaturze 80 st. C przez około 90 minut. Po tym czasie szynkowar wyciągnij z garnka i mięso pozostaw do wystudzenia.
Wystudzone mięso wstaw do lodówki na 2 godziny.
Po tym czasie wyciągnij szynkę z szynkowaru, zdejmij delikatnie woreczek i mięso zawiń w papier.
Gotowe mięso podawaj na kanapkach, a niewykorzystane przechowuj w lodówce.
-
Placki z serka wiejskiego
-
Kanapka z łososiem
-
Cebulak
-
Tosty francuskie na słodko
-
Zapiekana owsianka
-
Pasta jajeczna ze szczypiorkiem
-
Kasza jaglana z jabłkami
-
Wytrawne babeczki
-
Babeczka z mikrofali
-
Krem z pieczonych buraków
-
Placki z jabłkami tartymi
-
Gofry z mąki kokosowej
-
Gofry czekoladowe
-
Placki z danio
-
Omlet budyniowy
-
Pasta jajeczna z chrzanem
-
Kasza kukurydziana na mleku
-
Zapiekane bułki z farszem
-
Najlepsze śniadania
Więcej informacji na temat udźca z indyka z szynkowara
Udziec z indyka z szynkowara to doskonała propozycja na soczysty kawałek mięsa, który możesz podać na obiad dla całej rodziny - mięso warto podać bezpośrednio po przygotowaniu z ulubionymi dodatkami. Domowa wędlina świetnie sprawdzi się również jako dodatek do kanapek - warto ją wtedy przestudzić. Przepis na udziec z indyka z szynkowara jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do wykonania potrawy potrzebne będą następujące produkty spożywcze: udziec z indyka, cukier puder, sól do peklowania oraz pieprz.
A jak zrobić udziec z indyka z szynkowara? Mięso pokrój na kawałki o wielkości około 6 cm. 400 gram mięsa zmiel na sitku o wielkości oczek 3-4 mm. Mięso przełóż do miski, dodaj do niego 20 gram soli do peklowania, 2 łyżeczki pieprzu, cukier puder oraz pół szklanki wody. Mięso wyrabiaj ręcznie przez około 20 minut. Masę mięsna przełóż do woreczka umieszczonego w szynkowarze. Mięso w woreczku dokładnie ubij, aby pozbyć się powietrza. Woreczek dobrze zawiąż i zamknij szynkowar. Mięso w szynkowarze odstaw do lodówki na 12 godzin. Po tym czasie w garnku podgrzej wodę. Do garnka wstaw szynkowar tak, aby poziom wody sięgał około 1 cm ponad linię mięsa. Szynkę z indyka parz w temperaturze 80°C przez około 90 minut. Po tym czasie szynkowar wyciągnij z garnka i mięso pozostaw do wystudzenia.
Mięso z indyka jest bardzo wartościowe. Zawiera stosunkowo niewiele kalorii, a dostarcza do naszego organizmu dużych ilości witamin, składników mineralnych oraz związków odżywczych. Jest to doskonałe źródło witaminy B3, B6, B12, selenu oraz cynku. Selen jest składnikiem mineralnym, który odpowiada za syntezę hormonów tarczycy. Odpowiednia podaż cynku w diecie przyczynia się do utrzymania jędrności skóry oraz poprawia kondycję włosów.
Podsumowując pyszny udziec z indyka z szynkowara świetnie sprawdzi się zarówno jako danie obiadowe jak i wędlina podana na kanapkach. Smaczny udziec jest dobry do spożycia bezpośrednio po przygotowaniu, jednak najlepiej smakuje na zimno. Produkty niezbędne do przygotowania potrawy dostępne są w większości sklepów spożywczych w przystępnych cenach.
Alergeny w udźcu z indyka z szynkowara
Lista alergenów dla udźca z indyka z szynkowara przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na udziec z indyka z szynkowara
Wartości odżywcze udźca z indyka z szynkowara
Udziec z indyka z szynkowara to doskonała propozycja na smaczną wędlinę. Domowe mięso z szynkowara warto wykorzystać jako dodatek do kanapek.
Energia i białka
(60g)
Węglowodany
(60g)
Tłuszcze
(60g)
Witaminy
(60g)
Składniki mineralne
(60g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.