Syrop imbirowy
- Miód - ćwierć szklanki (80 g)
- Imbir korzeń (40 g)
- Cynamon - 2 laski (10 g)
Przepis na syrop imbirowy krok po kroku
Imbir obierz i pokrój w cienkie plastry.
Do rondelka włóż imbir, dodaj miód, cynamon oraz wlej półtorej szklanki wody.
Składniki dokładnie wymieszaj i gotuj przez około 10 minut (syrop mieszaj co jakiś czas).
Po tym czasie wyłącz palnik pod rondelkiem i poczekaj, aż syrop wystygnie.
Z syropu wyłów imbir oraz laski cynamonu.
Syrop przelej do buteleczek i przechowuj go w lodówce przez maksymalnie 2 tygodnie.
Więcej informacji na temat syropu imbirowego
Syrop imbirowy z miodem posiada wiele właściwości zdrowotnych. Stanowi on doskonały pomysł na domowy specyfik na przeziębienia. Sprawdzony przepis na syrop imbirowy jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do przygotowania syropu potrzebne będą następujące produkty: miód, korzeń imbiru oraz cynamon.
A jak zrobić syrop imbirowy? Imbir obierz i pokrój w cienkie plastry. Do rondelka włóż imbir, dodaj miód, cynamon oraz wlej półtorej szklanki wody. Składniki dokładnie wymieszaj i gotuj przez około 10 minut (syrop mieszaj co jakiś czas) - woda nie powinna przekraczać temperatury 60°C. Po tym czasie wyłącz palnik pod rondelkiem i poczekaj, aż syrop wystygnie. Z syropu wyłów imbir oraz laski cynamonu. Syrop przelej do buteleczek i przechowuj go w lodówce przez maksymalnie 2 tygodnie.
Bulwy imbiru są źródłem olejków eterycznych posiadających właściwości bakteriobójcze oraz przeciwzapalne. Imbir jest także źródłem witamin z grupy B, mających korzystny wpływ na metabolizm całego organizmu. Imbir doskonale rozgrzewa i łagodzi przeziębienia. Ma także właściwości rozrzedzające krew, dlatego nie można go spożywać bezpośrednio przed zabiegami operacyjnymi.
Miód pszczeli składa się w głównej mierze z węglowodanów (w największej ilości występują monosacharydy, do których zaliczyć możemy glukozę oraz fruktozę). Miód zawiera także składniki mineralne, do których zaliczyć możemy: potas, fosfor, magnez, wapń, żelazo, mangan oraz kobalt. Miód zawiera także niewielkie ilości witaminy A, C oraz niektórych witamin z grupy B.
Podsumowując: wiesz już jak zrobić najlepszy syrop z imbiru. Smaczny syrop możesz przygotować także z kurkumą. Syrop jest dobry do spożycia bezpośrednio po przygotowaniu. Możesz spożywać go samodzielnie lub wykorzystać jako dodatek do herbaty. Syrop imbirowy posiada właściwości rozgrzewające, dlatego chętnie wykorzystywane jest jako domowy środek na przeziębienia. Syrop imbirowy wspomaga odporność, dlatego warto stosować go w okresie jesienno-zimowym.
Alergeny w syropie imbirowym
Lista alergenów dla syropu imbirowego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na syrop imbirowy
Wartości odżywcze syropu imbirowego
Syrop imbirowy to bomba witaminowa. Warto włączyć go do diety, szczególnie w okresie wzmożonej zachorowalności.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.