Sos jogurtowo koperkowy
- Jogurt naturalny 2% - 1 opakowanie (180 g)
- Koperek ogrodowy świeży - 2 łyżki (20 g)
- Sok z cytryny - 1 łyżka (10 ml)
Przepis na sos jogurtowo koperkowy krok po kroku
Jogurt wymieszaj z sokiem z cytryny.
Koperek drobno posiekaj i wymieszaj z jogurtem.
Więcej informacji na temat sosu jogurtowo koperkowy
Najprostszy sos, jaki możesz przygotować w swoim domu z kilku składników, które zapewne znajdują się w Twojej lodówce to sos jogurtowo koperkowy. Do jego przygotowania będziesz potrzebować tylko jogurt naturalny, posiekany koperek dodatkowo jeszcze odrobina soku z cytryny bądź przeciśnięty przez praskę czosnek.
Wystarczy, że jogurt przełożysz do miseczki, dodasz drobno posiekany koperek, odrobinę soli, pieprzu wciśnij trochę soku z cytryny i wszystko energicznie wymieszasz. Tak przygotowany, domowy sos możesz podawać do różnego rodzaju sałatek takich na bazie miksu sałat, ale też kaszy. Nasz pyszny sos idealnie sprawdzi się również jako dodatek do mięsa lub do ryby.
Jeśli już znasz mój domowy przepis na sos jogurtowo koperkowy, koniecznie przygotuj go samodzielnie. Jeśli brakuje ci pomysł na jego wykorzystanie, koniecznie sięgnij po mój prosty przepis na sałatkę z kaszą bulgur. Domowa sałatka z kuskusem i kurczakiem to świetny pomysł na imprezę w gronie znajomych.
Kasza kuskus w ostatnim czasie zyskała na popularności w naszych regionach, nie ma się co dziwić, jest szybka i prosta w przygotowaniu, ma także wiele właściwości zdrowotnych.
Dlatego jak najbardziej powinniśmy ją włączać do naszej codziennej diety.
Warto, także wspomnieć, że kasza kuskus jest bogatym źródłem białka w porównaniu do innych rodzajów kasz, a także żelaza, fosforu czy kwasu foliowego, na co szczególnie zwraca się uwagę u kobiet w ciąży. Kuskus nie dość, że jest smaczny i można z niego w bardzo krótkim czasie przygotować pyszne i sycące potrawy to także, świetnie się sprawdzi na drugi dzień. Drugim głównym składnikiem jest kurczak, ja postawiłam na chudą pierś z kurczaka, którą wystarczy tylko delikatnie obsmażyć na patelni lub ugotować w bulionie warzywnym, a następnie pokroić i wymieszaj z kaszą.
Jak widzisz w przepisie, występuje majonez, ja użyłam zwykłej wersji, jeśli chcesz, skorzystaj z wersji light. Będzie się ona charakteryzowała niższą ilością tłuszczu w swoim składzie.
Dzięki połączeniu tych wszystkich składników w bardzo krótkim czasie powstaje pyszna sałatka. Jeśli już wiesz, jak zrobić sos jogurtowo koperkowy wykorzystaj mój dobry przepis w domu. Będzie to świetny pomysł na dodatek do wielu posiłków.
Alergeny w sosie jogurtowo koperkowy
Lista alergenów dla sosu jogurtowo koperkowy przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Jogurt naturalny 2%
Wartości odżywcze sosu jogurtowo koperkowy
Jogurt naturalny możesz zamienić na jogurt grecki, tylko pamiętaj, że będzie on wtedy bardziej kaloryczny.
Energia i białka
(100g)
Węglowodany
(100g)
Tłuszcze
(100g)
Witaminy
(100g)
Składniki mineralne
(100g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.