Skubaniec z rabarbarem
- Mąka pszenna typ 500 (200 g)
- Mąka ziemniaczana (50 g)
- Masło (200 g)
- Cukier (50 g)
- Proszek do pieczenia (5 g)
- Żółtko jajka (4 szt.)
- Białko jajka (4 szt.)
- Cukier - do bezy (200 g)
- Rabarbar (500 g)
- Mąka ziemniaczana - do owoców (30 g)
- Dżem truskawkowy niskosłodzony (180 g)
- Mąka ziemniaczana - do bezy (10 g)
Przepis na skubaniec z rabarbarem krok po kroku
Mąki przesiej i zmieszaj z pokrojonym drobno, zimnym masłem. Następnie dodaj cukier, szczyptę soli i proszek do pieczenia.
Dobrze wymieszaj, część ciasta odłóż na kruszonkę na wierzch, następnie dodaj żółtka i zagnieć szybko ciasto.
Rozwałkuj i wylep ciastem formę zabezpieczoną papierem do pieczenia. Wstaw do lodówki na 15 minut, w tym czasie nagrzej piekarnik do 170 stopni C. Widelcem zrób dziurki w spodzie i piecz przez 20 minut.
Rabarbar opłucz, osusz i odetnij liście, łodygi pokrój na 1 cm kawałki. Włóż do miski, dodaj mąkę ziemniaczaną, łyżeczkę cynamonu i wymieszaj. Następnie wymieszaj z połową konfitury.
Białka ubij na sztywną pianę, następnie stopniowo dodawaj cukier. Ubijaj przez około 2 - 3 minuty, aż piana będzie gęsta i błyszcząca, następnie dodaj mąkę ziemniaczaną i miksuj przez pół minuty.
Podpieczony spód posmaruj resztą konfitury, wyłóż rabarbar, na wierzch połóż bezę i odłożoną wcześniej kruszonkę, wstaw do piekarnika.
Piecz przez 20 minut w 170 st. C, następnie zmniejsz temperaturę do 60 stopni (termoobieg), susz bezę przez dodatkowe 15 minut.
-
Ciastka maślane
-
Kruche ciasto
-
Tarta
-
Mazurek wielkanocny
-
Tarta z jabłkiem
-
Ciastka kruche
-
Pleśniak
-
Szarlotka z kruszonką
-
Tarta z jabłkami
-
Tarta ze szpinakiem
-
Kruche ciasto z rabarbarem i budyniem
-
Szarlotka z bezą
-
Tarta z owocami
-
Tarta z malinami
-
Jabłecznik na kruchym cieście
-
Jabłecznik z budyniem
-
Tarta cytrynowa
-
Tarta z truskawkami
-
Kruche ciasto
Więcej informacji na temat skubańca z rabarbarem
Skubaniec z rabarbarem to pomysł na smaczny i niezwykle szybki placek, który możesz przygotować w kilka chwil. Całość jest smaczna, prosta i niezwykle aromatyczna.
Przepis na skubańca z rabarbarem to doskonała opcja dla wszystkich osób, które kochają proste domowe wypieki. To pomysł na wypiek, którego samo wykonanie zabierze nie więcej niż 30 minut, a efekt zachwyci każdego, kto go spróbuje. To smaczne ciasto idealnie sprawdzi się do kawy. Będzie świetne wyborem na letnie popołudnia, gdyż jest niezwykle lekkie i bardzo orzeźwiające ze względu na dodatek kwaśnego rabarbaru. Jest smaczne, a przy okazji pięknie się prezentuje. Na pewno przypadnie do gustu miłośnikom domowych wypieków. To dobre rozwiązanie dla początkujących kucharzy. Ciasto jest lekkie, pyszne i ma wspaniałą konsystencję.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić skubańca z rabarbarem, by powstało ciasto pyszne, w pełni domowe i dobre nawet dla początkujących kucharzy, to ten sprawdzony przepis będzie doskonałym wyborem. To pyszne ciasto jak z najlepszych cukierni możesz przygotować samodzielnie w domu. Z tej receptury dowiesz się jak upiec je z kilku prostych składników. To placek naprawdę ciekawy i smaczny. Przepis na ciasto z rabarbarem jest bardzo prosty, a przy okazji pozwala na włączenie do menu większej ilości tego zdrowego warzywa, które raczej nie gości zbyt często w codziennym menu. Warto to zmienić, gdyż ma wiele cennych właściwości. Jest dobrym źródłem witamin A, E oraz C. Dostarcza także potas, magnez i wapń, pierwiastków, które niezbędne są do prawidłowego funkcjonowania organizmu. To także bogactwo błonnika, który wspiera działanie układu trawiennego. Nie jest odpowiedni dla osób z dną moczanową. To warzywo, które pomimo niezwykle kwaśnego smaku, wspaniale komponuje się właśnie w słodkich potrawach. Sprawia, że nie są one zbyt mdłe. Dzięki temu ciasta, czy desery są naprawdę smaczne i wspaniale sprawdzają się latem. Ostatnia warstwa zrobiona jest z bezy. Dzięki temu ciasto pięknie się prezentuje, a jeszcze lepiej smakuje.
Alergeny w skubańcu z rabarbarem
Lista alergenów dla skubańca z rabarbarem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- Proszek do pieczenia
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
-
Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Żółtko jajka
-
Jaja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Białko jajka
Wartości odżywcze skubańca z rabarbarem
Ta opcja zawiera sporo cukru, dlatego nie powinna gościć zbyt często w naszej diecie.
Energia i białka
(163g)
Węglowodany
(163g)
Tłuszcze
(163g)
Witaminy
(163g)
Składniki mineralne
(163g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.