Szaszłyki z polędwicy
- Polędwica wołowa (400 g)
- Cebula czerwona - 1 sztuka (100 g)
- Papryka czerwona - 1 sztuka (120 g)
- Papryka żółta - 1 sztuka (120 g)
- Pomidory koktajlowe (200 g)
- Oliwa z oliwek - 5 łyżek (50 ml)
Przepis na szaszłyki z polędwicy krok po kroku
Pokrój mięso na kawałki o równych rozmiarach.
Oczyść papryki, usuń gniazda nasienne i pokrój je na większe kawałki. Obierz cebulę i pokrój ją w pasy. Pomidory koktajlowe pozostaw w całości.
W misce przygotuj sos. Wymieszaj przyprawy z oliwą z oliwek i zamarynuj mięso.
Na drewniane patyczki nabij kawałki mięsa naprzemiennie z przygotowanymi warzywami.
Grilluj szaszłyki na grillu lub w piekarniku przez około 20 min.
-
Bitki wołowe
-
Polędwiczki wieprzowe
-
Polędwica w sosie
-
Stek
-
Polędwica w sosie kurkowym
-
Polędwiczki w sosie
-
Polędwica w sosie pieczarkowym
-
Polędwiczki w sosie kurkowym
-
Polędwica z indyka
-
Polędwiczki wieprzowe w sosie
-
Polędwiczki wieprzowe w sosie własnym
-
Bulgogi
-
Stek z polędwicy wołowej
-
Polędwica w sosie musztardowym
-
Filet mignon
-
Polędwica z dorsza
-
Polędwica wołowa
-
Polędwica wellington
-
Przepisy na polędwicę
Więcej informacji na temat szaszłyków z polędwicy
Szaszłyki z polędwicy to wyjątkowe danie, które zachwyca nie tylko smakiem, ale także kreatywnym i przyjemnym sposobem podania. Moja dzisiejsza wersja będzie tradycyjna, jeśli jednak unikasz mięsa, możesz przygotować szaszłyki warzywne, wystarczy, że pominiesz dodatek polędwicy wołowej.
Szaszłyki z polędwicy to kulinarna przygoda dla miłośników smaku i zróżnicowanych tekstur. To pięknie ułożone kawałki, które składają się na prawdziwą paletę smaków i kształtów.
Zacznij od wybrania mięsa, ja skorzystałam z polędwicy wołowej, pamiętaj jednak, że jest to mięso czerwone, którego nie powinniśmy spożywać na co dzień, dlatego jesz szaszłyki mięsne częściej niż raz w miesiącu postaw na drób, czyli pierś z kurczaka lub Indyka.
Ich mięsista konsystencja, delikatny smak i zdolność do absorbowania aromatycznej marynaty czynią je doskonałym wyborem do szaszłyków. Cebula powinna być pokrojona w pióra, dodaje ona delikatnej słodyczy i chrupkości.
Większe kawałki papryki w soczystych odcieniach czerwieni, zieleni i żółci dodadzą koloru i różnorodności, a ich słodycz i chrupkość dodają wyrazistości i wzbogacają danie o witaminy i składniki odżywcze. Pomidory koktajlowe, pozostawione w całości, wprowadzają nie tylko soczysty smak, ale również wesoły akcent kolorystyczny, który ożywia całą prezentację.
Gdy szaszłyki trafiają na grill lub do piekarnika, ich zapach unoszący się w powietrzu wzbudza apetyt i oczekiwania. Proces grillowania lub pieczenia nadaje im lekko zrumienioną powierzchnię, podkreślając ich smak i aromat.
Dlatego koniecznie poznaj mój dzisiejszy przepis na szaszłyki z polędwicy, które są niezwykle smaczne. Będziesz potrzebować tylko podstawowe składniki takie jak: cebula, papryka, pomidorki koktajlowe, pieczarki, oliwa z oliwek i dowolne przyprawy.
Jak zrobić szaszłyki z polędwicy na grilla?
Pokrój mięso na kawałki o równych rozmiarach. Oczyść papryki, usuń gniazda nasienne i pokrój je na większe kawałki. Obierz cebulę i pokrój ją w pasy. Pomidory koktajlowe pozostaw w całości. W misce przygotuj sos. Wymieszaj przyprawy z oliwą z oliwek i zamarynuj mięso. Na drewniane patyczki nabij kawałki mięsa naprzemiennie z przygotowanymi warzywami. Nabij składniki na drewniane patyczki i grilluj szaszłyki na grillu lub w piekarniku przez 20 minut.
Po chwili grillowania nasze pyszne szaszłyki są dobre do spożycia. Jeśli już wiesz, jak się robi szaszłyki, koniecznie wykorzystaj mój sprawdzony przepis na te najlepsze szaszłyki. Będzie to idealny pomysł na obiad, a także na kolację dla wszystkich twoich znajomych oraz rodziny.
Alergeny w szaszłykach z polędwicy
Lista alergenów dla szaszłyków z polędwicy przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na szaszłyki z polędwicy
Wartości odżywcze szaszłyków z polędwicy
Do przygotowania szaszłyków możesz użyć dowolnego rodzaju mięsa.
Energia i białka
(150g)
Węglowodany
(150g)
Tłuszcze
(150g)
Witaminy
(150g)
Składniki mineralne
(150g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.