Placki z jabłkami tartymi
- Jabłko - 4 sztuki (300 g)
- Mąka pszenna - typ 450 (tortowa) - 1 szklanka (250 g)
- Jajko (2 szt.)
- Olej rzepakowy - 2 łyżki (20 ml)
- Mleko 2% - 1/2 szklanki (125 ml)
- Proszek do pieczenia - 1 łyżeczka (5 g)
- Cukier - 4 łyżki (40 g)
Przepis na placki z jabłkami tartymi krok po kroku
Jabłka obierz ze skóry, usuń gniazda nasienne i zetrzyj na tarce.
Mąkę przesiej do miski, dodaj proszek do pieczenia i cukier.
Wbij jajka i wlej mleko, wymieszaj całość za pomocą rózgi z mlekiem.
Na końcu dodaj wcześniej przygotowane jabłko i wymieszaj delikatnie.
Usmaż niewielkie placuszki na patelni z rozgrzanym olejem rzepakowym.
Więcej informacji na temat placków z jabłkami tartymi
Placki z jabłkami tartymi to tradycyjna polska potrawa, która towarzyszyła w dzieciństwie zapewne każdemu z nas. I nie ma się co dziwić te puchate, wilgotne i delikatne placuszki z jabłkowym nadzieniem sprawdzały się idealnie jako przekąska, gdy naszła ochota na słodkie. Tradycyjna wersja zakłada użycie w ich przepisie drożdże. Dzisiaj przedstawię Wam przepis na placki z jabłkami tartymi, które będą szybkie i proste w przygotowaniu.
Placuszki z jabłkami sprawdzą się jako smaczne śniadanie na słodko dla dzieci, które na pewno je pokochają.
Jak zrobić placki z jabłkami tartymi?
To jest bardzo prosta rzecz, która zajmie Ci nie więcej niż 20 minut. A zyskasz pyszne, chrupiące i rumiane placuszki.
Do ich przygotowania potrzebujesz jedynie jajka, jabłka, mąkę, mleko, odrobinę cukru i proszku do pieczenia.
W pierwszej kolejności obierz jabłka ze skóry, usuń gniazda nasienne i zetrzyj jabłka na tarce o grubych oczkach. Nie ma znaczenia, z jakiej odmiany skorzystasz, wszystkie będą dobre. Każda polska odmiana jabłek jest pyszna i soczysta, różnią się one tylko słodkością i twardością.
Mąkę przesiej przez sitko do miski, dodaj cukier i proszek do pieczenia, wymieszaj, a następnie wbij jajka i wlej mleko. Wymieszaj ciasto za pomocą rózgi, pod koniec dodaj starce jabłka. Usmaż niewielkie placuszki na rozgrzanym oleju rzepakowym na złocisty kolor.
Tak przygotowane racuchy możesz podawać posypane cukrem pudrem lub z jogurtem roślinnym. Śmiało możesz przegotować je dzień wcześniej i zapakować do plastikowego opakowania, które na następny dzień możesz zabrać do szkoły, pracy czy na uczelnie. Nie musisz się obawiać, racuchy następnego dnia są tak samo dobre, jak w dniu ich przygotowywania. Sprawdzą się one nie tylko jako słodkie śniadanie, ale też jako deser po pysznym rodzinnym obiedzie lub w gronie przyjaciół. Racuchy idealnie umilą Ci wieczory w towarzystwie aromatycznej herbaty. Skoro już znasz mój przepis na pyszne, domowe słodycze koniecznie wypróbuj mój sprawdzony przepis. Nie pozostało mi nic innego jak życzyć Ci smacznego!
Alergeny w plackach z jabłkami tartymi
Lista alergenów dla placków z jabłkami tartymi przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
- Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna - typ 450 (tortowa)
- Proszek do pieczenia
- Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
- Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 2%
Wartości odżywcze placków z jabłkami tartymi
Placuszki możesz przygotować z dowolnego rodzaju mąki, postaw na pszenną, gryczaną czy orkiszową.
Energia i białka
(50g)
Węglowodany
(50g)
Tłuszcze
(50g)
Witaminy
(50g)
Składniki mineralne
(50g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.